Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mutassam be a zsidó...

Hogyan mutassam be a zsidó származású barátomat az antiszemita apukámnak?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vagyunk együtt, de a szüleimnek még nem mutattam be, sőt, nem is látták. Ennek az az oka, hogy a barátom zsidó. A családjából senki nem tartja a vallást, de mindkét szülője zsidó származású. Engem már bemutatott nekik, teljesen átlagosak, és nagyon kedvesek. Viszont nem hiszem, hogy apát ez érdekelné. Szinte náci :D Engem, és a testvéreimet is próbált így nevelni, viszont nem igazán voltunk rá fogékonyak. Mikor már felfogtam amiket mondott, csak nevetni tudtam rajta. Ahogy anya is, akinek egyébként tipikus árja kinézete van, én pedig olyan vagyok, mint a kicsi klónja :D Félek attól, hogy mit fog mondani, mikor bemutatom neki. (Azt tudják, hogy van barátom, és ezzel semmi bajuk!) Előre is köszönöm a válaszokat! 16/l

2017. jún. 7. 15:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha még a vallását sem gyakorolja, akkor nem kell apádnak elmondani, hogy zsidó származású sráccal vagy együtt.
2017. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Az összes rasszhoz,valláshoz,és szexualitáshoz kapcsolódó gyűlöletet ki nem állhatom,de talán az antiszemitizmus az,ami a legjobban idegesít.

Nem ajánlom,hogy elmond nekik.Ha eddig nem tudtak megváltozni,akkor továbbra is utálni fogják a zsidókat.Inkább mutasd be nekik úgy,hogy nem terelődik a téma a zsidó származásra.Csak nem az a szüleid első kérdése,amikor meglátják őt,hogy "Te zsidó vagy?".

Ez egy olyan dolog,amit szerintem viszonylag egyszerű eltitkolni,főleg akkor,ha a családjából senki se tartja a vallást.

2017. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell szóba hozni és kész.
2017. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Van egy tipikus fejük az ilyeneknek,ha hozzáértők,le fogják vágni,még ha nem is mondod el.
2017. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, és ezért is aggódok. Rasszistának fog hangzani amit mondok, de látszik rajta, hogy zsidó (igen, kisebb koromban megtanította, hogy hogyan ismerjem fel őket), + a családneve is árulkodó.
2017. jún. 7. 15:57
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Látszik rajta? Ha nem akkor nem kell róla beszélni.
2017. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#6: Messze nem csak szem- és bőrszín alapján lehet azonosítani őket. Sőt. De nem akarok antiszemitának tűnni, én sem osztom a nézeteit, ne aggódj. Ha osztanám, biztos nem egy zsidó fiúval járnék.
2017. jún. 7. 16:10
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Egy hónapja jársz a fiúval, nem kell egyelőre bemutatni, mert nem hiányzik, hogy mindenki számára kínos helyzet álljon elő. Egy hónap után még nem is biztos, hogy együtt maradtok.

Viszont, ha kölcsönösen komolyodnak az érzések, akkor közölnöd kell a szüleiddel, hogy a barátod zsidó, mivel azt írod, hogy látszik rajta és a neve is elárulja.

Nem lesz egy fáklyásmenet amit fogsz kapni, még az is lehet, hogy eltiltanak tőle, de ezzel sajnos számolnod kell egy antiszemita családban.

Próbáld elérni, hogy elfogadják, ha nem, akkor meg kell várnod míg nagykorú leszel.

2017. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Hívd segítségül anyádat, mondd el neki, mi a helyzet. Majd ő beadagolja apádnak a dolgot.
2017. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Neked jogodban áll beleszeretni egy zsidóba, nekik jogukban áll nem örülni neki és nem fogadni az otthonukban.

Én a bemutatással még várnék úgy 2 évet.

2017. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!