Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi jogon vágja a fejemhez,...

Mi jogon vágja a fejemhez, hogy a semmire vállaltam gyereket, miközben a létminimumon felül ő szart se biztosított?

Figyelt kérdés

Anyámtól hangzott el ez nem egyszer.

(Nincs saját lakás, albérletben élünk.)

Neki volt, elszúrta. Most amije van, inkább hagyjuk.

Nekem tönkrevágta az életem teljesen, aminek ő kitett gyerekkoromban, és ezen sajnos még most sem tudok túllépni...

Kaja volt az asztalon (általában a legolcsóbbak), meg ócska kínai cuccok, amiknek örülni kellett.

(Cigire meg alkoholra mondjuk azért jutott.)

Sok jóra nem tudok visszaemlékezni, de sokáig nem is feszegettem a témát, úgy voltam, ami volt, elmúlt.


Ellenben mindig ezzel találom magam szembe. Felelőtlen vagyok, semmire, nullára szültem, albérletbe. És a minősítés folyton, hogyan nevelem a gyerekeket, nem vagyok anyának való, ezt ne így csináljam, azt ne úgy.

De az anyagi helyzetünket, hogy miután sem ő, sem az apám nem segített hozzá semmilyen életkezdéshez (sőt, és ezt most nem részletezem), mi jogon minősíti, nem tudom megèrteni.


(Ha most az jön, hogy örüljek, hogy élhetek, mert neki köszönhetem, akkor közlöm, hogyha választhattam volna, inkább nem kérem...)



2017. ápr. 14. 16:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg meg akart téged kímélni attól, hogy te is úgy nevelj fel egy gyereket, ahogy ő is tette.


Egyébként nem tartozol neki köszönettel azért, hogy élsz, hiszen nem te akartál megszületni.

2017. ápr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Az albérlet nem baj. De hol az apuka, mennyi a jövedelmetek, te többet meg tudsz adni a gyerekednek, mint amit kaptál?

Talán azért mondja, mert nem akarja, hogy te ugyanúgy neveld a gyereket, ahogyan ő nevelt téged.

2017. ápr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Amig nem rendezted a saját sorsod , egyenesbe nem értél , tényleg felelőtlenség volt szülni.
2017. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Én folyton azt hallgatom, hogy de neki volt lakása (amit sikeresen elcseszett, ennek köszönhetően kisiklott az életünk több ízben, 17 voltam, mikor újra lett neki lakása, amit aztán... szóval az sincs.)


Nagyobbik gyerek nem a páromtól van, ő már megvolt, mikor összekerültünk.


Minden, ami kellett, vagy kell a gyerekeknek, akár magunknak, van.

Jó, autónk nincs egyelőre (anyámnak se volt soha, jogsija sincs. Mi tervezzük.)

GYED-en vagyok. A probléma ott kezdődött, hogy februárban abszolút nem kaptam pénzt a családin kívül, mert elrontották az átváltást CSED-ről. De megoldottuk, nem kértünk senkitől kölcsön. Viszont ebben a hónapban is valamit elszúrtak, csúszott az utalásom, és felvetette anyámnak, hogy nem tudna-e beszélni a testvérével, hogy nem tudnánk-e tőle esetleg kölcsön kérni.

Na erre jött megint a lenéző duma kb, mi az, hogy nincs félretett pénzünk, azt hitte nekünk van. (Ja, mert én voltam olyan hülye, hogy ahányszor anyám tőlem kért kölcsön, adtam mindig. Valszeg erre alapozta.)

Aztán a párom megoldotta a dolgot, nem volt szükség a családomra.

De mikor a mi dolgainkat elemzi anyám, valahogy akaratom ellenére törnek fel a régi sérelmeim...

2017. ápr. 14. 17:17
 5/24 A kérdező kommentje:
#3 Kérlek, ne OFFold a témát, nem ez volt a kérdés! THX!
2017. ápr. 14. 17:18
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Joga nincs beleszólni, de az anyák nagy többsége ilyen, az álló fába is bele tudnak kötni és bele is fognak.

Mivel nem ismerjük pontosan az életkörülményeiteket, ezért nehéz ítéletet mondani, amit elmondtál az meg kevés. Oké van albérlet, nade egyéb? A jövőbe senki nem lát ugyan, de ha megpróbálsz előretekinteni az életben, akkor úgy érzed több mindent meg fogsz tudni adni a gyerekednek, mint az anyád neked? Mennyit kerestek? Milyen ez az albérlet, mert óriási különbségek vannak albérlet és albérlet között. Lesz a gyereknek külön szobája? Pelenka, ruhák, tápszer stb., stb. stb, tehát minden olyan dolog, ami egy gyerekhez kell gondot fognak okozni vagy nem?

