Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Makacs huszonévest hogyan...

Makacs huszonévest hogyan lehetne jobb belátásra bírni?

Figyelt kérdés

Lány tesóról van szó Ő 22, én pedig a bátyja 25.

Mindig is önfejű volt ezelőtt is csak akkor rá lett hagyva mert jól tanult aránylag, és csendes volt, rendben haza jött, de azt mai napig rühelli ha megmondják neki a véleményt.

Mióta megcsinálta a jogsit, azt gondolja kezében a hatalom, 3 hete vezet de ahogy jött az autó úgy az esze is elment, tegnap szóltunk neki hogy örülünk hogy sikerült neki a vizsga meg minden de most már vegyen vissza és ne játssza a taxist, amikor épp szabadnapos, elviszi a srácot dolgozni, és jön vissza, ezt megcsinálja akkor is ha épp megy dolgozni előtte őt elviszi, és úgy megy munkába.

A fogyasztásról már nem mondok semmit mert itt sokan lehidalnának szerintem, pedig egyszerű 1,5 literes benzines.

Különben nincs ráutalva hogy autóval járjon mindennap, mert villamossal és busszal félóra elérni a melóig, csak neki most már a kényelemről szól a dolog, még akkor is jobban kijönne ha egy vonalas bérletet venne, és minimalizálná az autó használatot, mert fizetéstől fizetésig lehet kibírja egy rutinos sofőr 2 tankolásból, neki viszont így kell 3, kitudja hogy egyáltalán közösen tankolnak-e bele vagy tesóm ebben is mártírkodik és ő fizet mindig.

A barátjával totál közömbös a viszonyunk, felnőtt létére nem képes bejönni inkább a ház előtt álldogál, utoljára karácsonykor volt akkor is inkább a szobában voltak, mintha nem szimpatizálna velünk, na mindegy.

Tesóm céltudatosabb, a srác meg szerintem az ellentéte, majd ráérünk még módon él.


Az autó árában pedig van szülői segítség is, meg én is adtam bele, mert megért annyit, viszont most már Anyuékkal beláttuk hogy csak egy bosszúság az egész, állandóan rágjuk a kefét hogy nehogy nagy balesetet csináljon valahol, hisz ehhez is két ember kell, hiába vezet az egyik jól ha a másik hibázik.

Meg sem hallgat minket, én két mondat után be is fejeztem mert értelmetlen az egész.

Beletörődtem a helyzetbe, csak remélni tudom hogy jobb belátásra tér.

Az autót is féltjük, meg a hülye kis fejét is, hisz Ő nem látja át a dolgokat úgy mint mi, mondtam neki hogy ha a összetörnék az autót, ne számítson segítségre mert szóltunk előre.

Majd fényképen, meg az udvaron nézheti.


2017. jún. 5. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha ő tankolja a kocsit, semmi közötök hozzá, hogy mennyit furikázik össze-vissza, a barátjával való kapcsolatához pedig még annyi se. Viszont az jó nagy butaság volt, hogy ti vettetek neki kocsit, főleg, hogy ilyen rövid távra használja ( mem értek az autókhoz de ha jól tudodm az tesz neki a legrosszabbat, ha folyton rövid távokra van használva).
2017. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Na és akkor mi a kérdés, mit szeretnél elérni?
2017. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Azt lehet nem írtam hogy nálunk segítség gyanánt nem kell hazaadni, de tesóm ezzel a jóindulattal is visszaél hogy ingyen lakik itthon, mellette így semmibe veszi "kiadás" fogalmát, mondjuk egy nőtől mit vár az ember, ahol luxus van ott a nő is megetet egy 4-5 literes motorral szerelt benzinessel fene tudja mennyit de nem is foglalkozik vele, mert beül és megy, a férfi meg finanszírozza.


Az autóba azért adtunk mert nem akartuk hogy szart vegyen aminek azóta baja van ahogy kigurult a gyárból, tehát ezzel is jót tettünk neki, de ez a hála.


A kapcsolatukat is leszarom mert ennyi idősen a mai világban cserélgetik az emberek a másikat, viszont ne arról szóljon már az életük hogy az egyik mindig ad, a másik meg nem viszonoz

2017. jún. 5. 23:42
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ezt a 1,5 meg 4-5 literest nem értem, egy Trabantnak is 28 literes a tankja, Suzukitól fölfele meg 50-90 liter.
2017. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Élvezi a vezetés örömét. És jogosan jár azzal munkába mert a tömegközlekedés valóban kényelmetlen, meg várni kell meg a tömegben nyomorogni. Az hogy ő pénze bánja az az ő dolga, én tisztában vagyok vele milyen költségekkel jár, de nézd az ő dolga mit csinál, ameddig kijön a pénzéből addig miért ne? Az hogy a párja amolyan magának való azt sajnos el kell fogadnotok, mert vannak ilyen emberek is. Még mindig inkább ez legyen a nagy probléma mint hogy napi szinten igya magát részegre, meg drogozzon és bulizzon orrvérzésig.
2017. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4#

Ezzel arra akarok kitérni hogy Ő még nem érzi hogyan lehet fogyasztással trükközni. Az Ő esetében fontos hogy takarékosabban jöjjön ki, mert ne csak a benzinre költsön.

Akik már pénzzel törlik ott lent is magukat, na azoknál lényegtelen a fogyasztás.

2017. jún. 5. 23:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet fogyasztással trükközni?

Egyébként egy autó fenntartásában a legkisebb költség a benzin, ha rövid távon jár az ember.

2017. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igenis fontos hogy az ember gyakoroljon amikor leteszi a jogsit. Hova kéne jarnia, ha szted munkaba felesleges??

Ha nem kell hazaadnia, akkor gondolom Neked se, akkor mindenki arra kolti a penzet, amire akarja.

Arra pedig pont a gyakorlat soran fog rajonni, hogy fogyaszt kevesebbet az auto, hogy kell gazdasagosan vezetni.

2017. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Crisopher ***** válasza:
100%

Nekem a vezetés oktatóm mondta azt, mikor meg lett a jogsim, hogy akkor most minél előbb vegyek egy autót, és használjam, különben el fogok felejteni mindent. Értem én, hogy aggódsz a húgod miatt, mert kezdő, de épp most szerez rutint magának. A vezetést senki sem az anyaméhben tanulta, hanem sok-sok gyakorlással lehet elsajátítani. Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy ő vezetget.

Egyébként, ha emiatt aggódsz, még mindig kisebb az esélye így egy balesetre, mintha fél évig egyáltalán nem vezetne, és csak hétvégente járkálna el valahova. Az a lényeg, hogy ne essen ki, hanem fejlődjön.

2017. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"mondjuk egy nőtől mit vár az ember, ahol luxus van ott a nő is megetet egy 4-5 literes motorral szerelt benzinessel fene tudja mennyit de nem is foglalkozik vele, mert beül és megy, a férfi meg finanszírozza. "


Na ezt nem értem hogy jön ide. Mondjuk a nőgyűlölésedet nem pont a hugodon kéne kiélni. Ne adjatok a benzinbe pénzt, tulajdonképpen amég ő fizeti a kiadásokat nincs beleszólásotok. Hagyjátok gyakorolni.

2017. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!