Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon a szüleimmel való...

Vajon a szüleimmel való kapcsolatom is rásegíthetett arra, hogy 19 évesen ennyire súlyos problémáim legyenek önmagammal? Vagy lehet ez csak a szokásos fiatal-felnőttkori tanácstalanság a jövővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Életem első emléke, amikor apukám egy nap munkáról hazaérve gyorsan összekapkodta a ruháit és búcsúzás nélkül (látta és hallotta ahogy a három éves lánya sírva toporzékol) elhajtott.Nagyon régen volt már és attól eltekintve, hogy annyi idősen egyáltalán nem tudtam felfogni, hogy mi történik, még a mai napig eszembe jut és nagyon kellemetlen, megmagyarázhatatlan érzéseket kelt bennem.

Ettől kezdve anyukámmal éltem, aki egész napokat dolgozott, volt hogy hetekig alig láttam pár órára. A hétköznapokat általában mindig máshol töltöttem, iskola után a szomszédaimhoz vagy éppen rokonokhoz mentem, ha a nagyszüleim (anyu szülei-rájuk voltam bízva általában) nem értek rá, ami eléggé gyakran előfordult. A saját házunkban egyáltalán nem tartózkodtam, csak aludni jártam haza, akkor megvártam, hogy anyu haza érjen és tudjunk váltani pár szót, de általában soha nem érdekelte, hogy mi van velem, csak magáról és a saját napjáról tudott beszélni,a munkáról, hogy mennyire nehéz így neki, ez egy büntetés, hogy egyedül kell eltartania engem.

Egy idő után apukám újra képbe jött, akiről kiderült, hogy egy másik nő miatt lépett le annyira hirtelen, akitől addigra már gyermeke is volt. A bíróság ítélete szerint hétvégente találkozhattam apuval, de ebből is általában csak néhány óra lett, mert a nevelőanyám nem szerette, ha ott voltam a közös házukban szóval a hétvégéket apukám szüleinél töltöttem . Édesanyámnál soha nem maradhattam, pedig ő hétvégente szabad volt- mint később kiderült, ennek oka az volt, hogy ő szórakozott, ha épp nem diszkóban akkor férfiakkal..

Az egyetlen hely, ahol nem éreztem feleslegesnek magamat, az apu szüleinél volt.

Így teltek el a gyermekkorom, akkor még fel sem fogtam, hogy másoknál ez nyilván nem így van, mert nekem ez volt a megszokott, esetleg abból, ahogy láttam például a szomszédban, ahogy együtt eszik a család, közös programokat szerveznek, ami nekem mindig is egy elérhetetlen dolognak számított, amikor ezt kezdtem realizálni akkor váltam rosszindulatúvá, dacossá és iriggyé, de a személyiségem még csak az utóbbi néhány évben teljesedett ki.

Mindig is lusta voltam, a középsuliban jutottam el arra a szintre, hogy utáltam tanulni, idegesitett, hogy csomó felesleges dologgal kell terhelnem az agyamat és amúgy sem volt semmi motivációm, mivel anyu már eléggé korán kijelentette, hogy egyetemre nem mehetek, muszáj elmennem dolgozni, amint befejeztem a középiskolát, mert akkor ő már nem lesz köteles eltartani, így is szenvedett éveken át, egyszer elhagyta a száját valami olyasmi, hogy egy nagy hiba volt engem világra hozni és soha ne szüljek gyereket, ha nem akarom elb*szni az életemet. Ilyen témákon kívül másról nem igazán beszélgettünk a szüleimmel az elmúlt 18 évben, egy normális párbeszédünk nem volt, aminek ne az lenne a vége, hogy én vagyok a hibás valamiben, a véleményemre és a jelenlétemre sem volt senki kiváncsi.

Ahogy elballagtam, másnap már az összes holmimmal együtt egy vad idegen ország utcáján találtam magam, pénz nélkül (nem igazán kaptam zsebpénzt) ahol nem ismertem senkit, 18 éves voltam. Még előtte néhány nappal találtam egy promóter melót az interneten, amiatt költöztem oda. Megbízhatónak tűntek a munkáltatóim, szállást is biztositottak, viszont a harmadik napon kiderült, hogy egy teljesen más 'munkáról' lenne szó, mint ami a hirdetésben fel lett adva, eléggé sarokba lettem szorítva, mert ha nem-et mondok, akkor ki leszek vágva a lakásból. Viszont végül így történt, nem is fizették ki az előző napokat, szóval ott álltam az éjszaka közepén az utcán zsákokban az ágyneműmmel és az összes ruhámmal. Próbáltam anyut hívni, aki kinyomott, leírtam apunak is, hogy mi a helyzet, mire ő csak annyit írt: "Ügyes kislány vagy, majd feltalálod magad!"

