Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim válnak, és édesanyám...

A szüleim válnak, és édesanyám a szobámba költözött, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mindjárt 18 éves vagyok, ráadásul fiú, maholnap férfi. Az első pár napban elfogadtam, hogy édesanyám nálam alszik, mert faterral összevesztek (habár már mindkettőt leordítottam a francba, mikor már majdnem tettlegességig ment a dolog. A kérdésem az, hogy - mert osztott lakásra hivatkoznak és 2 szobánk van.. - mit tehetek annak érdekében, hogy egyedül, nyugodtan éljek a szobámban? Szeretem anyukámat, de idegesít, amikor telefonálgat, vagy hazajön munkából és 8-kor már aludna, de én még a sorozatomat nézném, stb..


Nem lehet vele beszélni, mert egyből jön a ,,Amíg az én házamban laksz, addig az van amit én mondok" szöveg.


Segítsetek! Nem tudok mit kezdeni, nincs saját életterem.


17/F



2017. márc. 26. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Kibékíteni őket pl?
2017. márc. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
1%
Örülj hogy együtt lehetsz vele, képzeld csak el hogy fog majd hiányozni, pl nekem már nincs anyukám mert meghalt, és rettenetesen hiányzik.
2017. márc. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Vegyetek egy paravánt és válasszátok ketté a szobát. Jobb mint a semmi.
2017. márc. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

30 éve együtt vannak, évente válóper van, bár most úgyfest tényleg végleg vége. Szóval a békítés az kizárva, + 17 éven keresztül csak azt csináltam, nem kérek már belőle. :D


Igen, tudom de nem tudok együtt érezni veled, méghozzá azért nem, mert még a szüleim élnek, így mindaddig hiába mondja bárki is, sosem fogom átérezni amit azok, akiknek már nincs. Persze nyilván visszafogom sírni őket, mint mindenki, de most próbáljunk erre a problémára összpontosulni, lesz még sok idő egymást szeretni. :)


Paraván nem jó. A szobám kicsi, az ágyam nagy (mert egy ágyban alszunk), ráadásul anyukám tuti nem engedné.

2017. márc. 26. 05:50
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Ez most valószìnűleg egy átmeneti helyzet, ez van, ki kell bírni.

Vagy a másik szobát kettéválasztani.

2017. márc. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, ha csak két szábás lakásotok van, akkor mit csináljon? Megváltoztak a körülményeitek, vagy alkalmazkodsz hozzájuk, vagy 18 éves vagy, menj dolgozni, és vegyél ki egy szobát valahol. Ha erre meg nincs lehetőséged, akkor kénytelen leszel tűrni, elvégre te nem teheted ki se anyádat, se apádat abból a lakásból, amit ők tartanak fenn.

Menjél át apádhoz, két "férfi" jobban elvan, mint egy féfi és egy nő. Egyébként a helyedben nem pattognék nagyon, ha nagykorú vagy, és elválnak, különköltöznek, akkor egyikőjük sem lesz köteles magával vinni, és a te kényelmedért legalább kétszobás lakást venni/kivenni, úgyhogy legalább egyikükkel próbálj normális viszonyt kiépíteni, mert sajnos láttam már olyat, hogy elváltak a szülők, és az új életét egyik se úgy képzelte,hogy a felnőtt gyerekét a nyakába veszi.

2017. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos igaza van a 6osnak.

1 év múlva nagykorú leszel és nem lesznek kötelesek eltartani. Jó talán az érettségidig eltartanak azután mehetsz a nagyvilágba.

A szoba nem a tiéd, hanem csak használtad egyedül. Most olyan élethelyzet van ahol alkalmazkodnod kell. Fogd fel az egészet úgy mint, ha koliban laknál! Próbáld meg kibékíteni a szüleidet vagy költözz el, csak ne rinyálj itt, hogy egykeként lett egy lakótársad!

2017. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Na jó, de a koliban sem alszunk egy ágyban senkivel. vegyenek apáddal 2 egyszemélyes ágyat. Azt húzzák szét, ha háború van, és tolják össze, ha béke. Így nem kell a felnőtt fiúkkal egy ágyban aludni.


Azonnali tippem, vigyél haza egy csajt.

2017. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen átérzem a helyzetedet, amikor az én szüleim elváltak, nem elég, hogy az Anyukám az én szobámban aludt, hanem jött a 4éves öcsém is, Apukámhoz meg a nővéremhez ment aludni, amíg el nem váltak, és Apa ki nem fizette a ház részét Anyának.

Nincs rokonod a közelben, ahova eltudnál addig menni aludni?

Vagy tényleg elmehetnél dolgozni. A diákmunkákat is elég jól megfizetik, és abból bérelhetnél egy szobát.

Sokkal jobban éreznéd magad!

2017. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Dolgozok! De még 11.es vagyok, az meg hogy egyedül fenntartsak egy albérletet... még most esélytelen. Ha anyagiak terén menne is, anyámék nem engednének.XD
2017. márc. 26. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!