Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adják sokan a tabletet,...

Miért adják sokan a tabletet, okostelefont a kisgyerek kezébe?

Figyelt kérdés
Buszon is láttam ilyent, de sok helyzetbne előfordul. A kisgyerek kérdezgetett, tipikus ez meg az miért van stb. kérdéseket, az anyuka meg a kezébe adta a telefont, hogy játszon inkább azzal, most ne kérdezgesse.
2017. jún. 9. 16:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Én azért nyomom a kezébe a buszon a tabletet, mert rém egyszerüen hányingerem van a buszon mindig. Vagy legyűröm magamban a dolgot valahogy, vagy jön Vuk. De ez nem azt jelenti, hogy mindig a kezében van.
2017. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
15%

Nekem is akkor lett okos telefonom, amikor egyetemre mentem, mert pl. nálunk, az informatikai karon a katalógus mobilos alkalmazáson fut, tehát szükségem van rá.

De előtte nem volt, és nem is akartam. Sőt, kisgyerekként sem üvöltöztem a buszon, bár senki sem nyomott okos telefont a kezembe. Ellenben rengeteget olvastam, imádtam a regényeket, amely hobbim mind a mai napig megvan. Miért? Mert nekem olvastak esténként gyerekkoromban is a szüleim. Mert nálunk ez érték.

Belátom, sok esetben praktikus tud lenni, ha a telefonon ki tudod keresni, mikor indul a legközelebbi járat, stb. De egy gimnazista gyereknek csak elvoja a figyelmét a tanulásról, ha folyamatosan pittyeg a zsebében, és ott van kísértésként, hogy tanulás helyett azt bűvölje. Személyes véleményem, hogy sokkal jobb gyereknek lenni anélkül. Ha olvasol, játszol, és tanulsz, amikor annak van az ideje, és mindezt nem egyszerre próbálod csinálni.

Én ezt főleg nem nevelési tippnek mondom, hanem saját bőrömön tapasztaltam ezt.

Nyilván egy 15+ éves gyerek esetében ha az minden vágya, hogy legyen okos telefonja, és nem a legszuperebb, legújabb kell neki, h a sznob ismerősei előtt menőzzön vele, hanem valóban szükséges, akkor nem mondanám, hogy akkor se vegyünk neki. Elmondanám persze az ellene szóló érveket, és megígértetném vele, hogy tanulás közben ne kerüljön elő, stb..

2017. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is olvastak gyerekkoromban a szüleim, én szeretek is olvasni, a bátyám utál. Miért? Mert ez nem olyan dolog, hogy eltanulsz otthonról, hanem vagy szereted vagy sem. Nem kéne azért mindent a szülőre kenni
2017. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%

Fenti: nem ezt mondom, hogy minden esetben a szülő hibája minden, de ha nincs meg a lehetőséged, hogy bizonyos dolgokat kipróbálj.. Tegyük fel, ha nem olvasnak egy gyereknek gyerekkorában, és nem érték ez otthon, viszont engedik, hogy egész nap a tévé előtt üljön, akkor aligha fog mondjuk szeretni olvasni.

Ahogy ha a szüleid nem szorgalmazzák hogy sportolj, vagy egészségesen táplálkozz, akkor persze lehet, hogy később rájössz, hogy te jaj de szeretsz futni vagy biciklizni, de sok esetben nem ez van. Az ember tudja magát nevelni, de nem könnyű, ha van egy kialakult rossz példa.


Én csak azt mondom, hogy ha naphosszat a candy crust nyomkodja a gyerek és idióta rajzfilmeket bámul, nem biztos, hogy attól fog fejlődni, pl. a képzeletere gyarapodni, vagy a kreativitása nőni...

2017. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

Tipikus:

öregapám sem nézte egész nap a TV-t, (igaz, akkor még nem is volt nálunk)anyám-apámnak sem volt okostelefonja, akkor miért kell, hogy a mai kölök értse kezelését?

