Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal szeretnem megnoveltetn...

Apámmal szeretnem megnoveltetni, a gyerek tartás díjat a kétszeresére, mivel főiskolára megyek. Hogy tudnám neki megmondani,? Nem szeretnék rögtön támadni indításként. Valakinek van valami tapasztalata, hogy hogyan kene megírnom neki?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk én személyesen beszélgetnék az apámmal, ha pénzt akarok tőle.

De ha ez nem megy akkor szépen leírod, hogy szeretnéd ha segítene anyagiakban. Írd le, hogy mennyi lesz a kiadásod, és kérd meg, hogy duplázza meg a rokontartás összegét. Ugyanis ha főiskolára mész már nem gyerektartás jár, hanem rokontartás

2017. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy te egy kicsit pofátlan ? Egy minimum 18 éves felnőtt ember örüljön, ha kap támogatást.
2017. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
73%
2# honnan tudod mennyit ad neki és mennyire támogatta őt meg az anyját és mióta? Azért elég szép számmal vannak olyan felelős apukák, akik még egy jobb bejelentett állást is képesek azért elutasítani, mert akkor több gyerektartást kéne fizetniük, nem kell rögtön azt képzelni, hogy százezrekkel szedik le apukát. Egyáltalán, ha együtt élnének, akkor is az lenne a természetes, hogy a továbbtanulása a gyereknek sokba kerül és több megy el rá a családi kasszából. Azért mert apuka otthagyta anyukának a gyereket, még vállalhat részt belőle ő is rendesen.
2017. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

Kamionosként dolgozik, így ritkán van otthon.

25eves koromig igényelhetem. Nem 18ig

2017. júl. 3. 16:45
 5/71 anonim ***** válasza:
28%
Hmm..én nekem az volt az első dolgom, hogy egyetem mellett elmentem diákmunkázni. Nem lett volna pofám pénzt követelni, mondván, hogy az egyetemi élet milyen drága. Nem kötelező a továbbtanulás. És ahogy írták, már nem vagy gyerek, így nem gyerektartásrol kell beszélni.
2017. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Én meg igénylem, errről ennyit, és amíg a jog az én oldalamon áll, addig megnövelhetem lelkiismeret nélkül.


Nyilvánvalóan nem támadással akartam indítani a beszélgetést az apámmal, de ha a szép szóra nem hallgat, akkor bírósági ügyet csinálok az egészből. És ha van egy kis sütnivalója, akkor meg a tárgyalás előtt beadja a derekát, mivel a pert amúgy is én nyerném meg, ő meg a per költségéből kb. 1,5évet kifizetne

2017. júl. 3. 17:40
 7/71 A kérdező kommentje:
* lelkiismeret-furdalás nélkül. Nem értem miert lenne pofátlanság... csak elveszem ami jár ennyi.. ha meg mindig egy család lennénk, akkor ugyan úgy fizetnie kéne. Attól,hogy félrekúrt, es tönkrement a család meg ugyan úgy fizetnie kell. Erről ennyir
2017. júl. 3. 17:42
 8/71 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem odaallsz ele.. Kozlod vele h mi a helyzet. H ez nektek nagyobb kiadás. Segítsen. Csak fog nem?
2017. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Talan még meg is szánnám őtet, ha minimálbért keresne..., de amíg a minimálbért NÉGYSZERESÉT keresi, addig nincs miről beszélni
2017. júl. 3. 17:45
 10/71 anonim ***** válasza:
85%
Az már rokontartás mivel felnőtt Vagy, sanszos, hogy inkább csökkentik,mint emelik, mivel tudsz dolgozni suli mellett is. Ne azt nézd Apád mennyit keres. Amúgy a külföldi munkának a magyar értékét veszik alapul. Tehát ha pl egy kamionos keres magyarországon átlag pl 200 ezret nettóban, akkor azt nézik.
2017. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!