Végül így is lett, találtam pár órán belül állást szállással, kezdtem talpra állni, amikor váratlanul haza kellett jönnöm, de anya már nem engedett vissza a házunkba (semmi harag, csak ahogy meglett beszélve), szóval a nagymamámnál laktam egy ideig nyáron és szeptemberben kiköltöztem Angliába egy barátnőmmel, nem volt könnyű..Ott mentem tönkre tulajdonképpen. Már középiskola utolsó évében elkezdtem keményebben bulizgatni, parti drogokkal, akkoriban még csak azért csináltam, mert szórakoztató volt, de mára már odáig jutottam, hogy ez az egyetlen dolog, ami boldoggá tesz; a tánc, a készenlét (akár alkohol,akár partidrog-koktél csak sok legyen) és a zene. Soha nem gondoltam volna, hogy idáig jutok, mindig elítéltem az ilyen embereket, de erősebb is voltam régebben amúgy, lelkileg akkoriban egyáltalán nem viseltek meg azok a dolgok, amiket eddig leírtam, viszont idén kezdtem rájönni, hogy hirtelen összecsaptak a fejem felett a hullámok és úgy érzem, hogy túl sok, menekülni akarok. Fogalmam nincs, hogy mit kezdjek az életemmel, csak magamra számíthatok, de hogy számíthatnék magamra ha nem is bízom magamban? A pénzemet mindig elverem, nem tudom hogyan kell spórolni, mindent megveszek, amire szerintem szükségem van, mert ez is boldoggá tesz, persze borzasztó önzőségre vall és tudom, hogy nem jó amit csinálok, de szeretek jól kinézni, jól esik ha megnéznek, az emberek szerint különleges a megjelenésem és karizmatikus vagyok. A külsőmről egyáltalán nem lehet megállapítani, hogy valójában mennyire depressziós vagyok, mindig csinosan és divatosan öltözködöm, az emberek azt hiszik kedves, barátságos és vicces vagyok, de valójában senkit nem engedek annyira közel magamhoz, hogy panaszkodjak a magánéletemről.

Nem veszek komolyan senkit és semmit, az embereket általában kihasználom, tudom, hogy rossz amit csinálok, de nincs lelkiismeret furdalásom. Egyszerűen csak nem érdekel, ha megbántok valakit. Persze ugyanezeket vissza is kapom az emberektől. Legutóbb a legjobb barátnőmmel -akivel együtt laktunk és ő volt az egyetlen ember, akire számíthattam- vesztünk össze, ez is egy tényező volt,amiért úgy döntöttem elhagyom Angliát (mint említettem nagyon boldogtalan voltam ott és magányos), haza jöttem egy kis időre és szereztem magamnak egy munkát egy szigeten, ahová holnap költözöm.Egyedül. Kicsit sem várom, félek. Félek, hogy ha többet leszek egyedül, akkor ezek a rossz szokásaim és szuicidális gondolataim (miszerint mi értelme az életemnek? Semmi nem tudna boldoggá tenni vagy legalább a saját magam iránt táplált gyűlöletet enyhíthetni)

Már egy ideje úgy érzem segítségre lenne szükségem, legalább, hogy elmondjam valakinek aki segít átlátni a helyzetet, mivel ebben a szituációban én vagyok-saját magam, ezért fogalmam nincs, hogy ez külső szemmel súlyos?

Attól tartok, hogy belőlem sosem lesz "ember", mert nincs túl sok akaraterőm.



2017. jún. 18. 00:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

"láttam például a szomszédban, ahogy együtt eszik a család, közös programokat szerveznek, ami nekem mindig is egy elérhetetlen dolognak számított,"


Hogyhogy?

Hát amikor apukád nagyszüleinél voltál, nem ettetek együtt és nem szerveztetek közös programokat?

Vagy pl. az is egy program, amikor apukád elvisz magához.

Vagy anyukáddal nem ettetek együtt?

2017. jún. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

"muszáj elmennem dolgozni, amint befejeztem a középiskolát, mert akkor ő már nem lesz köteles eltartani"


Hát ebben tévedett vagy hazudott, mert 25 éves korig köteles eltartani, ha nappalira jársz.

