Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiket kirúgtak otthonról,...

Akiket kirúgtak otthonról, azok hogy állnak a szülői béküléshez?

Figyelt kérdés

Akár úgy, hogy kiszórták az utcára a holmitokat, vagy rátok parancsoltak, hogy pakoljatok és tűnjetek el most azonnal stb.

Hogyan álltok ahhoz, ha békülni szeretnének? Hogy állítólag megbánták és bocsáss meg nekik, esetleg költözz haza?


2017. máj. 22. 17:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Haza nem mennék. A kapcsolat ettől még lehet jó. Egyszerűen nem akarom, hogy ott tartsanak, hogy bármit megtehetnek vagy hogy rájuk vagyok utalva, mert nem igaz. Nem vagyok haragtartó, szeretem is őket ennek ellenére, de ne higgyük már, hogy lehet félvállról venni egy felnőtt embert. Nem akarnék velük közösködni
2017. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Akit kidobnak otthonról a szülei ott valamilyen erős probléma lehet egyik, másik, vagy mindkét oldalról.


Magamból kiindulva soha nem élősködtem rajtuk, nem akartam, hogy megoldják a problémáimat, s nem vártam el, hogy pénzeljenek. Elmentem, kerestem munkát, s megpróbáltam élni az életemet. Segítettem őket mindenféleképpen, s ha ezek után kidobtak volna ott részemről kizárt lenne a szülői békülés.

2017. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Otthagytam egy képzést, hogy dolgozzak. Anya közölte, hogy húzzak el, vagy fizessek havi többtízezret, mert így elesik a családitól, egyéb segélyektől. Kb 2 hét alatt költöztem el, de a végén már noszogatott, hogy maradjak, adjak bele a háztartásba...

Szeretnék vele kibékülni majd, de ez nem ment volna, ha ott élek, még 1-2 és talán egy életre megutáltam volna őt. Így viszont úgy gondolom, lehet jó a kapcsolatunk.

2017. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy hányingerem van a gondolatára is a békülésnek, pedig a közös családi programokon jobb lenne a hangulat.

Egyébként nálunk fura rendszer volt: a férfi az úr. Apám szerette megcsinálni, hogy a "nők" (én és anyám) állva együnk az asztal mellett, hogy pattanhassunk, amikor szó szerint csettint. Internetről összeszedtek nekem egy "férjet", aki megegyezett az elképzeléseikkel: földművelésből éljen és sok gyereket akarjon. Soha senki se kérdezte meg tőlem, hogy mit akarok.

Egyetemre mentem és az utolsó félévben vágtak ki, mert tovább szerettem volna menni mesterképzésre, holott az én koromban anyámnak már 2 gyereke volt, de előtte már hónapokkal piszkáltak unokákért (22 évesen).

Mindennapos volt az ordítás, apám rendszeresen kijelentette, hogy az olyan "lázadóknak" mint én az járna, hogy több katona megerőszakolja és a Dunába lője. Szóval azért sejteni lehetett, hogy hamarosan repülök, csak váratlan volt, hogy hazaérve az összes cuccom az utcán + hónapokig üzengetett apám, hogy melyik híd alá fogok költözni és reméli megdöglök. Anyám meg bólogat mindenre, hisz asszonynak kuss a neve és nem gondolkodik. Hányinger az egész...

2017. máj. 22. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen esetben magadnak teszel szívességet, ha átgondolod ezt a békülősdit. Illetve ha megteszed, akkor elég nagy fenntartásokkal kezeld magadban.
2017. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 acelsziv ***** válasza:
100%
Ilyenekkel minek akarsz kibékülni? Elmebeteg embert a közeledbe engedni nem normális dolog.
2017. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
96%

Többen írják itt, hogy "attól még lehet jó a kapcsolat" hogy kirúgták őket otthonról.

Hát én nem tudom, hogy nekik mi kell akkor egy rossz kapcsolathoz, de hogy én az életben nem tennék semmi jót azzal, aki kidobott otthonról, az teljesen biztos.


A kérdés, hogy hogyan állnék hozzájuk. Hát úgy, hogy esetleg egy következő életben majd máshogy lesz, de eben az életben elvágták magukat nálam és nem akarok hallani róluk soha a büdös életben...

2017. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne békülj. Most erre én is azt mondom, pedig a szüleid kb. egy korú lehetek. Ez középkori nevelésnek, személetnek is rossz. Ilyen még van? Így élnek még családok? (A más kultúra nyilván más ). Igaz hallottam hasonló sztorit, ezelőtt jó 20 évvel, mikor egyik volt osztálytársam Egerbe ment fősulira és mondta, hogy volt egy csoporttársa. Koleszos, de alföldön nőtt fel valahol és az ő szülei is csak azért engedték el főiskolára, hogy férjet fogjon,de már az első hónapban csesztették, hogy ez miért nem sikerült neki 2-3 hét alatt. DE ez is jó rég volt, azóta annyit változott a világ. Igaz nálunk itt a nyugati részen egy ilyen család már megvetett lenne, és még az én anyukámék idejében is. El sem tudjuk képzelni, hogy ilyen még létezik.
2017. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Milyen jó azért, hogy mersz más lenni, mint a szűlői elvárás. Légy rá büszke, hogy ilyen terror ellenére tanultál és nem törtél meg. Ha majd lesz saját gyereked, rájössz, hogy egy szülő soha nem mond ilyeneket a gyermekének, mint apukád...Anyukáddal légy elnézőbb, ő valószìnűleg nem olyan erős, mint Te.
2017. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 acelsziv ***** válasza:

Apád is megérdemelné, hogy egy vagon bu zi átmenjen a valagán és egy domina a sz a rt is kikorbácsolja belőle...

De gondolom sikerült talpra állnod. De miért a kérdés? Megkerestek téged?

2017. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!