Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális és jogos az ilyen...

Normális és jogos az ilyen szülői reakció? Testvér nélkül osztozkodjak?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyereke vagyok a szüleimnek, és nemrég megkaptam, hogy nem lenne jogos, ha egyedül csak én örökölném a szülői lakást, mert meg kell tanulnom osztozkodni, és erre eddig nem volt lehetőségem, mert nem volt testvérem. Ezért minimum a fele alapítványokra lesz hagyva, és még én (!!!) ne legyek kapzsi, hogy azt gondoltam, hogy az egész az enyém lehet. Teljes mértékben ledöbbentem, van még pár egyke ismerősöm, de nem büntették érte őket sehol, pláne, hogy nem is tehetünk róla. Szüleimnek mindkét oldalon 1-1 testvére van, és igen, ők is akartak még két gyereket, csak nem lett. Erről nem én tehetek.

Egyébként 32 éves vagyok, van saját lakásom, tehát nem szorulok rá, és csak véletlenül jött fel a téma, úgyhogy csak az elv érdekel, hogy normális ez?


2017. máj. 21. 00:06
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Azt hozzáteszem, hogy az én lakásomat nem ők vették, tehát nem úgy "saját".

Önerő + hitel még most is.

2017. máj. 21. 00:16
 2/31 anonim ***** válasza:
33%

ezt nehéz megítélni ismeretlenül.

Ha a szüleid "kőgazdagok", tehát milliók a bankban, Merci a garázsban, villa Budán, úszómedence a kertben

akkor valahol érthető, hogy nem akarják az összes vagyont rád hagyni, mert egyrészt a hirtelen jött nagy vagyon tönkretehet egy embert, másrészt, sok az adományra szoruló alapítvány.

Azt szintén nem lehet tudni, hogy milyen előzményei vannak a dolognak, mennyire tudod/tudtad fiatalon beosztani a pénzt, mennyire szeretsz/szerettél költekezni, vannak/voltak-e költséges önpusztító szenvedélyeid, akár drog, akár szerencsejáték stb, amitől óvni akarnának...

azt sem tudjuk, mennyire vagy szociálisan érzékeny, vagy ellenkezőleg, önző természetű, ami miatt ezzel is nevelni akarnának...


Normális, hagyományos körülmények között, átlag jövedelmű magyar családban, normális, józan gondolkodású felnőtt gyerekkel mindenesetre tényleg szokatlan egy ilyen döntés.

2017. máj. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nevelni? 32 évesen? Milyen megalázó ez.

Szó sincs gazdagságról, az ország egyik legszegényebb megyéjében élünk. Szüleim annak idején dolgoztak és hitel nélkül vettek lakást. Én dolgoztam és hitellel vettem lakást. Emiatt nem tartanak ügyesnek.

2017. máj. 21. 00:39
 4/31 anonim ***** válasza:
23%

a szüleid igazán észrevehetnék, hogy közben nagyot fordult a világ...


amúgy nincs a nevelésben semmi megalázó. ne keverd össze ezt a fajta nevelést a gyerekneveléssel. az egymást féltő, egymást szerető emberek egy családban - de akár barátok is - egész életen át kölcsönösen nevelik egymást, próbálják kiköszörülni egymás hibáit - szeretetből.

ez jó dolog, nem megalázó.

2017. máj. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy valami hitgyülekezete vagy Jehova vagy szcientológusok behálózták a szüleidet? Nem, ez nem normális.
2017. máj. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%

Azt azért megmagyarázhatnák, hogy mégis hogy képzelik ezt el. Mármint, mit csináljon egy bármilyen alapítvány egy fél lakással? Eladni nem tudja, a fenntartási költség nekik is ketyeg...

Szóval... nem egy kicsit sem normális. Nem abban az értelemben, hogy nem szokásos, hanem konkrétan bődületes marhaság.

2017. máj. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

Te meg érvelj nekik amellett, hogy te hátrányos helyzetbe kerültél, mert ők nem intéztek neked testvéreket. És így most egy életet efféle támogatottság nélkül kell leélned. Ha már testvéreket nem tudtak neked adni, akkor ne legyenek kicsinyesek.

Csak a miheztartás végett :D

2017. máj. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Még életükben meg kell tudnod, hogy melyik szekta hálózta be őket?
2017. máj. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sem normalis. De gondolom azert a szuleid meg nincsenek ott, hogy vegrendelkezniuk kelljen, es meg sok-sok evig veled lesznek.

Addig meg rengeteg minden valtozhat, johetnek az unokak stb, ha nem rad, akkor majd rajuk is hagyhatnak pl.


De! Mashol hiaba van testver pl. ott eleve kap lakast minket gyerek, mert a szulok megtehetik. Na ott ki kivel osztozkodik a sajat lakason?

A te szuleid nem tehettek meg, hogy lakast vegyenek neked, es magadnak kellett eloteremteni. De amikor lenne lehetoseguk "segiteni" a gyermekuket akkor is inkabb nevelo celzattal nem teszik?

Ezen amugy en is kiakadnek, es nam feltetlenul az anyagiak, hanem maga az elv, a gondolat miatt. Valoban nem ilyenkor kell mar egy 32 eves embert sem jotekonykodasra, sem masra nevelni...max terelgetni...

Lehetnenek inkabb buszkek rad, hogy normalis felnott ember lett beloled, aki becsulettel megdolgozik a sajat igenyeiert, es nem a szulei nyakan eloskodve probal lebecolni. Ez a szulo dolga mar ebben a korban, hogy megerositsen, biztasson es tamogasson az onallo eletedben!

2017. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Szüleid retardáltak.
2017. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!