Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen embereknek, miért...

Ilyen embereknek, miért akarnak mindenáron gyereket, nem törődnek vele, nincs pénzük felnevelni vagy sajnálják pénzt rákölteni a gyerekre?

Figyelt kérdés

Miért akarnak ilyen emberek, mindenáron a gyereket úgy:

Nem nevelik.

Nem törődnek vele vagyis elhanyagolják.

"Nincs idejük" gyerekkel foglalkozni.

Kolonc számára a gyerek.

Nincs pénz legalapvetőbb dolgokra pl: pelenka,étel,gyerek ruha.. vagy ellentétben sajnálják pénzt rákölteni a gyerekre.

Nincs pénz orvosra mert "drága" gyógyszer.

Szeretet helyet gyűlöletet meg verést kap a gyerek.

Annyira nem érdekli a gyerek sorsa, felőle meg is halhat.

Alig várják a gyerek betöltik 18 évet, akkor egyből kilehet lakoltatni lakásból.

stb.


Környezetemben ismertem ilyeneket. Meg is kérdeztem miért vállaltak gyereket. Erre semmilyen választ nem kaptam. Elég itt GYK olvasni történeteket ilyen szülőkről.

Én szüleim is ilyenek voltak, szó szerint sajnálják a pénzt tőlem meg testvéreimtől. Gyógyszert is sajnálták tőlünk, mert "túl drága". Persze saját magukra költeni a pénzt nem sajnálták. Szüleim magasról lesz@rtak, mi lesz velünk. Folyamatosan érzették velük, teher vagyunk a számukra. Egyszer meg is kérdeztem tőlük, ennyire utálnak minket, akkor minek vállaltatok gyereket? Válasz: drága az óvszer.


Ilyenek minek vállalnak gyereket?



2017. júl. 2. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Menj oda egyhez, és kérdezd meg személyesen. Itt max találgatnak az emberek, de a miért-re hiteles választ csak az érintettektől fogsz kapni
2017. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezeknél a szülőknél csak nem akartak védekezni, vagy védekezés mellett becsúszott és így persze hogy csak nyűg nekik. Nem mindenki alkalmas szülőnek, csak sokan buták és még annyira sincs eszük hogy a saját kielégsülését háttérbe helyezzék hogy ne rontsák el a viselkedésükkel 2-3 ember életét. A barátom szülei is ilyenek. Visszakövetelik a pénzt amiért ők felnevelték. Idézőjelben felnevelték, mert a attól hogy kapott kaját, ruhát, még mindent magának fizetett és a sok terrorizálással az önbecsülése a béka segge alatt. Én egyébként minden szülőt, ilyen pszichológiai alkalmassági vizsgálat alá tenném, mint mondjuk örökbefogadásnál. oltások is fontosak meg hogy a védőnő lássa, de akkor ez is legyen fontos. Sokkal jobban kiszűrnék a hülyéket, még időben.
2017. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudom, pedig anyám ilyen és velem együtt van 3 gyereke. Jó, a 3. gyerek (öcsém) a pasi megfogására szolgált, bár hogy miért mikor tudta, hogy van benne hajlam a pedofíliára az rejtély.

Ó, egyébkét anyám imádja a babákat addig, amíg nem tudtak menni és beszélni. Eszik, alszik. Utána fokozatosan megutálja őket (pl engem már 6 évesen vízbe nyomta a fejem és nézte, ahogy fuldoklom, mert egy rókát vittem haza a nyuszi mellett első osztályban, ekkor ilyen pecsét volt). Apám meg a bátyámat pécézte ki, őt többször verték szíjjal.

Anyám mai napig azon siránkozik, hogy miért nem tudtunk édes kisbabák maradni?! Minek kellett felnőnünk? Görcsösen ragaszkodik a fiatalságához, de többet ért volna vele, ha hetente mos fogat (és nem rohadnak szét a fogai), mint az én elnyomásomból (kinőtt ruhák, naponta elmondta, hogy ronda és hülye vagyok, egyedül fogok meghalni). Családi eseményeken találkozunk, ha van ott egy idegen (valakinek a párja), akkor már visz is oda, hogy én vagyok a lánya, szerinte is inkább tesóknak nézünk ki? Kínos sztorikat mesél rólunk mindenkinek, beállítva, hogy "butuskák" vagyunk és még nem nőttünk fel.

Szerintem valahol ő nagyon beteg, de én pár éve nem vagyok hajlandó részt venni az őrületében.

2017. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értettem sosem. Sokan társadalmi elvárásból szülnek, és annyira ostobák, hogy azt hiszik, egy rózsaszín mesevilág az egész a terhességtől a gyerek felneveléséig, meg hogy ez egy csoda, meg ilyen hülyeségek. Aztán jön a pofára esés, hogy a terhesség borzalmas, a szülést inkább hagyjuk, arról is hallottam már rémsztorikat, utána persze aranyos a kisbaba, meg szép, de vagy 4 évig nem alszol (beleszámítva a terhesség utolsó hónapjait), csak pár percet egyhuzamban. Vagy még tovább, ez gyerektől függ. És azt érzi a szülő, hogy kellett ez nekem? Persze ez csak egy válasz a kérdésedre az ilyen szülők szemszögéből, amiket eddig én láttam.

Nyilván vannak olyanok is, akik tényleg nagyon szép dolognak tartják, hogy lehet gyerekük, vagy ha még nincs, nagyon vágynak már rá. De ők általában tényleg szépen élnek, és nem vágnak soha olyan undorító dolgokat a gyerek fejéhez, mint neked, kérdező. Nagyon sajnálom, hogy ezeken kell keresztülmenned :(

2017. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Már megint te? Mit érzel mikor mindennap kiirsz 2 ilyen kérdést. Mesélj mit érzel olyankor?
2017. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mondhatnám, megkaptad a választ:

"Válasz: drága az óvszer."


Egyébként nem látok mások fejébe; de gyanakszom arra, hogy az ilyenek nem akarták a gyereket, hanem "csak úgy becsúszott". Abortuszra meg cikinek tartották menni, vagy arra is sajnálták a pénzt, vagy egyszerűen nem mertek menni

(a műtéti kockázat miatt.)

2017. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 3 as rossz gyerekkorod volt :(

Nem tudom.... talán a családi pótlék miatt, sok kedvezmény, hivatásos anya..... ??

Nekem ketto van és mindenuk meg van, boldogok és azért jöttek világra mert akartam őket. :)

De az ilyeneknek az óvszer is drága, szerintem agyuk sincs , így nem tudnak gondolkodni. :(

2017. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Remélem te már kasztráltattad magad?
2017. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaj, hármas ❤ <3 Még olvasni is iszonyú :(
2017. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nálunk a sógor azért akart mert én és a párom előbb házasodtunk össze és utálta hogy nem ő van a célpontban, sógorom neje meg majdnem ugyanezért, de ő a húgát és annak gyerekét akarta leelőzni, plusz ment a 40 felé. Most meg a gyereket odadobják a nagyszülő nyakára vagy a tablet elé és azon sírnak, hogy milyen nehéz szülőnek lenni, holott hétköznap dolgoznak és hétvégén(péntektől vasárnapig) a nagyszülők nevelik a gyereket(és ebbe értsetek bele mindent a pelenkázástól a fürdetésig mindent ők csinálnak).
2017. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!