De egyébként meg 18 éves kor fölött jogilag dolgozhatsz, tehát el tudod magadat tartani, és emellett annyit tanulsz, amennyit bírsz. Szóval az egyetemre járás nem függvénye az eltartásnak.

Sokan tartják el magukat miközben tanulnak.

Persze nem heti 60 órákat tanulnak emellett, mint sok szakon kell, hanem ők lassabban haladnak.

2017. jún. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Elsősorban a szüleid a hibásak ezért a helyzetért, nem te, úgyhogy önmagad ne hibáztasd. Meg tudlak érteni, közelről láttam egy hasonló esetet. Azt nem írtad pontosan milyen szinten állsz az alkohollal meg a drogokkal, úgy értem függő vagy, vagy csak bulikban fogyasztod? Mert ezek egy bizonyos szintig szórakoztatóak, de függőség szintjén már nem. (Ezt lehet te is megtapasztaltad.) A depressziót is erősen befolyásolhatják, ha túlzásba viszed. Ezeknek a használatát vissza kéne fogni. Mindenképpen keress fel egy pszichológust, vagy inkabb pszichiátert, neki elmondhatod az aktuális problémáid. (Nehogy azt gondold, hogy ez gáz, vagy ciki, ettől sokkal kellemetlenebb dolgok vannak.) Persze neked is kell változni egy-két dologban, például írtad, hogy elvered a pénzed, vagy, hogy kihasználsz embereket. Tudom, hogy ezt mondani könnyű, de ha ezek után elkezdenek veled pozitív dolgok történni (jó munkahely, párkapcsolat, barátok stb.), akkor máshogy fogod látni az életedet. A történeted alapján úgy tűnik jelenleg más emberre sajnos nem nagyon számíthatsz, de ha ezidáig is túl vagy már ilyen megpróbáltatásokon, akkor te egy életrevaló lány lehetsz, és rendbe fognak jönni a dolgaid, ha te is úgy akarod.
2017. jún. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Majd te is eljutsz egyszer arra a pontra amire én,hogy lehet hibáztatni a szülőt,bármit,de egyedül te vagy a felelős azért amit csinálsz.Most éppen ott kinn,nem ők tartanak fegyvert a fejedhez,hogy igyál-drogozz,és költsd el az összes pénzedet.Én buta voltam anno,mert nem gondoltam a jövőre,az összes pénzt elherdáltam,aminek most iszom a levét,csak ugye nehéz elképzelni mi lesz 15-20 év múlva,mert az még milyen messze van.. Hát pikk-pakk eltelik,a szépség múlandó,és 30 fölött már nem tudsz lehúzogatni senkit,beszűkül a dolog.Nem beszélve hogy mire normális párkapcsolatot akarsz,nem fogsz akkor már találni.Most még tudsz változtatni.
2017. jún. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
69%
Jól tudom miben vagy benne az unoka bátyámat az öngyilkosságba kergették a szülei felelőtlenségei. Első sorban mindenféle kèppen költözz a nagy szüleidhez keress orvost álj le az alkohollal a drogokkal az nem segít csak tönkre tesz mindent és mindenkit az hogy a szüleid sza.háziak azt felejcsd el, az önsajnálattal nem segítessz magadon csak rontassz a hejzeteden ne bulizgass egy jó ideig valójában pont a bulizás az ami most neked árthat nem győzöm mondogatni keress orvost álj le az alkohollal és a drogokkal ez most a te feladatod a normális élet eléréséhez.KERESS ORVOST akár mennyire is nehéz elfogadnod be kell látnod neked komoly segítségre van szükséget szakemberekre egy kórházra ahol leszoksz ha ez megvan mármint túl estél az elvonón rendesen jársz a pszihiáterhez (hidd el nem szégyen az amiben most élsz ne a hibásokat keresd inkább a megoldást) kezdj el tanulni hisz rengeteg dolgot lehet tanulni akár munka mellett is legyenek igazi sikereid amire tényleg büszke lehetsz és mindegy mi a lényeg hogy neked örömet okozzon igazábol soha nem fogod elfelejteni ami veled történt a gyerek korod mindig lesznek pillanatok amikor eszedbe jut mienek voltak hozzád de ezeket el kell fogadnod ez sajnos így alakult tanulj belőle te ne légy olyan mint ők te ne hagyd cserben a barátaid a családod mert neked is lehet saját gyereked és nyilván nem akarod hogy olyan gyerek kora legyen mint neked....
2017. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
81%
Nagyon meg tudlak erteni!!! Anyum koran meghalt, apum meg lexart, zsak krumplikent kezelt, csak teher voltam, takarodjak hazulrol mihamarabb. Koran eszrevettem, ha jol tanulok felfigyelnek ram, azt mondjak: de ugyes, de okos, de aranyos... igy idegenektol/tanaroktol kaptam egy kis szeretetet. Szeretetkoldus voltam egesz gyerekkoromban, ez motivalt, ezert tanultam! Vegul sok viszontagsag utan orvos lettem. Most mar van egy gyonyoru kisfiam, akit ugy nevelek ahogy engem soha senki, egy jo ferjem es a munkam amit azert imadok mert masoknak segithetek. Boldog vagyok, bar igaz a multam sokszor elojon es kuszkodok vele neha. Mindezt azert irtam le ilyen oszinten, hogy lasd lesz ez meg sokkal jobb! Szivbol kivanom hagyd magad mogott a multad, szeresd magad (mert masok nem tudtak nem jelenti azt, hogy nem vagy melto ra, valoszinuleg ők is valahogy igy nevelkedhettek es ezert ezt adtak at Neked!) talald meg a parod, akitol megkapod azt a figyelmet es szeretet amit soha senkitol es utana becsuld es tarstd meg orokre es tok mindegy mi lesz a munkad egy a fontos: szeresd a munkadat!!!! Addig pedig elvezd a pillanatot es az eletet, tanulj meg minden hulyesegen nevetni meg a kinokon is mert ez a jatszma sem tart orokke es az ora csak elore ketyeg, Te dontod el hogyan eled le az eleted! A sok keseruseget hagyd magad mogott, az mar elmult! Nincs tokeletes csalad es tokeletes ember, mindenkinek megvan a maga keresztje hidd el munkam soran latom es engem is sokan irigyelnek pedig tudnak milyen terheket cipelunk nap mint nap! Ne legy morcos, es ne irigyelj masokat, csak azert mert ugy latod az ő eletuk tokeletes meg az nem igy van csak nrm latod a kinjukat mert mindenki igyekszik elrejteni! Nem vagy egyedul, nagyon sokan jarnak hasonlo cipoben probald meg feldolgozni, megbocsatani es elengedni a multat! Szivbol csak jokat kivanok Neked, ne pazarold el az èleted! Es hidd el amit leirtam minden egyes betuje kristalytiszta igazsag!
2017. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Elgondolkodtatóak..

