Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek főz, akkor miért...

Ha a gyerek főz, akkor miért kell mindenképp mindenbe beleszólni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már kiskorú, 1 évem van még az egyetemből, ezért 1 évig még otthon lakom. Néha szeretek kipróbalni recepteket, és az esetek 95% ában meg is tudjuk enni.

Viszont borzasztóan irritál,hogy kimérem az adagokat és jön anyám, nagyanyám, és belelöknek ezt meg azt, holott élteükbe nem csináltak olyat, vagy jönnek, hogy jaj nem fordítva kell csinálni. Nem csinálhatom úgy meg azt az ételt, ahogy szeretném, mert mindig belenyulkálnak. Hiába mondom hogy ne tegyenek bele semmit, mert a múltkor se tettem és akkor jó volt,beleteszik,majdhogynem ehetetlen.

Ha meg azt mondom,hogy én a büdös életbe nem fogok főzni,ha ők itthon vannak, akkor fel vannak háborodva


2017. jún. 9. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos ragaszkodnak a megszokásaikhoz.

Én is direkt olyan ételeket kezdtem el tanulgatni, amiket otthon sose csináltunk. Így kicsit egyszerűbb volt. De igazából akkor kezdtem el főzni rendszeresen, amikor már elköltöztem otthonról. Most sem szeretem, ha valaki beleszól, hogy hogyan csinálom.

2017. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
A családon belüli helyzet, státuszquo megerősítése, annak jelzése, hogy bár egy fontos tevékenység lekerült a vállukról, azért még ők a főnökök.
2017. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem ezt egy picit most tulreagalod.

Azert szolnak bele, mert ok mar tobb evtizede foznek, bennuk van a rutin amit az evek soran szereztek. Es valoszinuleg ez nem csak az izesitesben merul ki, hanem az egyes alapanyagokkal valo banasmod, es konyhai technikak alkalmazasaban is.

Ertem, hogy olyan eteleket keszitesz, amit ok nem szoktak, de azert akinek van mar nehany ev konyhai rutinja az tudja hogy azert nem minden recept jo ugy ahogy van, pusztan azert mert valaki ugy szokta, vagy ugy irta le. Lehet attol meg mashogy valoban jobb, vagy maskepp kell elkesziteni. Arrol nem is beszelve, hogy meg egy klasszikus etelt is rengetegen rengeteg fele kepp keszitenek. Pl toltottkaposzta, vagy porkolt.

De mondjuk a tejszines carbonara is meger egy miset szerintem...

Szoval a fozes olyan, hogy aki szokott fozni, annak van sajat velemenye es elkepzelese a dolgokrol, es nehezen tartja az ember magaban, foleg a sajat konyhajaban.

Lehet furcsan og hangzani, de vannak csaladok, ahol a konyha valaki (pl anyu) territoriuma, es ott fozni csak o fozhet. Ha barki barmit csinal ott, akkor azt csak az o felugyelete alatt, vagy az o utasitasai szerint kehet.

Ez egy teljesen normalis helyzet lehet, meg akkor is, ha nem feltetlenul ert ezzel az allasponttal mindeni egyet.

Ahelyett, hogy itt bosszankodsz, probald meg veluk normalisan megbeszelni, hogy szeretnel sajat tapasztalatokat szerezni, es mjd ha szukseged van a segitsegukre, akkor majd szolsz nekik.

De a megoldas valoban az lesz, hogy amikor mar neked is lesz sajat konyhad, mert akkor ott azt, es ugy fogsz elkesziteni, ahogy neked jol esik.

Bar en mar eleg regota fozok magamra, meg a sajat csaladomra, nekem meg most is tesz neha megjegyzeseket anyam, hogy hat mert azt nem ugy kellett volna, meg o igy meg ugy szokta...es meg kell mondjam, van is benne neha igazsag es valoban van ami jobb ugy, meg annak ellenere is, hogy en is inkabb a sajat fejem utan megyek, es nalam teljesen mas etelek kerulnek az asztalra, mint nala.


