Miért tiltanak el tőle?

Figyelt kérdés

Van egy roma barátom akivel már hat éve együtt vagyunk. Tizanhat évesen ismertem meg őt és akkor a szüleimnek nem volt vele semmi bajuk. Még akkor sem amikor megtudták, hogy három évvel idősebb tőlem. De most, hogy elmondtam nekik, hogy egy ideje gondolkozunk a gyerek vállalásba megőrültek. Eltiltottak tőle. Megjegyzem huszunkét évesen igen, még mindig a szüleimmel élek, de soha nem volt nálunk az a nagy szigor. Elkezdték mindenek elhordani majd mindenfélét mondták rá ami nem igaz. Hat éve vagyok a párommal már jó, hogy ismerem! Dolgos volt és esze is a helyén volt. Igaz látszik rajta bőrén de nem szokott "cigányosan" viselkedni. A családja is normális. Az eddig legnormálisabb. Mikor bemutatott a családjának, egyből megkedveltek és a testvérei is rendesek. Az anyósommal nagyon jó a viszonyom és van, hogy jobban megértett mint a saját édesanyám. A húga a páromnak szinte már az én húgom is. Nagyon aranyos kislány és tisztelettudó. Nem tudom, hogy miért kezdtek el pont most rasszistáskodni a szüleim, amikor minden rendben van köztünk. Szeretem a szüleimet, de azt nem tűröm, hogy olyanokat mondjon a barátomról ami nem igaz! Ismerünk olyan romákat is, akik igénytelenek és mocskosok de ők kiválnak!

A párommal már azt is szóba hoztuk, hogy kiveszünk egy albérletet. Persze ez se tetszett a szüleimnek. Mondhatom kiszabadult a pokol. Mit tanácsoltok? A páromtól semmiképp se akarok elválni hisz tiszta szívből szeretem! De a szüleimet se tudom, mert hát csak ők neveltek és adtak enni-inni a számba!



#család #roma #eltiltás #rasszista szülők
2017. máj. 28. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekvallalason gondolkoztok amikor meg anyadek nyakan laksz? Es a gyereket is oda szulned? Es akkor a baratod is odakoltozne? Vagy ezt hogy kepzelted most komolyan?
2017. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekvallalason gondolkoztok amikor meg anyadek nyakan laksz? Es a gyereket is oda szulned? Es akkor a baratod is odakoltozne? Vagy ezt hogy kepzelted most komolyan?


Nekem is ez volt az első gondolatom amikor leírtad hogy még otthon élsz de már gyerekben gondolkoztok.

2017. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt tanácsolom, hogyha felnőtteset akartok játszani csináljátok azt amit a felnőttek. Cuccoljatok össze a pároddal, éljetek le 1-2 évet együtt és utána gondolkozzatok gyerekben, ne pedig anyádék nyakára meg a nagy ismeretlenre szülj. Láttam már nem egy kapcsolatot az együttélésbe beledögleni.
2017. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem úgy gondoltam. Elnézést ha nem vagyok érthető de egy kicsit felkaptam a vizet. Úgy gondoltunk, hogy kiveszünk egy albérletet és akkor nem fogok a szüleim nyakán lógni. Miután megoldottunk az albérletet csak az után kezdenénk bele a "baba projektbe".
2017. máj. 28. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

És eddig miért nem költöztetek össze? Miért csak akkor, amikor már gyereket akartok, ami minden kapcsolatot megrendít és a legtöbbet tönkre is teszi?

Arról nem írok, hogy magyar lány létedre hogy tudtál ilyen mélyre süllyedni, mert úgysem érted...

2017. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Én is ebbe a helyzetbe vagyok csak nekem apukám hallani sem akar páromról hálistennek nem lakik már itthon de övé a ház simán kirakhat vagy ha gyereket szülnék párom nem jöhetne csak a háború lenne kinek kell az? Meg én terhes lettem gyógyszer mellet,sajnos elkellet vetetnem mert nem szülhetek ide, hozzájuk nem mehetünk mert az anyja egy parancsolgatós sárkány az apjával meg elég rossz a kapcsolata így gyűjtögetünk és majd ha veszünk egy házat majd akkor jöhet a gyerek.

Én is vágyom rá és szivem szakadt meg a dolog miatt de muszály józan ésszel gondolkodni. Ha saját házunk lesz fejre állhat mindenki annyi gyereket szülök amennyit akarok. Ugyanis ha gyerekem lesz tőle én senkire nem számíthatok csak anyura mert ő az egyedüli aki elfogadja se apum se tesóim Nem szabad függni senkitől a saját házadba senki se parancsolhat. Gondold át én teljesen együtt érzek veled de ne vágj bele a semmibe majd eljön a ti időtök is. Szüleiddel meg ne foglalkozz majd beletörődnek vagy nem.

2017. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #6 akkor gondolom átérzed a helyzetemet! És bár utólag belátom tényleg nem valami okos döntés hogy csak így pikk pakk semmi nélkül belevágunk a gyereknemzésbe. Mentségemre szóljon már átláttam a helyzetet.
2017. máj. 28. 17:30
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Először költözzetek össze, aztán gondolkozzatok a gyereken. Lakva ismered meg majd igazán.

Az, hogy cigány a barátod, totál nem releváns, amennyiben normális. Magyar emberből is van bűnöző, cigány ember is lehet tisztességes.

2017. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

A 6-al értek egyet, nem is értem miért lett így lepontozva(?)


Világosan leírta, hogy albérletre nem szülünk gyereket, se magyarnak, se romának, se hotentottának!

Menjetek albérletbe, ha funkcionál az együttélés, dolgozzatok meg valamilyen saját lakhatásért (hitellel, állami támogatással) utána törd a fejed gyereken!

2017. máj. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Légyszi olvassátok el Aranytól a" Katalin" című verset.


Nektek az van meg ami kevés kapcsolatban van: igaz, viszonzott szerelem


Költözzetek össze aztán minden helyrejön, a szülőknek előítéletei vannak de az első unoka meg fogja őket békíteni.


Én amúgy büszke vagyok rá, hogy "magyar lány létedre ide süllyedtél" mondjon aki amit akar szép és korrekt dolog, hogy így szereted a családjával együtt.


Az öcsém járt így (magyarok vagyunk meg a lány is az más probléma volt)

eljegyzés,

nagy harag,

esküvő

sűrün jöttek haza látogatóba,

kis harag,

ritkán elmentek a szüleim a sok hívás után, nincs harag

meglett a kislány

direkt meghívták a mamát fürdetni meg fogásokat ellesni,

most meg ott hetel náluk nagy örömmel


Fontos, hogy ne viszonozzátok a haragukat

2017. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!