Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire viseli meg a kulfoldi...

Mennyire viseli meg a kulfoldi tavollet a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Angliabol koltoztunk haza parommal es most 19 honapos kisfiunkkal. Azt gondoltuk jobb lesz itthon, ami reszben igaz is de nem lett annyi megsporolz penzunk, hogy sajat lakast vegyunk. Na most a volt fonokom felkeresett, hogy szivesen latna a koreikben ujra. A szuleim szivesen fogadnak a paromat es a fiam amig ossze jonne a lakas ara (max 6 honap). Igazabol nem is a parommal valo kapcsolattol felek, hogy elromlik, inkabb a fiam hianyatol. Borzalmasan ragaszkodo vagyok, mar a gondolattol is elsirom magam, hogy nem o fog puszikkal kelteni reggel ahogy mindig teszi.... Mit tegyek? Menjek vagy ne? Hogyan kuzdhetnem le ezt a ragaszkodast? Tudom, hogy jobb lenne utana, minden konnyebb lenne egy sajat lakassal, nincs alberleti dj, nincs hitel stb de borzalmasan emeszt a dolog. Nem sok idom van sajna mert 5 nap mulva repulnom is kellene.

#külföld #kapcsolat megvisel
2017. jún. 11. 00:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Gondolj a fiad jövőjére. 6 hónap távollét bőven megéri azért hogy saját otthonotok legyen mindenféle hitel nélkül. Anglia nincs olyan messze akár egy pár napra is visszajöhetsz munka napok között ha már nagyon hiányoznak, a jegy se vészes.
2017. jún. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5%

ha ismernéd a női természetet akkor ez nem lenne kérdés.

ha a nőt nem ápolgatod rendszeresen,akkor keres mást aki ápolgatja,ilyen egyszerű ez.

az okod szép és jó,csak simán könnyű kőkeményen pofára esni a végén.

válás után meg max hétvégén látod majd a gyereket.

ezt is kalibráld bele,mert végeredményben ez a tét.

és ez nem nőutálatból írom,hanem sima tényként,amit vagy elfogadsz vagy nem.

2017. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Lennék a kisfiad , de jó lehet neki ;)


Menj bátran majd behozod a lemaradást.

Ha a szüleidnél lesz biztosan jó sorsa lesz te pedig ha oda gondolsz meg fogsz nyugodni mert az a hely neked is a világ legbiztonságosabb részlete volt kicsiként, így oda jó emlékek kötnek.

2017. jún. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

Mennyi idő lenne itthon a saját lakás? Ha olyan szakmátok van, hogy itthon is össze tudjátok gyűjteni a maradékot mondjuk egy év alatt, akkor szerintem nem éri meg külön lenni érte felet. Nyilván kibírható a hat hónap, mert sok család él így, de valószínűleg ők is szenvednek tőle.


Mivel 6 hónap alatt nem fogod még Angliában sem összegyűjteni egy lakás árának nagy részét, ezért gondolom, hogy nagyrészt megvan rá a pénzetek. Nem tud valaki kisegíteni titeket a családból a maradékkal? (természetesen lepapírozva). A tervezettnél kicsit kisebbet nem tudtok venni? Aztán ha összegyűjtitek a többit, akkor átköltöztök. Most van valami lakástakarékos móka is, nézz utána, az adódóból le tudsz írni egész sok pénzt, ha utána lakásra fordítod a megtakarítást. Ennek vannak feltételei, de érdemes megnézni.


Természetesen ha nincs más megoldás, akkor menj ki. A hat hónap el fog telni hamar. Rossz lesz, de megéri a jövőtökért. Egy erős kapcsolat túlél 6 hónapot, a fiad pedig max 1-2 emlékfoszlányt fog megőrizni abból, hogy nem voltál ott.

2017. jún. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Orfeus ***** válasza:
56%

Majdnem pont akkora a fiad mint nálunk a nagyobbik.