Egyébként kihagytam, hogy nem vagyok rászokva semmire valójában, csak akkor csinálom, ha nincs semmi kötelezettségem, szóval hétvégente.

2017. jún. 18. 09:53
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Neked tanulnod kellet volna anyád meg apád jellemhibáiból, nem pedig felvenni azokat. Azért mert két "fontos" emberben csalódtál(anya-apa) és úgy kellett felnőnöd hogy le se $z@artak, nem jelenti azt hogy minden ember ilyen féreg. Anyád és apád tudják hogy NULLÁK? Nem is értem hogy ilyen mérgező szemét alja emberekkel hogy vagy képes még kapcsolatot tartani. Láttad te is, mikor igazán bajban vagy akkor is le$z@rtak. Neked a múltadat kell elengedned. Mikor 18 lettél és elköltöztél, na akkor kellett volna végleg megszakítani a kapcsolatot ezekkel a rongy "emberekkel", és ha bárki kérdezi akkor állami gondozott árva vagy. Pont.
2017. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem vagy rászokva, akkor itt az alkalom, hogy abbahagyd, mert előbb-utóbb bele fogsz csúszni.


A spórolásra vannak trükkök. Pl nyitsz a számládhoz egy spórolós alszámlát (ezt le is kötheted, vagy nem tudom milyen elhetőségek vannak kint). Nem tudom, hogy Angliában hogy van, de be Magyarországon be tudod állítani, hogy minden hónapban arra menjen x összeg. Azt a részt ne érd el a bankkártyádról, hogy ne tudd véletlen elkölteni. Nem kell nagy tétellel kezdeni. Ha 50-100 fontot meg tudsz spórolni az első hónapokban akkor már jó úton vagy. :)


A barátnőddel meg békülj ki, ha csak cicaharc, amin összevesztetek és nem valami durva. Biztos te is hiányzol neki.

2017. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szeder Katalin ***** válasza:
31%
Látod, mennyi jóakaród van, én ehhez már nem is teszek semmit, csak üdvözöllek, fel a fejjel, abból csak egy van!
2017. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!