Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy anyának két gyereke...

Ha egy anyának két gyereke van, akkor az egyiket jobban szereti a másiknál? Ha igen, akkor mitől függ a hierarchia?

Figyelt kérdés
2017. máj. 22. 06:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Vagy a kisebbet szereti, vagy a nagyobbat, vagy a fiút. Esetleg azt, amelyik szerinte szebb, okosabb.
2017. máj. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekem mindig az a kedvencem aki épp kérdezi :) persze külön külön
2017. máj. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hármunk közül anyukámnak én voltam a kedvence (középső gyerek), nagyon valószínűleg nagyrészt azért, mert voltak közös tulajdonságaink, szorgalmas, ügyes voltam (ezek is közös tulajdonságaink)
2017. máj. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Azoknal, ahol ilyet tapasztaltam, mindig a legkisebb volt a favorit, 2-3 gyerek eseten, nemtol fuggetlenul.
2017. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer mindegyik volt kisebb, es azt is babusgattak mint kesobb a masik kisebbet :-)


En nem kivetelezek egyforman szeretem oket de teny h maskepp szeret egy anya fiut es maskepp a lanyt. A fiamba kicsit "szerelmes" voltam de 4 eves kora utan atment "normalba" :-)

2017. máj. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem ketten vagyunk, hanem négyen, egyedüli lány vagyok. Egyértelműen a fiúk a kedvencek, nekik mindent lehet, én meg kb vehetek levegőt. Már szóvá is tettem, anyám se tagadja, hogy őket jobban szereti.. Csak azt nem értem, akkor minek játssza az agyát mások előtt..
2017. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

A vicc az egészbe, hogy a fiai szarnak rá, csak rám számíthatott, mindig..

2017. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem szeretem egyiket sem jobban a másiknál, mindegyikbe ugyanúgy "szerelmes" vagyok, mióta először megpillantottam. Egyszerűen olvadok, ha nézem őket. Pedig a legnagyobb már igazi kutyaütő kamaszgyerek. :)


Inkább azt mondanám, hogy nem egyforma velük a kapcsolat. Hol egyikkel jövök ki jobban éppen, hol a másikkal. De ez még csak azt se befolyásolja, hogy ők ezt hogy érzik.

Pont a minap volt beszélgetés erről a fiammal, hogy a hugival kivételezek. Biztos, mert jobban szeretem, kisebb, lány, stb. Aztán elbeszélgettem vele, hogy nem, csak kisebb, lány, és más, mint ő, de nem szeretem jobban. És valóban szeretné-e, ha úgy bánnék vele, mint egy 8 éves kislánnyal, mert akkor összecopfozom a haját suli előtt. ;)

Miközben én pont azt érzem mostanában, hogy imádom a lányomat, de ha még egyszer úgy viselkedik, mint egy kis hül.ye, hisztis díszpi.csa, akkor kopaszra fogom vágni a haját, esetleg seg.gberúgom, vagy beállítom a zuhany alá és rányitom a jeges vizet. Nem csinálom meg, persze... Közben pedig a legnagyobbal már egész értelmes beszélgetéseket lehet folytatni.

Ők pedig mindketten irigykednek a legkisebbre, aki velem alszik, miközben én alig várom, hogy kipateroljam a saját szobájába. :)


A "hierarchiát" teljes mértékben a gyerekek igényei határozzák meg, illetve az, hogy nem tudok háromfelé szakadni.

2017. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Ez természetes, hogy egyik gyereket jobban szereti az anya, nálunk is van apás és anyás gyerek is. A probléma, ha megkülönböztetik őket. Mi figyelünk arra, hogy mindkettőnek egyformán juttassunk mindenből, kettőt vegyünk, legyen kétféle program, mindegyik kedvére legyen téve.

Nálunk a kicsi a kedvencem, aranyos, hasonlít is rám és ugyanazokat a dolgokat szeretjük. Mivel problémás is sajnos, SNI gyerek, ezért többet is kell vele foglalkozni, amit én szoktam, így időt is többet töltünk együtt.

2017. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem két tesóm van, De a középsőt a bátyámat szereti a legjobban. Elvileg azért, mert amúgy is nagyon hasonlítanak egymásra és anya mindig is inkább a fiúkkal jött ki jobban mint a lányokkal. Viszont én azt veszem észre hogy a nővéremet is egy hercegnőként kezeli engem meg le sem sz@r . Szóval én már nem tudom
2017. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!