Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülők felnőtt...

Alkoholista szülők felnőtt gyermeke mit tehet?

Figyelt kérdés
Nevelőapám már évek óta alkoholizál és az utóbbi 1,5-2 évben (vagy régebb óta csak nem ennyire durván)anyum is csatlakozott hozzá,talán mert már nem tudta elviseni a férjét ill mert a szüleit 1éven belül elvesztette s bűntudata volt.Én már vagy 10 éve nem lakom otthon.A nagyobbik öcsém betöltötte a 20-at talált munkát és elköltözött.De van egy 17 éves is aki sulia jár még.Nem saját lakásban laknak, nevelőapám nyugdíjjas ,anyum meg elvesztette az állását ami nem meglepő.Nevelőapám nem érdekel,anyumat sajnálom de mindig azt mondja ha rákérdezek h csak egy sört ivott de összeakad a nyelve nem tudja sosem milyen nap van....stb.Előbb utóbb a lakásból is kirakják őket.Én dolgozom és a párommal egy albérletben lakom nem tudnám anyumat eltartani.Saját lakásra gyűjtünk.Nyugdíjjra se nagyon számíthat.Egy ideje azon gondolkodom h az öcsémet ideköltöztetem,de az is nagy felelősség.Viszont nem szeretném h elkallódjon.Van valakinek tapasztalata v ötlete h mit csináljak?Kihez v milyes helyre kell ilyen esetben fordulni?
2017. jún. 18. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Nagyon sajnálom, ami a szüleiddel történt. Ha valòban alkoholizmus áll fennt, akkor javaslim, hogy beszélj anyukáddal az elvonòkùra lehetőségéről. Ha ebbe nem menne bele, mert nagy rá a lehetőség, akkor sajnos meg kell "várnod", hogy annyira rosszul legyen, hogy kihivják a mentőt, és egy kis erőszakkal bennt tarthatò legyen a rehabon. Most pròbálj hatni rá, mìg nem tùl késő. Megértem a problémádat, nálunk apukám testvére alkoholista, már közel 10-15 éve. Jelenleg is az elvonòn kezelik, az biztos, hogy ha magátòl nem akarja, akkor sosem fog kimászni ebből. Az öcsédet pedig, ha tudod, mindenképp vedd magadhoz, ìgy biztonságban lenne. Gondolj bele milyen rossz lehet neki hazamenni egy nehéz suli nap után két alkoholista közé. Ha teheted akkor igyekezz persze anyagilag is támogatni édesanyádat, hiszen mégicsak az anyád, de azt senki sem várhatja el, hogy mindent áttvállalj. A legfontosabb most, hogy mentsd ki az öcsédet abbòl a fertőből.

Sok sikert!

2017. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha magadhoz venni nem tudod az öcsédet, esetleg keressetek neki kollégiumot, vagy ha tud diákmunkázni akkor egy szobát béreljen, vagy béreljetek egy közös lakást.
2017. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!