Nem kell ezen megsertodni...lesz meg olyan is, hogy egyedul rontod el az etelt, nem kell hozza segitseg 😄

2017. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szántóvető ***** válasza:
5%
nem írtad hogy saját bendőre főzöl vagy mindenkiére,mert nem mindegy.utóbbi esetben nem sokat tehetsz hisz kisgyerekként a ranglétra alján állsz,örülhetsz ha arra méltatnak fakanalat adnak a kezedbe.
2017. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4%

Nah, ugylatom betaltam a "hisztivel", mert igencsak le lettem pontozva, pedig szerintem a kerdesre valaszoltam, es normalisan. Lehet az a baj, es inkabb azt kellett volna, hogy anyadek hulyek, mit ugatnak vele? Az jobban tetszett volna?

Hat...tudod mit, neked ettol meg otthon nem lesz jobb...csak szolok! :)

2017. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Kedves #3-as/#5-ös, 30 éve gyakorló háziasszonyként és anyaként sem értek veled egyet. Eleve marhaság "a konyhám az én territóriumom"-féle hozzáállás, a magam részéről egyáltalán nem ragaszkodom hozzá, hogy a főzés a saját "kiváltságom" legyen.:-) A gyerek meg hadd tanuljon és próbálkozzon, az enyém fiú létére is szeret időnként főzni, új dolgokat kipróbálni. Még tanulni is lehet tőle, én pl. az ő hatására kezdtem el bizonyos ételekbe füstölt sót, ill. fekete Himalája-sót használni.:-) Ott kell lenni eleinte a közelben, az alapvető fogásokat megmutatni, aztán már csak akkor segédkezni, ha ő kéri. Mi sem fakanállal a kezünkben jöttünk a világra, inkább otthon tanuljon ilyesmit, mint később a maga kárán.
2017. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

Hatos: lehet,hogy igazad van,de aki meg nem így gondolja,azzal mit csinálsz?

Senkinek nem kötelessége átadni a fakanalat.

Tudod,nagyon sok helyen az az általános,hogy "az én konyhám,az én territóriumom"

Ha pedig főz a gyerek,az anya érezheti úgy,hogy kicsit túlságosan belejött a gyerek a privát szférájába,ahol ő a főnök. Tudjátok,két dudás nem fér meg egy csárdában.

Nálunk is ez volt,nekem még a fakanalat is kikapták a kezemből,hogy kioktassanak fennhangon,idegesen,hogy ezt nem úgy kell,hanem amúgy!

Tudomásul vettem,nem főztem (ekkor mintha megkönnyebbültek volna),ettem,amit elém tettek.

Most meg már a saját konyhámban,a saját lakásomban úgy főzök,ahogy akarok. Ha fel is jönnek,nem szólnak. Talán ez volt visszafelé is,hogy mindenki a magáéba piszkálgasson bele,és én az övékében voltam akkor.

2017. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Aki már a főzésbe ilyen szinten beleszól az mennyire szólhat bele a gyereke életébe más területeken is?

Sajnos az idősebb korosztályra jellemző, hogy változást akarnak, de ne akkor legyen a változás amikor ők ott vannak mert akkor nekik is változtatni kell. Szóval a megszokott a jó.

Amúgy általában ha elköltözik a gyerek 90%, hogy másképpen fog főzni és táplálkozni, mint ahogy otthon tette. Kívéve, ha a családja is kapható volt a változásokra/újításokra.

2017. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcas, ez igaz. A saját lakás előtt irányították az életemet is, nemcsak a fakanalamat. Még az albérletben is. A saját lakás óta viszont nem. Úgy látszik, az kellett nekik.
2017. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Az én anyám is olyan, hogy "az én házam az én váram" alapon őrzi a konyháját, mint a sárkány, aztán meg csodálkozott, hogy engem nem érdekelt a főzés sose, pedig próbált belevonni. Ja, próbált, csak éppen kibontakozni nem volt lehetőségem, úgyhogy inkább nem erőltettem.

Úgyhogy nem akkor tanultam meg én se főzni, amíg a szüleimnél laktam, nyugi. :) Lesz még időd és lehetőséged, amikor külön élsz már tőlük.

2017. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!