Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 18...

Szülők! Elengednétek a 18 éves gyereketeket 1 évre külföldre?

Figyelt kérdés
Egyedül, ismerős/barát nélkül, viszont egy abszolút megbízható önkéntes program keretei között. Ott szintén ilyen önkéntesekkel lakna együtt és különböző feladatokban, projektekben venne részt. Mindez szinte egy forintba sem kerülne mert a lakhatás, víz, gáz, villany, internet, utazás és minden más biztosítva lenne, illetve zsebpénzt is kapna, amiből pedig a további kiadásokat tudná fedezni (étel, ital, higiénia, szórakozás). A közös nyelv értelemszerűen az angol, amit így kiválóan lehet fejleszteni, de emellett lehetőség van az adott ország valamint a többi önkéntes nyelvének, kulturájának a megismerésére is. Ilyen esetben ti elengednétek?
2017. máj. 29. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
1%
Nem engednem el mar csak azert se, mert nagyon gyanus amit itt leirsz. Es ha 18 eves vagy es ezzel be tudtak teged etetni, akkor meg nem vagy eleg felnott.
2017. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Persze. Mi a gond?

Ha valóban szervezett keretek között menne, pl. egyetemi program, nem valami ismeretlen csoda céggel, akkor örülnék neki, hogy kapott egy jó lehetőséget.

2017. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne engedném? Menjen csak. Tanuljon, fejlessze magát. Megtanulja a nyelvet is rendesen. Ha nem lenne teljesen ingyenes akkor is ha tudnék segítenék neki.

Igaz még nincs gyerekem de ha most éppen lenne egy 18 éves gyerekem én mondanám neki hogy menjen.

2017. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

# 1


Unokatesóm több ilyen programban részt vett, az önkéntes meló nehéz, ez nem beetetés! Élete egyik legnagyobb élménye volt.

2017. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
4: ez az önkéntes programok lényege. Nem fizetést kapsz, hanem bizonyos ellátást.
2017. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
39% Úristen, idiótázol itt, holott lövésed sincsen az egészről.
2017. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Egyetértek a 39%-os válaszolóval, hiába pontozzátok le. Abszolút megbízható önkéntes program, ami után utánajárnék, felhivném, és keresnék olyan embereket, akik már részt vettek benne. Csakis így. Egy évig csak úgy ingyen lakni valahol, meg még a kaját is fizetik, meg minden cuccot, kicsit gyanús.
2017. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Tudom mi az az onkentes munka. De a kerdezo onkentes programot irt izgi feladatokkal es projektekkel. Nem esett le neki hogy nem izgi lesz, hanem narancsszedes.
2017. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Én is leírom, tudom, hogy a korlátolt, négy fal közül alig kimozduló emberke le fog pontozni, nekem testvérem vett részt ilyen programban, Olaszországban. Ellátást kaptak, lakhatást is, földeken kellett dolgozniuk, meg állattoknál segíteni. Sok új embert megismert, nyelvet tanult, és fegyelmet is!

Na pontozzátok le a tényeket, mint a másik válaszolónál.

Komolyan fel nem foghatom, tényeket írunk le, ami megtörtént, erre jön pár sértődött szobaremete és hupákol tovább.

2017. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is gyanúsan jónak tűnik az ajánlat, illetve sok a homályos pont. Melyik ország melyik részére menne önkénteskedni? Háborús övezetbe nem engedném. Pontosan mi lenne a feladata? Milyen lenne a szállás? Milyen orvosi ellátásra jogosult? Milyen lehetőség van a kapcsolattartásra? Milyen feltételekkel jöhet haza hamarabb, ha mégsem érzi jól magát? Ha ezeket a kérdéseket sikerül megnyugtatóan tisztázni, akkor mehet.
2017. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!