2017. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%

15.:

Elfelejted, hogy én meg is indokoltam.

Persze, haladni kell korral, de nem ész nélkül.

Az okos telefon nagy kísértés hogy a gyerek tanulás/játék/mozgás helyett egész nap azzal játsszon. Márpedig egy kis gyerek tanuljon az iskolában, játsszon a játszótéren, legyen a barátaival vagy sportoljon, mozogjon, ha megteheti. Ez az egészséges szerintem. Ha naphosszat a szobában ül és a telefonon játszik akkor sem a közösségbe valló beilleszkedésben sem a mozgásban nem fog fejlődni, stb... ilyen korban nem értem, miért lenne szüksége okos telefonra egy gyereknek. Legyen normál telefonja, ha a szüleit el kell érnie néha, fel akrja hívni a barátait, stb. (Általános iskolás.)


Gimnáziumban már el tudom képzelni, hogy egyedül kell tömegközlekedéssel eljutnia helyekre, és akkor jól jöhet. De azzal továbbra sem értek egyet, hogy pl. órák alatt facebookon csetel a haverokkal ahelyett, hogy odafigyelne...

2017. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Családban van kisgyerek, kb fel éves kora óta használja a tabletet. Állandóan azt nyomogatja, este meseolvasás helyett is csak a kezébenyomják, azzal alszik el:/
2017. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

3 éves a lányom és egy direkt személyre szabott, régi telefont kapott. Itthon használhatja, de 10 percnél tovább még nem kötötte le. Pedig olyankor hasznos, ha az ember úgy szeretne tíz percet a WC-n tölteni, hogy közben nem rúgják rá háromszor az ajtót.


A gyerek figyelmet érdemel nem egyenlő azzal, hogy 24 órás TELJES figyelmet. Néha bizony neki kell alkalmazkodnia, hogy nem ér rá a szülő. A sok figyelem rendben van, de az állandó nem.

Annyiból viszont hasznos nálunk a mobil, hogy az egyik gyerekeknek készült alkalmazásban egy cica kanalazza a reggelijét. Néha úgy tudjuk rávenni az evésre, hogy a cica is eszik és versenyeznek.


De youtube-on is sok, számára érdekes videót nézhet. Beszélő madarak, egyéb állatok, gyerekdalok (főleg olyan fahangú szülő mellett, mint én)


Amúgy mobil helyett a buborékfólia hatékonyabb, mert az ténylegesen leköti akár fél órára is.

2017. jún. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Tényleg kár egyetlen pillanatból ítélni.


Bár nincs gyerekem, de kívülállóként azt látom hogy irtó fárasztóak tudnak lenni, nekem elég az az 5-10 perc míg hallgatom mások gyerekeit a buszon, villamoson. Meg tudom érteni hogy másoknak sincs energiája 0-24-ben a gyerekre figyelni.

2017. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Pont valamelyik nap voltam annak tanúja, hogy az egyik szomszéd családból az anyuka a 3 éves gyerkőccel bevásárlásból utaztak haza. A buszmegállóban a kissrác végig kérdezgetett mindenfélét, a morgós vénasszonyok kezdtek kiborulni, a huszadik de miért kérdésnél. Felszálltak a buszra, a gyerek megkapta nyomkodni az okostelefont és csöndben volt, majd mikor leszálltak telefont elpakolta az anyuka és hazáig folytatódott a miért kérdéssor. Az anyuka teljesen türelmes volt mindvégig, én mondjuk a 10. kérdésnél lehet kiborultam volna, de még nincs gyerekem. Viszont akkor se morogtam volna, mint a "banyák". Egyébként a kissrác egy sose sírós aranyos kiskölyök csak meglepően sokat beszél. Szóval nála, hogy egy tömött buszon ne idegesítse az embereket jó ötlet olyan eszköz, ami leköti, ami manapság egy okostelefon, mert az mindig ott van az embernél. Ha nagyobb lesz az anyukát ismerve szerintem könyvet fog kapni.
2017. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!