Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám teljesen kikészített....

Az anyám teljesen kikészített. Szerintetek ez normális? (több lent)

Figyelt kérdés

Valamelyik nap, vacsorázni készültünk anyámmal amikor megkérdezte hogy tudom e hogy mi akarok lenni (16L) mire én azt válaszoltam hogy igen cukrász szeretnék lenni. Ő teljesen kiakadt hogy mi az hogy 4,9-es átlaggal nem ilyen meg olyan nagy neves iskolában doktori címet szerzek hanem csak valami idézem :"csöves" munkát akarok magamnak. Hozzáteszem hogy nem csak úgy kipattant a fejemből hogy én most cukrász leszek hanem már 11 éves korom óta járok képzőművészeti iskolába délutáni foglalkozásra és szobrászatra is. Egy ismerősünk szerint nagyon szép tortákat tudok csinálni, díszíteni stb... Nagyon régóta van olyan hogy valamilyen süteményt csinálok hétvégenként ami nagyon finom. Hozzávágtam a fejéhez (azóta is bűntudatot van ) hogy nem az ő élete én szeretném élni a saját életemet mire az evőeszközöket a földhöz vágta és rám ordított hogy ő lesz@rja hogy milyen csöves kis rbanc lesz belőlem,hogy ne jöjjek majd neki panaszkodni hogyha utcára kerülök őt nem érdekli , mire én elkezdtem sírni ő meg levert a egy pofont hogy hisztis kis pcsa vagyok, majd bevonult a szobájába.


Szerintetek mit csináljak? Máshoz nem értek a cukrászati kívül kétségbe vagyok esve és anyám nem szól hozzám. Mindez 1 napja volt. Próbáltam közeledni, kibékülni vele de őt nem érdekeltem.



2017. jún. 11. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Ne hagyd hogy anyukád (aki nem normális)

az "álmaid" elé álljanak.

A végén kitudja lehet valami nagy cukrász leszel és keresed a milliókat aztán anyád majd csak néz. Ha meg nem akkor is legalább azt csinálod amit szeretsz és nem az amit mások akarnak.

2017. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
97%

Már megbocsáss, de az anyád szánalmas. Azért próbálja rád erőltetni a baromságait, mert ő képes volt elb*szni a saját életét. (Legalábbis nekem ez jött le az anyádról.)

Próbálj meg vele beszélni. Mondd meg neki, hogy te tényleg tehetséges vagy és élvezed is ezt a fajta munkát. Szerintem állást sem túl nehéz találni. Ha meg itthon mégse könnyű, akkor külföldön 100%, hogy találsz egyet, ami jól is fizet.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy ha sikerül valami komolyabb helyre bejutnod, akkor ott milyen fizetések vannak..

2017. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
97%
Szerintem ez nem normális dolog, egyszerűen csak túlreagálja. Nincs abban semmi rossz dolog, ha valaki cukrász szeretne lenni, szerintem ők is tudnak jól keresni, sőt. Ha téged ez érdekel, akkor miért ne? Egy szülő egyik kötelessége támogatni gyermekét, nem sértően leszólni...
2017. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Mutasd meg neki ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=fFSFqZM15qQ

2017. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

Tehát te, idézem:


"11 éves korom óta járok képzőművészeti iskolába délutáni foglalkozásra és szobrászatra is."


---jársz ilyen helyekre, ez csak úgy lehetséges ha ebbe a szüleid támogatnak. Na, most aki támogatja a gyerekét, hogy ilyen tanulmányokat folytasson, az kétlem, hogy begyepesedett ember lenne.

Azért én ezt a cukrászatot átgondolnám a helyedben. Azt kalkuláld bele, hogy a hajnali 3-as kelés az garantált lesz.

2017. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

ennyi idős gyerekeim vannak, mint te. Ha az én lányom, aki egy zseni (nem túlzás, ténylegesen az, nyelvzseni) 4,9-es átlagával azt mondaná, hogy cukrász szeretne lenni, én támogatnám. Kb. ilyen mindig a tanulmányi eredménye. Engem csak az érdekel, hogy a gyerekeim BOLDOGOK legyenek. Ennek EGYIK eszköze a jó hivatás, jó kereset.

A cukrász szakma szép szakma, és meg lehet belőle élni, sikereket lehet vele elérni, szereted is, HIVATásod is, hiszen HÍV téged ez a szakma, tehát nem tudom mi baja anyádnak. Talán unta az evőeszközkészletet...

Nagyon sajnálom, ha anyukád nem elég érett gondolkodású ahhoz, hogy elfogadja: a hivatás az nem olyan dolog, (és még nagyon sok minden nem az) amit ő kiválaszthat neked.

Neki az a dolga hogy támogassa a BOLDOGulásodat!

2017. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Anyukad viselkedése tenyleg nem normális! Azt még megérteném ha normalisan érvekkel mondaná el hogy miért gondolkodj másban is.de igy kiakadni az tényleg túlzas..

Amugy en cukrásznak tanultam.es nem akarom elvenni a kedved de tudnod kell hogy teljesen más otthon tortákat gyártani mint üzembe dolgozni. Sokkal keményebb mint gondolnád.es hétvégéid sem mindig lesznek.

Nekem anno el is vették a kedvem.ugyhogy bár elvégeztem kesőbb már nem dolgoztam benne többet. Itthon persze vállalok tortákat mert en is szeretem csinalni.

Szoval: ha igy is van kedved akkor hajrá..

2017. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
1%

"Ha az én lányom, aki egy zseni (nem túlzás, ténylegesen az, nyelvzseni) 4,9-es átlagával azt mondaná, hogy cukrász szeretne lenni, én támogatnám. Kb. ilyen mindig a tanulmányi eredménye. Engem csak az érdekel, hogy a gyerekeim BOLDOGOK legyenek."


Te egy buta ember vagy.

Egy szülőnek az útmutatás is felelőssége, nemcsak az a szereped, hogy pénzeszsák legyél és egyengesd a mindenféle fiatalkori bolondozásokat.

2017. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
ha nem is értenék egyet a lányommal, támogatnám szépen. Pl kérném, hogy csináljon tortát, vagy díszítsen nekem valamit. Akkor látnám, hogy boldog, és ez számít. Ő élete, még ha fiatal is. Aztán lehet, hogy megunja, vagy választ valamit később, de mindig jobb a pillanatnyi öröm, és élvezet, mintha leordibálnám a fejét teljesen feleslegesen
2017. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem így kellett volna persze viselkednie, de abban igaza van, hogy ha tényleg ennyire okos vagy, akkor sokkal többre vihetnéd minthogy robotként gyártsad egész nap a tortákat, amit szerintem az ezredik ugyanolyan torta után meg fogsz unni. Saját cukrászdát nyitni (ahol ki tudod élni a művészi hajlamaidat) pedig nem egyszerű, ahhoz kell sok pénz és kapcsolatok. Én a helyedben elmennék egyetemre, tortakészítést pedig megtartanám hobbinak.
2017. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!