Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne jobb a kapcsolato...

Hogy lehetne jobb a kapcsolatom a családommal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én egy eléggé elzárkózott és szégyenlős típusú lány vagyok.Vannak olyan hetek vagy hónapok mikor bezárkózom a zenei világomba és senkivel nem beszélgetek.Van egy bátyám.Ha beszélek anyának valamiről akkor a bátyám beleszól és engem piszkál pedig semmi köze nincs hozzá... Nagy ritkán van mikor a szüleimmel leülök beszélgetni komolyabb dolgokról de mikor megkérem hogy hallgassanak végig akkor is belebeszélnek a mondandómba.Ha pedig pl a bátyám meg anyukám beszélget és én is hozzá szeretnék szólni megvárom míg befejezi a momdatot és én csak egy szót tudok kimondani mert annyira beszélgetnek hogy engem sose vesznek észre és sokszor próbáltam elmondani a mondandóm de utána inkább elmentem mert senki sem figyelt rám.Máskor pedig mindig azt mondják hogy én soha nem jövök oda hozzájuk beszélgetni.Az én személyes dolgaimat pedig nem merem elmondani mert annyira szégyenlős vagyok.

A bátyámmal sincs jó kapcsolatom se anyával, se apával.Azt utálom hogy sokszor rajtam nevetnek... Valamelyik családtaghoz megyünk vagy ők jönnek többször azon nevettek hogy én mit csináltam mert a bátyám meg apukám ezeket elmondják amiket annó csináltam.Az a baj hogy én így nem igazán tudok bennük bízni.Otthon is sokszor kaptam lecseszést.Bár mostanába azért jobban teljesítek.De szeretnék ezen a kapcsolaton változtatni.Volt egy időszak nem is rég mikor depressziós voltam, mg azt sem vették észre.De szeretném hogyha jobb kapcsolatom lenne a szüleimmel meg a bátyámmal.



##tesvér
2017. márc. 27. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak rajtad mulik a jo kapcsolat. Ha öket nem erdekli, akkor akar fejen is allhatsz, ugyanugy levegönek neznek. Szornyu ezzel szembesulni tudom, de minel hamarabb fogadod el annal hamarabb lehetsz boldog.

En is ezt tapasztaltam, viszont kiderult, hogy nem velem volt a baj, hanem azokkal akik lesz@rtak. Talaltam olyan baratokat akik figyelnek ram es erdeklodnek irantam. Az egyetlen ember akit valoban csaladnak, testvernek tekintek, ahhoz nem füz semmi rokoni szál. Kiskorunk ota ismerjuk egymast es volt mikor tinikent utaltuk egymast. De az mulando.


Szoval a rokonokat nem tudod megvalogatni, de azt te kontrollalod, hogy kikbe fekteted az energiadat. Es a soraidat olvasva csak pazarlas veluk veszodni.

2017. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán inkább ne az egész család előtt beszélgess velük, hanem négyszemközt külön-külön.

Akkor kénytelenek odafigyelni csak Rád.


Ha kinevetnek, valamiért nem vesznek komolyan.

(mi az a valami?) - ezt fejtsd meg.

2017. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!