Azt hogy idegenek mit mondanak, az teljesen mindegy. Mindneki más élethelyzetben van. Van aki csak álmodozik a lakásról, így afelé fog terelni kicsit talán tudat alatt is, hogy menj ki gyors megvan a ház aztán le van a gond.


Aki inkább család centrikusabb, esetleg háza is van, az inkább elgondolkodtat majd.


Ez rajtad múlik.


Én albiban lakom, van egy kisfiam és egy kislányom immár 1,5 hónapja. Hogy én ki e mennék? Én úgy veszem észre hogy hiába játszunk sokat, és szeret, attól még inkább anyás ennyi idősen. Apa jön játszani, beszélgetünk stb. de nagyjából ennyi egyenlőre.


Azt a fél évet nem fogja észrevenni, tapasztalat, én semmire nem emlékszem amikor faterom vidékezett, még foszlány sincs pedig már idősebb voltam.


A párodnak meg meg kell értenie, vele kell megbeszélned. Kell a ház, fontos hogy legyen, előrébb lesztek, ez mind okés, de itt a bizalom is ami fontos ugye. Így relatíve sok amúgy a fél év, annyira hamar nem megy el.


Én 2 hétre mentem el, de nagyon rossz volt, persze nem szoktam meg, de teljesen máshogy viselkedett velem a kisfiam, kicsit megviselt, rosszul esett. Fél év múlva meg meg se ismerne valszeg, hiába jösz haza 2 havonta. De szerintem ki lehet heverni.


Igazából csak elgondolkodni segített ez a komment, mert én sem tudom hogyan döntenék. Mivel a családomért teszem, lehet hogy inkább kimennék. De ha itthon is korrekt fizetést összeszed egy család, ami már kb bárhol elérhető 200.000 ft, anyu mondjuk 150-et, albiban is vígan el lehet lenni és félretenni. Ha úgy is megvan, ahogy egy előző kommentben írták 1-1,5 év alatt, akkor szerintem az sem gáz.

2017. jún. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
Az miért nem opció, úgy mindannyian kimentek? Én biztos nem mennék a párom nélkül, főleg, ha gyerek is lenne.
2017. jún. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
csak a pároddal és a gyerekkel együtt menj ki. Meg fogod bánni, ha egyedül kimész. Téged fog nagyon megviselni.
2017. jún. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Én kimennék, fél év semmi, mi egy évet toltunk le 1000km-ről megcsalád, minden nélkül, szóval... félredugni akor is tud, ha mellette kelsz-fekszel, nem attól függ.


A fiad felfogja majd, miért mész el, és ha tényleg normálisan meg tudod szedni magad, akkor ne tartson vissza semmi, de hazajössz és remélhetőleg lesz egy kis! házatok aztán - max. akkora, amit fenn tudtok tartani önerőből is, ez fontos!


De a te döntésed, mi maximum tanácsot adhatunk, a 7%-ra lepontozott meg persze, hogy nőgyűlölő, és róla ad ki szegénységi bizonyítványt, ha nem tudott megtartani egy nőt sem.

2017. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a gyereket jobban megviseli, mint a felnőtteket. Ha látjuk a végét (márpedig 6 hónap nem a világ) a párkapcsolat kibírja, de a gyereknek sokkal rosszabb lesz, ezzel számolni kell. Tényleg inkább magatokra hallgassatok, mert itt mindenki mást ír, én pl. nem vagyok híve annak, hogy így kínozza magát a család a pénzért. 2 és fél éve vagyok külön a férjemtől (néha találkozunk) de én most kezdek kiborulni.
2017. jún. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Én azt nem értem, hogy minek mentetek haza, ha még nem volt meg a cél? Most komolyan, hol dolgoztál, hogy magyarként olyan faszán kerestél, hogy fél év alatt össze fog jönni több millió? Meg ha részben jobb is otthon, akkor miért nem vesztek fel hitelt? Komolyan érdekel, mert lehet mi csinálunk rosszul valamit, hogy ketten keresünk kint, ketten lakunk, már majdnem 15 millió van félretéve, és a maradékból is kiskirályok vagyunk szinte.
2017. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!