Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy mondanátok el az...

Ti hogy mondanátok el az anyukátoknak, hogy elhagytátok a mobilotokat? 19/l

Figyelt kérdés

2017. márc. 28. 21:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Az én telefonom nem drága 2x hagytam el. Felhívta anyukámat a megtaláló, máskor az utcánkban találta meg egy szomszéd. Ki volt kapcsolva, számítógépre dugva a fotók alapján azonosítottak. Mindig aznap visszakerült. Vannak rendes emberek. De, ha ellopták tényleg tiltasd le azonnal. Szüleid is hálásak lesznek érte. Én is erre tanítom a gyerekeim.
2017. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
"Anya/Anyu/Mama/Édesanya/Piri/Hé, te (válaszd ki a megfelelőt), elhagytam a telefonom!"
2017. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%

19 évesen az ANYUKÁDNAK kell elmondanod hogy elhagytad a telód? Mesélj még: a járókád még használod mert a tojáshéj a fenekeden van? :D

28/l

2017. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem elhagyni nehezebb, mint megmondani neki...
2017. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Melyik a legfontosabb?


Az, hogy elhagytad a mobilod?

Vagy az, hogy megtaláld, és letiltasd mert más találta meg?

Vagy az, hogy az anyukádnak mondogasd?


A tel. szolgáltató is le tudja tiltani, és Te is, mert a legtöbb telefonba ez a letiltás funkció be van építve.


Ez utóbbi esetén még akkor be kell állítani a "távoli létiltást", amikor még nem veszett el.


Aki azt írta, hogy nem lehet 100e-Ft-os tel. számlát csinálni.

Adja ide a telefonját és megmutatom neki, hogyan lehet egy órán belül csinálni eget verő számlát rajta. :D


(Kivéve, ha feltöltős a kártya benne, mert akkor azt én fizetném :)


Végül most meg lett a mobilod?

Vagy letiltattad?


Az anyuka nálam ez esetben a harmadik, vagy negyedik helyen áll, hogy azzal foglalkozzak, hogy mit mondok e neki.

Még akkor is, ha Ő vette pl. szülinapra nekem és jó drága volt.

2017. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%
19 évesen még sokan diákok és a szüleik verejtékes munkával támogatják őket. Egy ilyen családban igenis gond lehet egy nagyértékű kiesés. Miért kell ezért megszólni szegényt?
2017. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem a kiesésért van megszólva, hanem azért, mert nem tud odaállni az anyja elé, és 3 szót kibökni. 19 évesen vállalja fel a felelősséget a tetteiért, hibáiért. Ez meg nem egy egetrengetően fogós kérdés, mégis hogyan kellene elmondani???
2017. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
37%
szívesen odaadom, mert technikailag ugyan tudsz csinálni számlá, de én max 16800 ftot fogok fizetni ;)
2017. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem teljesen releváns, de tanács a jövőre nézve: ma már minden szolgáltatónál van biztosítás, a legtöbb az lopás/elhagyás esetén is biztosít, ha olyat kötsz rá. Havi 3-4ezer Ft plusz a telefon értékétől és a választott biztosítástól függően, de ilyen esetben minimál áron kapsz egy újat. Szerintem megéri. :)
2017. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%

Tisztel #18-as


Miért 16800Ft-ot fogsz csak fizetni?

Mert különben az sem kevés.


Mos kérdeztem meg a mobil ügyfél szolgálatot, a következőt mondták:


"ha most azonnal így telefonon nem tiltatom le náluk a telefont is és külön még a SIM kártyát is, akkor ha előfizetően használtam eddig (ez fontos, hogy előfizető) akkor az idegen kezű akkora telefonszámlát tud kreálni, amit nem szégyell."

-A letiltás nem kerül semmibe.


Csak tolmácsoltam a szolgáltató válaszát.

Ehhez a következőre van szükség, ha a tulajdonos letiltatni szeretné a telefont is és a SIM-kártyáját is:


"bediktálni a tel. számot, pár tulajdonosi személyi adatot megadni a telefonos társaság ügyfélszolgáltatójának , és már nem is tudja használni egyiket sem a megtaláló."


Idézem még (utána):


"a tulajdonos befárad a személyes ügyfélszolgálatra, és ugyan arra a tel. számra készítenek egy másik SIM-kártyát részére,".

Ami addig keletkezett tel. számla azt persze a tulajdonosnak illendő és kötelező kifizetnie.

Ha tetszik, ha nem.

Tehát még gyorsan, és azonnal le kell tiltatni a telefont kártyával együtt.

2017. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!