Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondhatnék, hogy valamivel...

Mit mondhatnék, hogy valamivel hamarabb elengedjenek?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja megvan a jogosítványom. Kizárólag a szüleimmel vezethetek autót. Arra is csak hétvégén jut sor néha, de nem azért mert nem szabad az autó... Van egy robogó, de azzal sem engednek el sehova, boltba se, csak ha jönnek velem külön motorral. Amikor beszélgettünk, hogy kb mikor mehetek el egyedül, mondjuk iskolába, akkor azt mondta apukám, hogy ő is jó 2 évig nem ment sehova a jogosítványa után (szerintem amúgy nem igaz) Mindig azt mondja, hogy kell a rutin, de szerintem így ami van, az is lassan leépül. Mostmár az van, hogy nem mehetek el haverokhoz, nehogy beüljek velük autóba (mert nekik engedik, odaadják a kocsit) Hogyan tudnám ezt megbeszélni itthon?

2017. máj. 19. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem semmit.

Majd ha lesz saját autód, akkor azt vezetheted bármikor. Ha csak egy autó van a családban, akkor érthető, hogy féltik és hogy inkább nekik van rá szükségük, mint neked. Miért mennél iskolába autóval? Szüleid akkor mivel mennének dolgozni?

2017. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Csak vezetgess, szerintem nem lesz két év. Én 3 hónapos jogosítvánnyal még örültem, ha nem egyedül vezetek, pedig imádtam és imádok vezetni a mai napig. Még 3-5 hónap szerintem, és ha nem túl régimódi szüleid vannak, akkor már hajthatod egyedül is.
2017. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

En 25vagyok,énse mehettem soha a mai napig apamek autojával sehova.

A párom meg haverjaim autoját vezettem mert odaadtak.

Mar van saját autom,taxizok,fuvaroztam is,apam megse adna oda.

A saját autoját félti meg a haverjaidet is.

Mert ha gáz van ő fízetheti.

N

2017. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem egy autó van, de nem az autó a lényeg. Robogó is van. Azt senki sem használja már sok éve, pedig makulátlan. Egy héten kb. háromszor megyünk motorozni (én a robogóval, fater a sajátjával) mégis azt mondja, hogy 2 évig sehova nem megyek nélküle, mert ő is így ment (ami szerintem nem egészen pontosan így volt). Nem bíznak bennem? Tudom, hogy egyből felelőtlenség lenne elengedni, de 2 év az sok.
2017. máj. 19. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Most ezt mondja, de menet közben ő is rá fog unni, hogy kísérgessen.
2017. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem tehetsz.

Unokatesóim(3 srác) pl nem vezethették soha az apjuk autóját, hiába volt /van jogsijuk. már csak a legkisebb unokatesóm lakik otthon kb 2-3 éve van jogsija de a kocsit nem vezethette majd ha vesz magának akkor vezethet.

Náluk így volt mindig is. Mindegyik gyerek a saját kocsiját vezethette/vezetheti

2017. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tudsz velük mit tenni.


A megoldás: veszel majd magadnak, amint tudsz, egy saját autót, beleülsz és elmész vele egyedül.

2017. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2%

Èn megèrtem a szüleidet.Van kèt fiam ès ha nagyobbak lesznek èn is fèlteni fogom Őket.Hiszen nem csak Ők okozhattnak balesetet,önhibàjukon kìvül is èrheti baj Őket.Ezt majd akkor fogod megèrteni,ha Neked is lesz gyereked...

Addig meg....

2017. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!