Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, egyke, a szüleim elég nagy állat-fanok. Állatállomány:

5 kutya, 1 macska, 5 hörcsög, 11 szárazföldi teknős és 7 degu.

Valamelyik nap szóba került, hogy ugye én egyedül vagyok gyerek, és ennyi állatuk van. Ugymond számon kértem őket. Elkezdték mondani, hogy hát az állatok annyi szeretetet tudnak adni, és hogy milyen hálásak. Mondtam, hogy erre egy gyerek is képes.(mindig is akartam testvért) Erre mondták, hogy egy gyerek mennyi pénzbe kerül, meg hogy örülnek, hogy a munkájuk mellett rám elég idő jut stb...

Komolyan , inkább tartanak állatokat, minthogy gyerekük legyen!


2017. jún. 17. 22:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, nagyon érzékeny téma minden embernél, hogy miért van/nincs gyerek, vagy miért annyi van, amennyi. Nem tudom, hogy milyen bensőséges a kapcsolatotok és milyen módon tetted fel a kérdést (ha valóban számonkérés volt, akkor nagyot hibáztál, mert erre semmi nem jogosít fel!), hogy miért nincs több gyerekük, de egyáltalán nem biztos, hogy a valódi okokat osztották meg veled, sőt.


Ha valóban érdekel a válasz, akkor egy nagyon bensőséges pillanatban, nem számonkérve, hanem őszintén érdeklődve tedd fel újra a kérdést. Vagy kezdheted onnan is, hogy Rád mennyit vártak, könnyen jöttél-e, milyen volt anyukád terhessége, szülése, a kisbabás időszak, stb.

2017. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Normális, valamilyen oka van, hogy nem akarnak még egy gyereket. Egy állat és egy gyerek teljesen más felelősség, más időtartamra is szól.

Semmi közöd hozzá, hogy vállalnak-e még egy gyereket. Erőltetni meg fölösleges, nem a te döntésed.

2017. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
16 éves gyerek nem tudja átérezni, megérteni, hogy egy gyerek vállalásának mekkora súlya van
2017. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem értem a problémád. Vállaltak gyereket, mert te mégiscsak szívod az oxigént, na meg nem kevés pénzükbe + idejükbe kerültél.


Mellette szeretik az állatokat. Tartanak is jó párat. Itt sem értem a problémát. Piára meg drogra menjen inkább a pénz állat eledel helyett? Cserélj olyanokkal, akiknek ilyen szüleik vannak, aztán gyere vissza siránkozni.


De csak úgy halkan megjegyzem még, hogy ennyi állatot is olcsóbb fenntartani, mint egy gyereket bacod :D

2017. jún. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egy nőnek joga van eldönteni hogy mennyi gyereket szeretne... (Bizonyos korlátok között persze)

Gondolom ha neked csak 2 gyerekre lenne pénzed/energiád/"kedved" nem szeretnél egy harmadikat.

Egy gyerekvállalás nem olyan mint venni egy hörcsögöt, a gyerekválallás sokkal nagyobb felelőség

2017. jún. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Az érvelés meglehetősen röhejes, ennyi állatra majdhogynem több időt, energiát kell fordítani, mint egy gyerekre, pláne idősebbre, egy gyerek után pl. nem kell almot, ketrecet, terráriumot tisztítani, almozni, kutyakakit összeszedni, hogy csak a higiéniát említsem.:-) Összességében anyagilag is legalább akkora ráfordítás, nemcsak etetni kell őket. A deguknak szekrény méretű ketrec kell, ha felelősen tartják őket, egyenletes hőmérséklet, és nem kellemes sem velük, sem a hörcsögökkel egy szobában aludni, mert a leggondosabb tartás mellett is szaguk van. Ha valóban állatfanok, akkor a felelősség sem kisebb. Ettől függetlenül nyilván az ő döntésük, mennyi gyereket vállalnak, de a helyükben inkább mondtam volna valami egészségügyi indokot, nem azt tolom a lányom képébe, hogy olcsóbb és hálásabb dolog állatkertet tartani, mint őt.
2017. jún. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez a legjobb megoldás, ha tudják, hogy nincs rá idő, pénz és nem vállalják be. Mindenkinek ez a legjobb.
2017. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez semmi közöd, és én semmi kivetnivalót nem találok benne.

Ezek az állatok az 5 kutya kivételével nem jelentenek sem túl sok pénzt, sem túl sok felelősséget - még időt sem ANNYIT, inkább csak azt, ami az etetésre-tisztán tartásra rámegy.

Egy gyerek esetében

- sokszor már a teherbe esés is problémás

- ki kell hordani, meg kell szülni (ebben az egészségügyben:S)

- kb. 8-9 évig minden nap minden órájában gondoskodni kell a felügyeletéről

- oda kell figyelni, hogy hogy veszi az akadályokat az oviban, az iskolában, ha valami nem megy segíteni vagy fizetett segítséget fogadni (pl. magántanár)

- fizetni a különórákat, az okostelefont, a laptopot meg ki tudja még mit manapság

- izgulni, hogy felveszik-e abba az oviba / általánosba / gimibe / egyetemre, ahova menni akar

Egy gyerek sokkal több anyagi, érzelmi és időbeni áldozatot kíván, mint akármennyi állat. Ha ők valamiért úgy érezték, hogy megállnak egy gyereknél (nem szólva arról, ha szerettek volna, csak nem jött össze), akkor ez az ő döntésük, és senkinek sem tartoznak elszámolással miatta, még neked sem!

Nem lehet, hogy túl idősnek gondolták magukat egy második gyerekhez? Vagy akkoriban olyan lakás- és anyagi körülményeik voltak, amire nem akartak még egy gyereket vállalni? Anyukádnak nem volt túl problémás a terhesség / szülés? Még vagy ezer konkrét oka lehet...

2017. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sok állatom van és nincs gyerekem.

De a kettő között semmi összefüggést nem látok.

A gyerek és az állat nem "üti" és nem helyettesíti egymást.

2017. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez olyan dolog amit senki nem kérhet számon egy páron, még a gyerekük sem .
2017. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!