Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek 16 évesen a...

Birnir kérdése:

Elengednétek 16 évesen a Balaton Soundra?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok és anyukám nem akar elengedni a fesztiválra ,pedig saját pénzből mennék ,mert biztonsági őrként dolgozom alkalmanként.90kg vagyok kondizok és ketrecharcozok ,tehát megtudom védeni magam...Azért fontos nekem a fesztivál ,mert én zenekészítéssel is foglalkozom és a példaképeim lépnek fel.A barátaimmal mennék akik már nagykorúak plusz pár lánnyal akiknek a szülei örülnének ha a lányokkal mennék és "vigyáznék" rájuk.Anyukám tulságosan félt ,több napra sehova sem enged el ,ha lány lennék még meg is érteném ,hogy 16 évesen nem enged el.

Mit mondjak neki h elengedjen ?



2017. máj. 15. 19:45
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
81%

Ezeket akár neki is elmondhatod, ha eddig még nem tetted meg. :)

Érthető, hogy félt, ez normális.

Talán segít ha megígéred neki, hogy mindennap felhívod, meg néha mondjuk üzensz neki messengeren, hogy minden oké.

Megmondhatod neki azt is, hogy szeretnéd neki bebizonyítáni és be is fogod bizonyítani, hogy igenis megbízhat benned, nem csinálsz hülyeségeket, tudsz vigyázni magadra, érettebb vagy mint a veled egyidősek.

2017. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
34%
16 évesen nem engednélek el. Nem értem, hogy hogyan jön ide a tömeged és hogy miket csinálsz, semmi köze nincs a dolgokhoz.
2017. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem mondd el neki, hogy a lány szülei is több bizalmat szavaznak neked, mint a saját anyád. Ez hátha egy kicsit észhez téríti, hogy jobban bízhatna benned...


Amúgy meg a legjobban úgy lehet ilyen helyzetekben puhítani a szülőt, ha pontosan ki tudod szedni belőle, mi az, ami miatt nem akar elengedni. Ha kompromisszumokat tudsz vele kötni, látja rajtad, hogy felelősen gondolkozol, jobban meglágyulhat a szíve :) Pl. vesd fel, hogy naponta legalább kétszer bejelentkezel, mondjuk minden délelőtt, amikor felébredsz, és valamikor késődélután-estefele (vagy későeste írsz neki sms-t), hogy tudja, jól vagy, minden rendben van veled. Megegyezhettek valamilyen maximális pénzösszegben is, amit a fesztiválon elkölthetsz, ezzel is korlátozva esetleg a féktelen piálást vagy rosszabb szereket. Mutasd be neki a nagykorú barátaidat, ha értelmesek, mert így jobban bízhat abban, hogy vigyáztok egymásra. stb

2017. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%

"érettebb vagy mint a veled egyidősek."


Jaaj, ezt szöveget nagyon bírom. Mindenki érettebb ebben a korban, mint a többiek, akkor ki nem az?!

2017. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
Én 16évesen egyedül nyaraltam külföldön a barátaimmal. Lány létemre..
2017. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
50%
nem
2017. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
52%
Dj Herbált otthon is tudsz hallgatni minek neked Sound bérlet :D
2017. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
37%

Mondd el ugyanezt anyukádnak is.

Amúgy nem engednélek el.

2017. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
78%

"biztonsági őrként dolgozom"

[link]

kb így tudom elképzelni (project x)


"megtudom védeni magam"

egyszerű többség elve mindig bebizonyosodik....


"plusz pár lánnyal akiknek a szülei örülnének ha a lányokkal mennék és "vigyáznék" rájuk"

a lányok anyukájának üzenném, h a lányuk, lehet h rib anc...

[link]

2017. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%

És hol alkalmaznak egy 16 éves gyereket mint biztonsági őrt?Mivel ehhez végzettség kell, ami 18 éves kor után tehető le.


Amúgy nem, nem engednélek el.

2017. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!