Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Inkább gyűjtögessek, vagy...

Inkább gyűjtögessek, vagy éljem a saját életem?

Figyelt kérdés
Próbálom dióhéjban megfogalmazni: 28 éves nőként jelenleg két opcióm van. Vagy egy fedél alatt élek a szüleimmel, és így tudok spórolni későbbre, viszont stresszesebb vagyok, nem tudom úgy intézni a napjaimat ahogyan megszoktam, anyuval gyakran összekapunk, párkapcsolatot is nehezebben alakítok így. Vagy önálló életet élek, amit imádok, viszont akkor nem tudok félrerakni, így ha a jövőre tekintek, 30 évesen is albérletben látom magam. Nem tudom mennyire érthető, ti melyik lehetőséget választanátok?
2017. ápr. 25. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer élünk, vagy mondhatnám azt is, hogy nem leszel fiatalabb..

Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon gyorsan mennek az évek. Szóval döntsd el mi a jobb.

Boldogtalanul élni évekig, de lesz majd egy saját lakásod amit ugye ha meghalsz nem vihetsz magaddal, de legalább elmondhatod ha visszanézel az életsorsodon, hogy van.

Vagy boldogan élsz, és elmondhatod, hogy életed minden egyes napjáért megérte élni, mert baromi jó volt..

Te döntésed.

2017. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Hát nagyon nehéz... ha albérletbe mész az ugye kidobott pénz...

Ahhoz hogy saját lakást vegyél (nem baj ha hiteles, hiszen, az albérleti díjból a hitelt is várhatóan tudod fizetni) kell egy minimális saját tőke. Tehát én gyüjtögetnék, és ahogy összegyűlik az önerőre pénzem, akkor lépnék a lakásvételre hitellel. Még mindig dönthetsz úgy, ha a hitelt mégsem bírod fizetni, hogy azt a lakást kiadod és abból törleszted a hitelt (de az a lakás mégiscsak előbb utóbb tehermentesen a tiéd lesz) és visszaköltözöl a szüleidhez. Aztán meg ki tudja, ha összejön egy párkapcsolat akinek van lakása mégjobb, a tiéd akkor is megmarad egy biztos háttérbázisnak (ki tudod adni akkor is és bevételi forrás lesz), és odaköltözöl a pasihoz :-) .

2017. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

ugyan ez volt a problemam es ugyan ezen agyaltam en is

de 18 voltam

nem 28


mit csinaltal eddig ?? LOL

2017. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
74%
28 évesen inkább légy megfontolt, próbáld meg elkötelezni magadat de ugyanakkor inkább spórolj. Esetleg nincs férfi az életedben, akihez költözhetnél?
2017. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszi, 3. neked pedig gratulálok az empatikus képességedhez, egy hangyányi részletét sem ismered az életemnek, hogy eddig miért alakult úgy, ahogy, de röhögj nyugodtan.
2017. ápr. 25. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy nem horror áru albérletet! Nem könnyű, de lehet szerencséd, és nem vagy nyomás alatt ( nem azonnal kell).Igy több esélyed van egy normális párkapcsolatra, és ha az kialakul, akkor két fizuóból jobban félre lehet tenni.
2017. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

2 év alatt amúgy sem tudnál egy saját lakásra összespórolni és szerintem időszerű lenne a költözés, ha vannak konfliktusok.

Én 21 éves koromtól külön élek és imádom.

2017. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
en maradnek gyujtogetni, persze ha nagyon zavar , akkor inkabb hitel. Az alberlet kidobott penz,kuka,lutri ... fizeted evekig azt nincs semmid se. Ha a hitel lejar akkor legalabb tied a ház.
2017. ápr. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha már van valamennyi pénzed, akkor érdemes lenne keresni egy picike lakást, amihez nem sok hitelt kéne felvenni.És akkor albérlet helyet azt fizetnéd és pár éven belül a tiéd lenne.

Később ha gyerek jön vagy ilyesmi, akkor vagy építkezni , még hozzátoldani egy szobát, vagy elcserélni nagyobb házra kis ráfizetéssel.

De elsőkörben minél kisebb legyen,minél kevesebb hitelt kelljen felvenni.

De én akár azt is eltudom képzelni, hogy kimenj 1-2 évre doglozni külföldre..Úgy hamarabb összegyűlne a lakásra való itthonra.

2017. ápr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam javasolni, ha most meghúzod, 2 év alatt szép önerőt tudsz külföldön összeszedni, persze nem leányálom, de kibírható. Utána már a sajátodat fizeted, ami sokkal feszabadultabb érzés.
2017. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!