Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Nem bírom tovább!

Mit csináljak? Nem bírom tovább!

Figyelt kérdés
Na akkor bővebben. Édesanyámmal, nevelőapámmal és a 7 éves húgommal élek. Nevelőapám és édesanyám kapcsolata nem túl jó, minden nap veszekednek. Többször is volt már, hogy apa itthagyott minket, de anya kérésére nekem mindig vissza kellett hívnom őt. Anyát nagyon szeretem, csak sajnos tönkreteszi magát. Már nagyon elegem van a folytonos veszekedésből, üvöltözésből, emiatt pszichésen én is beteg vagyok. Mit tegyek? Mit kellene csinálnom, hogy ezt megszüntessem? Gondolkoztam már sok mindenen, hogy 1 hétre elmegyek valamerre minden szó nélkül, de a húgomat és a nagyszüleimet nagyon sajnálnám, de azért anyát is. Adjatok légyszi valami jó ötletet! A sok stressztől már a gyomrommal is egy nem túl kicsi baj alakult ki. A legjobb lenne nem létezni. Mit csináljak? Most ráadásul vizsgaidőszak van... Valaki, valami hasznos tippet adjon légyszi.. nagyon megköszönném.

2017. máj. 26. 18:31
 1/8 anonim válasza:
Nyugodt körülmények között beszéljétek meg hogy ezt Te sajnos nem bírod elviselni. De ha ez esetleg nem hatna akkor menj el valamelyik ősödhöz pár napra, ennek hatására biztos hogy változtatnak.
2017. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia sajnos en is átéltem ugyanezt mint te próbálj meg mminél kevesebbet otthon lenni.

Nagyszuleidhez költözni beszélj velük hogy tehetnenek valamit ezügyben sajnos ez amit tenni tudsz,kitartás :)

2017. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már többször is szépen beszélni velük, de esélytelen. Nem értenek a szép szóból. Teljesen tönkretesznek. Hiába megyek az "ősökhöz", nem fognak változtatni.
2017. máj. 26. 18:47
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 nem szeretnék elköltözni, anyukám mellett a helyem. De apám egy elviselhetetlen állat, mindent anyára fog. Mindig kötekszik anyával.
2017. máj. 26. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a minimum, hogy ne legyél hajlandó visszahívni. Kerek perec közlöd, hogy NEM! Sajnos anyukád társfüggő, nem hiszi el, hogy képes lenne enélkül az alak nélkül élni. Egy pszichológust kéne neki szerezni, csak az nagyon drága.
2017. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van. Nagyon szereti anya apát, de fordítva ez nem érvényes. Hát kellene pszichológus, de nem tudok mit csinálni. Tanulok, nincs pénzem sajnos.
2017. máj. 26. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Még diákmunkát vállalni is megérné, ha a pénz megléte esetén hajlandó lenne elmenni pszichológushoz. 8 ezerért már lehet fiatalabb pszichológust találni, ez havi 32 ezer forint megkeresését kívánná. Szerintem megérné, mert helyrejönne az életetek.
2017. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

miért veszed magadra az egészet?

nem lehet, hogy anyukád, ahogy rád rakja: "hívd vissza őt.." úgy rád rakja a terhet is?


mi lenne, ha a "hívd vissza" kérésére azt mondanád: "anyu, ezt neked kell megoldanod" - ha ezzel a gondolattal te megbékélsz, és majd anyukád is megbékél (vagy ledöbben) akkor már nem a te terhed lesz.


miért akar anyukád egy sz@r kapcsolatban benne lenni? milyen férfi az, aki elmenekül egy nőtől? hát kell ez?


benne vagytok egy örvényben.


nem jó, hogy rád van terhelve ez az egész, de ha meg ekkora felelőséget kapsz az ügyben, akkor felelősen gondolkozz, és mond meg, ez nem a te életed.


és kérlek, ne ez legyen a te életed. ettől nehéz neked. más terheit veszed magadra. te még fiatal vagy, te szeresd anyukád és a hugicád, és biztosítsd arról őket, akárhogy is van, te szereted őket, és velük maradsz, de hagyjanak téged élni!


tényleg. anyukádnak mond meg - hagyjon ki ebből!


csak okosan :)

2017. máj. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!