Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiskorú veszélyeztetése...

Kiskorú veszélyeztetése esetén mit tehetnék, kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Tudomásom van róla hogy egy 2 éves gyermekét egyedül nevelő anya drogozik. A kicsivel nem törődik egyáltalán, nem kap rendes illetve elegendő táplálékot, ha sír a kicsi a közelébe se megy, csak a kiságyban ácsorog szinte egész nap. Pelenkát sem cserél rajta idejében és még sorolhatnám. A kicsi szellemileg és testileg sem fejlődik megfelelően.


Nem tudom kihez fordulhatok, ki tud ebben a helyzetben segíteni, ha ezt jelentem valahol akkor annak milyen következményei vannak, mennyi idő, hová kerül a kicsi?! Rokonok nem jöhetnek szóba, mert senki sem megfelelő rá.



2017. ápr. 5. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nevtelen bejelentes a körzeti gyámügynél.
2017. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy az első írja,de egészen biztos vagy az állításaidban?Ki vagy a sztoriban?
2017. ápr. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem te vagy az, aki a mult honapban is feltett egy hasonlo kerdest, aztan kiderult, hogy a valakinek a valakije meselte neked, de te nem lattad, sot nem is talalkozol veluk max evente egyszer, es a kerdesed vegen meg lett allapitva, hogy te valoszinuleg a szegeny szerencsetlen csaladdal egyutt lako anyos baratnoje vagy, es az anyos utalja a menyet es funek-fanak azt meseli, hogy a menye drogos, iszik es elhanyagolja a keteveset? Te meg mint a rosszindulatu anyos baratnoje, fel akarod nevtelenul jelenteni a gyamugynel?

Szerintem te ugyanaz vagy...

2017. ápr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Védőnő, gyermekjóléti. De nem veszik el a gyereket csak úgy ukkmukkfukk mert valaki ezt bejelenti. Kimennek, környezettanulmány stb, majd döntenek hogyan tovább.
2017. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ugyanaz akire gondolsz. Biztos vagyok az állításomban rokonságban állunk sajnos... :/

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Rajta vagyunk hogy minél előbb megoldódjon a dolog. Sajnos az a félelmem, hogy ha ráuszítjuk a gyámügyet, akik kimennek körülnézni, akkor ettől nehogy valami őrültséget tegyen.

2017. ápr. 6. 08:38
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Első körben a védőnőjüknek szólj, próbáld meg vele megbeszélni a dolgokat - ők kevésbé "veszélyesek"... Előre bocsánatot kérek minden gyámügyistől, mert van tündéri gyámügyes ismerősöm is, de rossz tapasztalatom is _ szerencsére nem a saját gyerekemmel kapcsolatban :-)


Egyébként elsősorban az anyának kéne segíteni.


"A kicsi szellemileg és testileg sem fejlődik megfelelően. "

Ha így van, akkor a védőnőnek, gyermekorvosnak is látnia kell ezt - tényleg velük próbálj először beszélni erről.

2017. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rokon ugyan, de azt sajnos nem tudom ki a védőnőjük. Más védőnővel is beszélhetek?
2017. ápr. 6. 10:13
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Körzeti gyermekorvos meg tudja mondani, ki a védőnőjük. De mint írtam a gyermekorvosnak is jelezheted - sőt, ha tényleg nem fejlődik rendesen a gyerek és ez nem csak a Te véleményed, akkor az orvosnak amúgy is tudnia kellene róla.


"Rokonok nem jöhetnek szóba, mert senki sem megfelelő rá."


Azt írod, rokon vagy - akkor Te nem tudnál a kicsire vigyázni, amíg az anya esetleg elvonón vagy valamilyen kezelésen van?

2017. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudnék sajnos. Párommal egy 35nm garzonban élünk ő is és én is reggeltől estig munkában vagyunk, és ezt anyagilag nem tudjuk magunkra vállalni, bármilyen szomorú is ez. Én lennék a legboldogabb ha magunkhoz vehetnénk...
2017. ápr. 6. 11:51
 10/12 jafnrétti ***** válasza:
69%

Persze, más védőnővel is beszélhetsz, ő meg fogja tudni mondani, hogy lakóhely szerint ki az illető védőnője.

Vagy szólj a helyi gyermekjóléti szolgálatnál (nem a gyámügynél).

2017. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!