Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » En vagyok tul erzekeny, vagy...

En vagyok tul erzekeny, vagy masnak is rosszul esne ez?

Figyelt kérdés

7000 Ft zsebpenzt kapok, amibol lany letemre ruhat, cipot, parfumot vehetek, de ezen felul nem kapok ilyesmire penzt. Honapok ota kerem a szuloket, hogy 3000 ft-tal toldjak csak meg, mert keves. De nem.

Tesom dolgozik, de ha segit itthon par orat rogton adjak neki a penzt. Most megint kapott 3000 Ft-ot. Itt lakik velunk, semmi kiadas nincs lakasra, autora, semmire. Es inkabb neki adjak a penzt.

Volt, hogy nyaron napokig festettem a keritest,miegymast, hogy ne adjunk ra ki penzt, nekem megse adtak semmit,mondvan, hogy te akartal mas keritest. Ami persze nem az volt, hogy en akartam, mert mindenki akarta, az en szavam nem lett vole ra eleg.


2017. máj. 20. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az esne rosszul, ha a gyerekeim pénzt akarnának a házimunkáért, pedig eltartom őket. Tessék elmenni diákmunkázni ha több pénz kell, nem a szülőket pumpolni.
2017. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Te vagy túl érzékeny. Évente 85 ezer forintot kapsz tisztán ruhára, cipőre, parfümre, másnak ez egy havi keresete (ebből azért ha nem akarsz komoly márkákból válogatni jó pár cucc kijön és kétlem, hogy anyádék nem vesznek neked egy téli kabátot télre, ha nincsen..)


Ha változtatni akarsz, akkor ne kérj, hanem mondd meg, hogy neked szükséged van havi +3 ezerre, mit kell érte csinálnod, bevállalod.

2017. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Jujj mit fogsz te itt kapni. Itt gyk-n az a normális, ha már a szülőszobáról a szalag mellé mész gürcölni és minden forintot leadsz a szülőknek.

Egyébként tök mindegy itt ki mit gondol, ettől a szüleid nem fognak megváltozni. Ha nem adnak többet, akkor vagy elfogadod, vagy elmész melózni, vagy eladod a cuccaid amik már nem kellenek.

2017. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%

Ez most egy komoly kérdés??

Nem troll vagy??


"7000 Ft zsebpenzt kapok, amibol lany letemre ruhat, cipot, parfumot vehetek, de ezen felul nem kapok ilyesmire penzt."


Szerintem meg ennek is örülnöd kéne. Más nem kap zsebpénzt, egy kanyi vasat se.

Gondolom anyád-apád eltart még (hány éves vagy? Gyerek?), tehát mindened megvan. Ez amolyan "fagyi pénz"..

Semennyit nem adnék, felesleges. De te ennek ellenére megkapod minden hónapban.

És itt jön a de...

De te ennek ellenére még továbbiért követelőzöl? Miért is? Nincs semmilyen jogalapod hozzá.



"Tesom dolgozik, de ha segit itthon par orat rogton adjak neki a penzt. Most megint kapott 3000 Ft-ot. Itt lakik velunk, semmi kiadas nincs lakasra, autora, semmire. Es inkabb neki adjak a penzt. "


Miért? Neked milyen kiadásod van? Ja, hogy semmi. Értem. Akkor? Mégis minek hoztad ezt fel? Vagy ez ilyen testvér ellenségeskedés?

Rossz lóra tettél..

2017. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
0%
Nem igazán értem, havonta, vagy évente kapsz 7000 Ft-ot?
2017. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

A kérdésedből egy dolog maradt le: hány éves vagy?


Ugyanis ha 14-16, akkor azt mondom, hogy lehetnének nagyvonalúbbak is, ha megtehetik. Ha 18 vagy annál idősebb, akkor igen, túlérzékeny vagy.


Ettől függetlenül nem bírom, ha valaki látványosan kivételezik az egyik gyerekével, ebben neked adok igazat.

2017. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Na most megint arra fog itt kihegyeződni a dolog, hogy hálátlan, büdös kölke, takarodjon el dógozni. De neki az a gondja, hogy kivételeznek a testvérével. És igen ez teljesen jogos, hogy rosszul esik neki.

Sajnos az ilyesmi ellen nem sokat lehet tenni.

2017. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%

'Jujj mit fogsz te itt kapni. Itt gyk-n az a normális, ha már a szülőszobáról a szalag mellé mész gürcölni és minden forintot leadsz a szülőknek. "

nem, itt az a normális, ha a szülő fizet a gyereknek mert otthon elvégzi a feladatait. Nem arról van szó hogy éljen meg egyedül a kérdező. Arról van szó hogy ne várjon el már évi 120000 forintos zsebpénzt, mert "csak". A szülei nyilván nem filléresednek rajta, hiszen kap zsebpénzt, fizetik a dolgait, -közte a netet amin ugye most nyafog a kérdező, mert ez a pénz kevés parfümre- de ne várjon már el a gyerek plusz pénzt azért mert otthon segít. Mi lesz a következő, Kiszámlázza a mosogatást, porszívózást? Ne már. Ha pénzt akar a munkájáért, tényleg tessék elmenni diákmunkára. Ne a sült galambot várja örökké. És lehet itt irigykedni hogy a tesó kapott, de talán megvan az oka hogy miért adtak neki.

2017. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
23%

😂😂 nem értem hogy mirre lennél érzékeny? Én a helyedben azt böven megbecsülném

Én egyáltalán nem is kapak😂 majd akkor megbecsülöd ha neked kell megkeresni az a pénezt!!!

2017. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha már nem változik a méreted, akkor bőven elég ennyi. Én sem költök többet ezekre felnőtt, dolgozó nőként. Idén eddig vettem egy pár cipőt, 3 bugyit és egy melltartót. Nem mintha nem tellne többre, de épp nem volt másra szükségem. A cipőt meg is spórolhattam volna, arra sem volt igazán szükségem, csak megtetszett.
2017. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!