Másnak is ilyen az apja?

Figyelt kérdés
apám agyon spórolja magát, semmire sem költ pénzt, csak élelmiszerre és gyógyszerekre, amióta ismerem soha sem lett felújítva a lakásunk(emiatt sokat cikiztek, meg rossz, hogy senkit se tudok felhívni magamhoz), autók sem volt soha és úgy néz ki, hogy soha nem is lesz, cserébe elvárja, hogy dolgozzak, minden nap mindenkinek azt mondja, hogy már alig várja, hogy sok pénzt keressek, meg, hogy jelenleg nekünk ez bevétel kiesés, hogy én nem keresek sok pénzt, én még főiskolára járok 22 éves vagyok és elvárja apám azt is, hogy mesterképzésre is menjek. Már vagy 5 éve megvette a szomszéd lakást, ami azóta is üresen áll, tuti, hogy max. oda költözhetek be, ha majd "sok pénzt" fogok keresni, hogy maximálisan a kontrollja alatt tudjon tartani
2017. ápr. 30. 21:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
nem újíthatjuk fel a lakást mert "minek rá költeni" inkább félre kell rakni a 22-edik kis dobozba azt a pénzt, nem csak kifestésről lenne szó mert azt kb. 12 éve megtörtént a konyhában és fürdőszobában, de a konyha nagyon gázul néz ki, a másik lakásban szoktunk főzni mert be van kötve oda a gáz, de amúgy, ami lakásunkban élünk, szal csak főzni járunk át oda, a fürdőszoba meg kataszrtófális, tiszta penész a fal,a plafon a kád, rozsdás a radiátor, amit vagy 10 éve nem indítottunk el, az 5 radiátorból csak 2-őt szabad használnunk :/
2017. ápr. 30. 22:52
 12/27 A kérdező kommentje:
meg olyan életet kell élünk, hogy mindenki higyje azt, hogy nagyon csórók vagyunk, annyira, hogy a kaján kívül másra nekünk nem is futja, emiatt nem megyünk nyaralni sem, nincsenek is barátai, soha senki se szokott hozzánk feljönni mi sem megyünk soha senkihez sem, nekem ez nagyon rossz mert nekem sincsenek barátaim és mindig mindhárman (anyámmal együtt, nincsenek testvéreim hál' Isten) itthon szoktunk lenni és annyira unalmas meg gáz
2017. ápr. 30. 23:05
 13/27 anonim ***** válasza:
65%

Szia

2-es voltam.

Tudom hogy ez nem segít, de én teljesen megértem min mész keresztül.

Faterod nagyon pénzközpontúan látja a világot, ebben méri az értéket és a sikert. A probléma ez esetben azzal van, hogy emellett viszont egyáltalán nem értékeli azokat a dolgokat amikre az embernek szüksége van. Lelkileg vagy a fejlődése érdekében, tudom ez megvolt nálunk is.

Fel sem méri a te igényeidet, vagy hogy egyáltalán mi kell ahhoz, hogy boldog teljes ember legyél. Lehetnek persze elvárásai de ez esetben ez nagyon egyoldalú önző dolog a részéről.

Fogalma sincs arról, hogy gyereket vállalni nem csak saját magáért kell, hogy te egy különálló ember vagy, akivel ugyanúgy meg kell beszélni dolgokat, akinek lehetnek elvárásai.

Hogy mennyire fontos, hogy haza tudj vinni akárkit, hogy ez segít a korosztályodban beilleszkedni, hogy neked ezek között az emberek között kell sikeresnek lenned egy életen át, még ha számára csak taknyos kölykök is akiknek nem számít a véleménye. Együttérzek és kitartást!

2017. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
100%-osan megértettél és teljes mértékben átlátod a helyzetemet! ennek nagyon örülök :), sajnos nem látom a kiutat, vagy csak egy kitörési pontot sem, mert ha pl: elszeretnék költözni otthonról, akkor tuti, hogy semmilyen formában nem kapnék otthonról támogatást (legfőképp anyagi támogatást nem kapnék) és nem tudnék annyi pénzt keresni, hogy normál szinten éljek :(
2017. ápr. 30. 23:35
 15/27 A kérdező kommentje:
meg megértem, hogy vannak szegény és gazdag emberek, de, hogy szándékosan egy családot ilyen sorba kényszerítsen valaki csak úgy és szerintem nem létezik megoldás
2017. ápr. 30. 23:37
 16/27 anonim ***** válasza:
65%

Tudnék még mesélni...

Sajnos ez egy elég reménytelen helyzet, én is eléggé rámentem erre.

Az már sokat számít, ha az ember érti azt a helyzetet amiben van.

Apád eléggé merev gondolkodású, nem érti meg, hogy a világ nem csak úgy működik ahogy ő el tudja képzelni. Tudnod kell, hogy ő nem fog megváltozni. És jobb ha felkészülsz arra is, hogy bizonyos dolgokat el kell engedned. Nem fog összejönni. Egy ilyen helyzetből nagyon nehéz kitörni, tudni kell alkalmazkodnod, és hosszú távon gondolkoznod. Mert rövid távon veszett ügy, de hosszú távon még lehet esélyed. Tarts ki, tudom, hogy úgy tűnik soha semmi változásra nincs esély, de semmi nem tart örökké. Nálam a sors, lépett közbe és változtatott az alapfelálláson egyik napról a másikra. Pedig úgy tűnt be van már betonozva minden. Gondolkozz hosszú távon, és ne feledd, semmi nem tart örökké, és fogadd el, hogy neked nehezebb lesz ebből a szempontból most az életutad.

2017. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%
Az én apám például alig ismertem. Mindenét a másik nőtöl született gyerekeire költött de legalább nem szólt bele az életembe amiért hálás vagyok az égnek. Ellenben az anyám pótolja mindazt a rosszat amit írsz az apádról. Tehát sokszor elgondolkozom azon hogy jobb lett volna ha ő se. Igaz, taníttatott, szakmát és diplomát szereztem de nem azt amit szerettem volna és most bizos lenne benne állásom. Így aztán nyugodtan mondom, hogy egyedül többre vittem volna ha például a nagyszüleimmel élek vagy ők neveltek volna fel akiket imádtam.
2017. máj. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

Az lett volna a legolcsóbb,ha nem vállal gyereket.

Az ilyen anyagias emberek nem értem minek akarnak gyereket,csak sanyarú életet szánnak neki.


Minek akarja,hogy sok pénzt keress,ha elkölteni sem akarja?

Meg egyáltalán miből gondolja,hogy ha te majd sok pénzt keresel,abból neki is lesz valami haszna?

2017. máj. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem semmiképpen ne költözz mellé. Mi az hogy alig várja hogy pénzt keress? Válj külön tőle, kezdj új életet, alapíts családot, de ne legyél a közelében mert ha felnőtt vagy a pénzt illetően nincs semmi közöd hozzá. Persze segíts nekik ha rosszul állnak de nem hiszem hogy apádnál ez a helyzet.
2017. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%
Amint befejezted a tanulmányaidat és megkapod az első fizetésed lépj le otthonról! Ne maradj a szükségesnél egy nappal se többet! A falakat meg te is lefestheted. Egy zsák mész 1500 ft, egy kisebb lakás kifestéséhez elég. Penészes lakásban lakni nem túl egészséges. Gondolom télen se lehet szellőztetni mert "kimegy a meleg". Persze, hogy minden bepenészesedik. Amit jobb, ha észben tartasz: apádat nem fogod tudni megváltoztatni. Minél hamarabb le kell lépned. A tanulmányokat előbb viszont fejezd be mindenképp!
2017. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!