Rettenetesen sok mindentől függ, hogy jobb életkörülmények közé szülöd a gyereket, mint téged az édesanyád annak idején.

2017. ápr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

70 nm-es lakótelepi lakás Bp-en.

1 + 3 félszoba.

Vannak kilátásban dolgok, nem innen akarunk temetőbe menni.

Vannak kilátásban dolgok, saját vállalkozást szeretnénk, párom ezen dolgozik jelenleg. (Ami nem azt takarja, hogy csak szeretnénk, hanem folyamatban vannak az ügyek. És a fix lakhatásra is ezt tudom mondani, van egy lehetőségünk.)

Összeget nem írok, mennyiből élünk, de mindkèt gyereknek megvan véve, ami kell, nem szoktunk gondolkodni, hogy miből rendezzük. És nem krumplistésztán meg rántottlevesen élünk, amiket pl én gyakran láttam az asztalon otthon anno.

Párom szülei segítenek, ahol tudnak, de nem belőlük élünk.

Viszont sokszor érzem magam kellemetlenül amiatt, hogy ezzel szemben az én családomtól maximum a hátráltatás jött mindig. Ha segíteni nem tud, akkor ne b.$zogasson legalább, az is elég lenne.

2017. ápr. 14. 17:47
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem jó amit anyád csinál kicsit sem, de neked se nagyon van mire verni magadat. Minek potyogtatni a kölyköket minden jött-ment faszinak, ha egyszer nincs rá pénzed? Felrovod anyádnak, hogy téged rossz körülmények közt szült, hogy ez téged mennyire megviselt, de te ugyan azt csinálod és föl vagy háborodva.

Nézzél inkább egy kicsit magadba.

2017. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Minden jött-ment f..-ra reagálnék:

10 éves kapcsolatom volt, abban született egy lányom (6 év után). Nem éltünk rosszul.

Az anyám viszont igen, sírva könyörgött, költözzünk vissza hozzá, mert eladósodott (a mai napig nem tudok részleteket), nem tudja egyedül fizetni a számlákat, nem tudja, mit tegyen. 2 hónap könyörgés után belementünk. 1 évet éltünk így ott, 5ösben. Anyám, az exem, a lányom, én meg a drogos ingyenélő agresszív öcsém, aki egy fillért nem fizetett a számlákba. Mi igen, de csekket nem láttunk sose, hogy mire fizetünk. Mind1, a légkör kinyírta a kapcsolatunkat rendesen, külön mentünk, de már nem igazán működött az exxel a dolog sajnos sok minden miatt. Azt gondoltam, anyám talán tud némi jó tanácsot adni, ha annyira okos, hogyan tegyük helyre a kapcsolatot. Csak beszélgetni szerettem volna vele erről. Válasz "Ti dolgotok, oldjátok meg." (Míg ott laktunk nala, nem a mi dolgunk volt, mikor mindenbe belepofázott...) 1 év múlva költöztem a gyerekkel vissza anyámhoz.

Számlák egy részét a fentiekhez hasonlóan fizettem, a testvérem semmit, csak a rendőrök jöttek házkutatásra.

Újabb 1 évre rá eladta a lakást anyám. Mind1, ez 3 éve volt, a potyogtatásra annyi, hogy 7 év van a 2 gyerekem között.


És nem verem magam semmire, nem mondtam, hogy mit és mennyit tettem le az asztalra, mert való igaz, hogy nem vettem lakást.

(Én 29 éves leszek. Én nem tudom, kis hazánkban önerőből legálisan előteremtve ennyi idősen hányan élnek saját lakásban törlesztő nélkül, de azok előtt fejet hajtok és minden tiszteletem.)

2017. ápr. 14. 18:40
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja, 8-as, még valami: Nem a rossz anyagi helyzet viselt meg, nem ez tett tönkre. Hanem anyámnak az alkoholista agresszív élettársa, akivel 9 évig laktunk (vagyis oda-vissza ingáztunk az élettárs, a nagyanyám és anyám 1 szobás lakása közt, amit eladott. Ha ott éltünk volna csórón de nyugiban anélkül a szemétláda nélkül, azt jobban viseltem volna, mint a napi ordítozást, verekedést, alkoholizálást, a 2 hetente csomagolást, hogy na megyünk.)
2017. ápr. 14. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!