Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ronthatja el a szülő...

Mennyire ronthatja el a szülő gyermek kapcsolatát, ha a szülők úgy döntenek, hogy nevelőszülők lesznek?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem rossz tapasztalatom van. Az édesanyámat nem érdekelte a véleményem és úgy döntött gyerekeket hoz ki az intézetből. Azzal érvelt, hogy nekünk is jobb lesz. Nyári szünet mindig arról szólt, hogy vigyázzak a gyerekekre amíg ő hazaér. Akkoriban 13 éves lehettem, mára már 30 vagyok. Még a saját szobámból is kikellett költözni azért, hogy a gyerekeknek saját szobájuk legyen. Évről évre egyre jobban romlott a kapcsolat. Amikor szerettem volna elindítani az életemet, hogy megvegyek pár alap dolgot akkor azt mondta nincs hely, ő nem dobhatja ki a saját cuccait, de persze nem sokkal később újabb gyerekeket hozott ki. Természetesen erről nem tehetnek a gyerekek, ne értsétek félre! A kérdésem, hogy mit gondoltok az ilyen szülőkről?
2017. júl. 1. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nagyon szép dolog, hogy ha valaki a saját gyereke helyett amit megszült volna, inkább másokon segít, csak anyud rádhagyta a nevelést sokszor és nem adott neked szabadságot, illetve elfelejtette hogy van egy saját gyereke is akivel foglalkoznia kell. Ha ezt egy szülő tudja kontrolállni akkor szerintem nincs gond. Szerintem egyáltalán nem rontja, a te esetedben igen, mert nem figyelt rád eléggé.
2017. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
azt, hogy a támogatásra hajtott, semmi egyéb
2017. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Első, ugye HELYETT helyett MELLETT-et akartál írni?
2017. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok. igen bocsi :D *mellett
2017. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
A pénzért csinálta, nem szívjóságból, csak ezt nem kötötte az orrodra.
2017. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Persze h a tamogatasra utazott. Milyen kapcsolatban vagy vele es az arvakkal?
2017. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen elronthatja, mert az ilyen felfogású ember nem jó szülő. Nem szeretetből, sajnálatból csinálta, azt először saját gyerekén gyakorolta volna. Csak a pénz miatt, ami a saját gyerek boldogságánál is fontosabb volt.
2017. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon elronthtják.

Saját magam tapasztaltam meg, osztálytársam szülei nevelő szülők lettek. Mintha a saját gyerekük nem létezett volna. A kamrát alakítottákbát neki szobának, hogy azoknak az új gyerekeknek legyen szobájuk. Pár játékán kívül mindent elvettek, osztozkodj legyél jó testvér címen de hát nem is testvérek.. rengeteget volt nálunk nagyon sajnáltam de a szüleim is.

2017. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Teljesen megromlott a kapcsolatunk. Külföldre kényszerültem. Az első párkapcsolatom pár év után teljesen tönkrement, így nem volt hova haza menni. A második már 2 éve tart és úton van egy baba is. Jogi ügy miatt (is) haza kellett mennünk (2 hétre) hotelból hotelbe, mert anyámat ez sem érintette meg. Amikor csak kommunikációra került sor, mindig vita lett a vége "nekem nem fontosak ők, milyen ember vagyok.... csak gyűlölködni tudok..." és folytathatnám. Persze, én vagyok a hülye, mert nem értem meg, miért nincs helyem. Úgy gondolom az sem érdekelné ha utcára kerülnénk. Jelenleg ott tartunk, hogy saját lakásra gyűjtünk amire már majdnem meg is van az összeg, mert a másik félről sincs (lelki) támogatás. Az árvákkal a kapcsolatom... Szoktunk néha beszélni, ők is átlátják a dolgokat, de még a rokonság többi tagja is, de senki sem avatkozik bele.
2017. júl. 2. 00:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. En is 13 voltam mikor anyumek neveloszulok lettek es egy testverpart kaptak 11honapos es 1,5 eves kisfiukat. Azota is ott elnek mostmar 14 evesek es 15 evesek.
2017. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!