Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi válthatja ki öcsémből ezt...

Mi válthatja ki öcsémből ezt a fajta viselkedést?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha hosszú lesz,nem tudom, mennyire fogom tudni röviden leírni, mindenesetre olyanok kezdjenek bele, akiknek van idejük és értelmesen hozzá tudnak szólni.

Arról lenne szó, hogy van egy 16 éves öcsém. Egészen pár hónappal ezelőttig teljesen normális volt. Mármint sokszor előfordult, hogy bunkó volt, de akárkinek lehetnek rossz napjai. Viszont mostanában egyre többet szemtelenkedik szüleinkkel, ahogy nemrég megtudtuk a tanárokkal és az osztálytársaival is. Valamelyik nap felhívta az ofője anyáékat, hogy öcsém verekedett pár osztálytársával és az egész onnan indult ki, hogy öcsém provokálta őket. Illetve sokszor használ trágár szavakat, de nem tőlünk vette át. A barátaival is túl sok időt tölt el, sokszor az éjszaka közepén jön haza. Úgyszintén cigizni is elkezdett és amikor anyáék először megérezték rajta a cigiszagot, öcsém mondta, hogy csak kipróbálta a haverjaival. Mint kiderült, ez nem csak egy szimpla kipróbálás volt, mert azóta is csinálja. Konkrétan látom, hogy instagramra is mindenféle képeket felrak magáról, beleértve azt is, hogy cigizik, meg kb minden második lány valami nyáladzó kommentet ír neki. A barátnője meg dettó ugyanaz mint öcsém.

Igazándiból anyáék nem az erőszak hívei, ezért csak beszélni próbáltak vele, de nem volt túl hatásos. Ígyis egyszer amikor átjött hozzánk egyik haverja, hallottam, hogy valami csajt oltogattak, hogy az ilyenek minek élnek, mennyire ronda, meg mit tudom én. Nagyon felhúztam magam rajta, mert egy az, hogy alapból ki nem állhatom, ha valakik olyanokat bántanak, akik semmi rosszat nem csináltak, másrészről fogalmam sincs mire jó ez a folyamatos trágár beszéd. Én is beszélhetnék vele, de én ''csak a testvére'' vagyok, nem nekem kéne hegyibeszéseket tartanom neki.


(18 éves lány vagyok amúgy)


2017. jún. 2. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amíg olyan környezetben van, ahol ez menő, addig ő ilyen lesz. És akármit is tesztek, vagy téged, vagy a szüleidet utálni fogja. Ilyen ez a kamaszkor. Most azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud bárki másnál, tehát nem fér bele a képbe sem a szülői jótanács, se a testvéri. Viszont egy jól időzített apai pofon nagy segítség lehet, de időben - van az a pillanat, ami után már az se ér semmit sem.


Kezdésnek hagyjatok rá dolgokat. Gondolom külön szobában lakik, ne takarítsatok, mossatok rá stb. El fog jönni az a pillanat, amikor ő maga fogja megcsinálni, mert egy csajt a mocsokba milyen dolog már felhozni... A zsebpénzt vegyétek a lehető legszűkebbre, hogy a cigit ne tudja belőle fizetni.

2017. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem a problémádat.

Az öcséd most kamaszodik.

Ez minden fiúnál előfordul sőt lánynál is majd kinövi.

2017. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Be is b...na, ha minden kamasz ilyen idióta lenne.
2017. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Én is ilyen voltam, majd kinövi. Én is karomkodtam (nem a szüleim előtt) és gyakran "kipróbaltam" a cigit, de én soha nem buktam le. Ilyen korban jó leszólni másokat, főleg az ellenkező nemet egy haverral. De én is kinőttem ezt :D
2017. jún. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!