Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim próbálnak lebeszélni...

A szüleim próbálnak lebeszélni arról, hogy minden spórolt pénzem (2,5 millió Ft) egy autóra költsem, szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Egy Chrysler 300 C-t akarok venni, ez álmaim autója.

Aki nem tudná milyen:

[link]

Most már viszonylag jó áron is lehet kapni, használatú.hu-n sok van 2,5 millió alatti áron, tehát benne tudnék maradni a keretben, átírással együtt is.


N is fogyaszt sokat, mert van Mercedes motoros, ami csupán 4-5 litert eszik. Továbbá egy masszív és biztonságos autó.


Viszont a szüleim ezek ellenére is ellenzik. Az oka nagyrészt az, hogy a pénz többsége (2 millió) onnan van, hogy a szüleim nyitottak nekem egy számlát, aminek a tartalmát most 2 hónapja kaptam meg. (Amikor 18 lettem) A maradékot én kerestem meg diákmunkával.


A szüleim azzal érvelnek, hogy ezt a pénzt félre kéne tenni, hogy a jövőben ezzel meg tudjak alapozni egy lakást. Az is tervben volt, hogy nyitnának belőle egy lakástakarékot, de mivel úgy néz ki nem lesz meg a kellő pont az egyetemre tandíjat is kell fizetni, a kettő pedig nem menne egyszerre.


Így viszont a 2,5 millió Forint lakás téren semmire sem elég és később sem lesz az. Ha áll csak veszít az értékéből. Az pedig mindegy, hogy a jövőben 10 vagy 12,5 millió Forint hitel kell egy lakáshoz. Nem oszt, nem szoroz (olyan sokat)


Tehát inkább elkölteném a pénzt valami olyanra amiben örömöt lelek. Ez pedig tipikusan egy olyan cucc. :)


Viszont emiatt megy a vita már napok óta. Ami nagyon idegesítő, még akkor is ha kultúrált keretek között megy. (Folyamatosan igyekeznek győzködni, hogy ne csináljak "hülyeséget".)

Most az az érvük, hogy nem lesz pénzem fenntartani. Viszont ez nem lehet több évi 70-80 ezernél, (benzin és szerviz nélkül) ennyit simán félreteszek diákmunkából és a nagyszülők által adott zsebpénzből.


Viszont van egy érvük ami mivel vetsláltak, azt mondták ha megveszem a kocsit nem fizetik az egyetemet. Tehát úgy néz ki nem lesz kocsi. :(


Szerintetek kinek van igaza? Illetve milyen érveket tudnátok mondani amivel meg tudnám őket győzni?


Előre is köszönöm a válaszokaz, trollok kíméljenek!!!



2017. máj. 19. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
92%
Nekik van igazuk.
2017. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Nem is fogyaszt sokat...*
2017. máj. 19. 15:39
 3/79 A kérdező kommentje:
#1 Bővebben?
2017. máj. 19. 15:39
 4/79 anonim ***** válasza:
95%

Nekik van igazuk Akkor rentábilis egy autó, ha max. hathavi keresetedből veszed.

Minden pénzből nem veszünk autót.


Két és félmillát meg betolunk PEMÁKba, aztán örülünk.


Nem tudod őket meggyőzni semmivel, mert ők pontosan tudják, hogy az összes diákmunkás pénzt nem verjük autóba, nem veszünk kétésfélmillás kocsit, ha nincs rendes, állandó keresményünk, amiből telik rá.


Az autóra költeni kell, nem, nem csak a benzint. Amortizálódik, pénztemető. NEM, nem évi 70 ezer egy autó benzin nélkül, szerviz nélkül számolva. Hanem kb. havi ötven mindennel.


A felnőttség ott kezdődik, amikor mindezt:

a, egyedül is tudod,

b, nem kell a szüleid meggyőzéséhez tanácsokat kérni idegenektől,

c, fenn tudsz tartani egy autót ÉS tudod, hogy valójában az mibe kerül és mivel jár,

d, tudsz késleltetni, azaz nem elcseszni minden pénzt csak azért, mert ezazálmom'


[link]


Szívesen.

2017. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok:

Kiegészítésül írom, hogy ez NEM a te spórolt pénzed, hanem a szüleid rakták neked össze. Neked összesen félmilla a spórolt pénzed, mint írod.

2017. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy 4es írta. Én is a szüleid pártját fogom. Egy pár év múlva ha önellátó leszel nagyon jól fog jönni ez a pénz. Már plusszal kezded majd az életet, nem érdemes ezt elszórni.
2017. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

#2 Van benne igazság, de nem hiszem, hogy havi 50 ezer Ft lenne. Csak hétvégente mennék vele, illetve néha buliba (viszont ez ritka lenne, évi max 4-5). Szervíz pedig lehet évekig nem kell. Igyekeznék jobb állapotút keresni.


Hidd el hatalmas álmom. Viszont az engem is zavarna, hogy minden pénzem erre menne el, mert bár házra nem elég, nem csak az autókból áll az élet.


Amúgy tök jó csajozós verda lenne. A korosztályom általában szakadt BMW-t és régi Golfokat, Hondákst hajt...

2017. máj. 19. 15:50
 8/79 A kérdező kommentje:
Nekem gyűjtötték, tehát az egyém, igaz, hogy ők spórolták meg nekem, de a saját pénzem része, mostmár mondhatom, hogy az én spórolt pénzem.
2017. máj. 19. 15:52
 9/79 anonim ***** válasza:
95%

18 evesnek akkor sem adnek 2,5 millas autot a kezere ha a leggazdagabb lennek. Friss jogsid van, es ez 1 bazi nagy kocsi, szuk parkolokban majd vakarnad a fejed miutan meghuztad. Es tenyleg tobbe fog kerulni a fenntartasa mint egy fel millas kocsinak.

A penzt meg a szuleid gyujtottek, jogos hogy beleszolnak.

2017. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
94%

De, kérdező, annyi. Sőt, több is. Ez nem a hited kérdése, ez tény.


Nem, nem a te spórolt pénzed. Ez az a pénz, amit a szüleidtől kaptál.


Ez az álmod. Ok. Majd beteljesíted az álmod akkor, ha kereted is lesz, nem a szüleidtől ajándékba kapott zsét tapsolod el baromságra 18 évesen.


"Tök jó csajozós autó lenne." Csillagom, ha csak ezzel tudsz csajozni, akkor eleve cseszheted. Ennél még prostihoz járni is jóval olcsóbb.

2017. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!