Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Három hét múlva lesz az esküvőnk a párommal, aki végtelenül jólelkű és tisztességes. A szüleim, akik tehetősebbek, ellenzik a kapcsolatunkat mert a párom családjában vannak gondok (alkoholprobléma pl) és anyagilag sem állnak jól a szülei. Én ezzel sosem foglalkotram, mert mindig azt néztem hogy az én párom jelleme milyen, de a szüleim mindenben kivetnivalót látnak, és ocsmàny módon kritizálják a családjával együtt. Szerintük haszonlesők, pedig soha nem volt semmilyen incidens. Kb egy. Féléve rémálom minden napom. Apám most kitalálta hogy mindenem azt az esküvő előtt irassam rá, hogy ha válunk (amit alig várnak), akkor nehogy elvegye a pàrom vagy a családja. Felnőtt nő vagyok (27 éves) de annyira zsarolnak lelkileg, hogy egyszerűen nem tudom mit tegyek már hogy ez végetérjen! Valakinek valami külső jó meglátása van-e?
2017. jún. 12. 00:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%
Igen van. Adj vissza mindent apadeknak penzt ne fogadjatok el, menj el dolgozni es eljetek szegenyen egy kis valyoghazban, de boldogan. Ha nem mondasz le a vagyonodrol apadek mindig fognak vele zsarolni.
2017. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Állj a sarkadra és mondd meg nekik ha nem állnak le a párod mocskolásával akkor felejtsenek el mindkettőtöket. Egyébként amikor olvastam elsőre az ugrott be hogy a szüleid akarnak majd kiforgatni a vagyonodból miután ráirattad apádra. Nincs kapzsibb a gazdag embernél...
2017. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Első, honnan veszed hogy minden ami most a kérdezőé azt a szüleitől kapta, nem pedig saját maga dolgozott meg érte? Csak mert jómódúak?
2017. jún. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A szüleim segítettek venni egy kis lakást, amibe annyit pótoltam amennyit az egyetem után az első fizetésemből féltetettem egy éb alatt, kb 5-10 % az semmi tudom jól, de zsarolnak vele. Az előbb írtam választ de véletlen privátba ment. Beteszem ide
2017. jún. 12. 00:24
 5/22 A kérdező kommentje:

Dolgozok, amit kaptam azt még azőtt kaptam, hogy ismertem volna a párom, és nem kértem soha soha semmit! Én a pénznek az értékét úgy ismerem, hogy láttam mögötte a fáradtságos munkájukat, és amikor azt mondták hogy értem dolgoznak, akkor szégyelltem megfosztani attól hogy örömöt találjanak abban hogy valamivel megsegítenek az életben, de soha nem kértem és nem vártam. Akármikor lemondanék róla, nekem a párom a legnagyobb kincsem.

Én tudom hogy milyen nagy dolog hogy valakit a szülei kisegítenek és elindítanak, de az enyémek ezzel zsarolnak és mindig is ilyen jószándékú zsarolásban éltem, és emiatt szembemenni velük úgy értem hogy pofátlanság. De tényleg az??!

2017. jún. 12. 00:26
 6/22 A kérdező kommentje:
*érzem
2017. jún. 12. 00:31
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy semmi értelme a szüleid érvelésének. Ugyanis a házasság előtt szerzett ingó, és ingatlan vagyon soha nem lesz közös vagyon. Vagyis amit te házasság előtt megszereztél mint egy ingatlan, bútorok, bankba pénz, az válás esetén is a te vagyonrészed marad. Ezt a jövendőbeli férjed nem tudja elvenni tőled.

Ezért azt se értem, hogy 27 éves nőként, te miért nem olvastál eddig utána, végül is ellőtted az internet. Azt sem értem, hogy 27 éves nőt, hogy tudnak a szülei még mindig érzelmileg zsarolni.. Hogy mit tegyél?

Végre a sarkadra állhatnál! Végre egyszer kiállni magadért, és közölni a szüleiddel, hogy fejezzék be. Házasság után meg tessék külön élni mint ifjú házasok, és élni ha másképp nem megy szülők nélkül.

2017. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Apám jogász és kiforgatta hogy azért iratná magáta vagy tenné zálogba a nevére hogy ne tudjanak majd engem kényszeríteni hogy adjam el és vegyünk együtt mást, hogy abban a párom pénze is benne legyen és akkor tulajdonjoga legyen, vagy hogy a "haszonleső" családja ne tudjon a nyakunkra költözni ha úgy alakul, mert vàlófélben vannak a szülei (említettem alkoholproblémák, emiatt munkanélküliség stb.) de én ezt meg tudnám oldani egyedül is, sőt miért ne segítenék a párom szüleinek, elvégre felelősséggel tartozom értük is, ahogy a pàrom is az én szüleim iránt bármennyire érdemtelen helyzet is ez. 27 éves vagyok de nagyon csendes és szófogadó voltam mindig, nagyon zsarnok de velem féltő szüleim vannak, az együttes erejüket mwg egyedül sosem tudtam dominálni. Ez van.
2017. jún. 12. 01:11
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

A házasság előtt szerzett vagyon soha a büdös életben nem lesz házassági közös vagyon, így a férjedé sem lehet válás után.

Jó külső megoldás, hogy a jómódú apukád szánjon rá 5000 Ft-ot egy ügyvédi konzultációra, hogy erről megbizonyosodjon.

Esetleg kössetek házassági szerződést is a pároddal, finanszírozzák ennek költségeit a szüleid!

2017. jún. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban jogász az apád, biztosan tisztában van a különvagyon fogalmával, továbbá nyilván van annyi esze, hogy a helyett, hogy azt javasolja írogass mindent az ő nevére, meg zálogba rakj(ez amúgy ismeretlen jogi fogalom, nem is értem honnan vetted, ez nem az aranyláncod, hanem ingatlan), e helyett nyilván felajánlhatná, hogy készít nektek egy házassági szerződést, ha már egyszer annyira aggódik. Abban nincsen semmi kivetnivaló és mindent rögzíteni lehet, de arra sem kényszeríthet, csupán annak több értelme van, szakmabeliként evvel tisztában kellene hogy legyen. Te meg 27 évesen felnőhetnél végre, addig hiába kapálózol amíg a köldökzsinórt sem vagy képes elvágni, erre férjhezmenni készülsz, de panaszkodsz olyan dolgok végett, amit kizárólag te magad tudsz megoldani és lesakkozni a szüleiddel.
2017. jún. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!