Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal szeretnem megnoveltetn...

Apámmal szeretnem megnoveltetni, a gyerek tartás díjat a kétszeresére, mivel főiskolára megyek. Hogy tudnám neki megmondani,? Nem szeretnék rögtön támadni indításként. Valakinek van valami tapasztalata, hogy hogyan kene megírnom neki?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem jogi egyetemre készült az tuti. Olvass kicsit utána és kérdezz meg jogászt, akár a jogiforum.hu-n, de fogj vissza, mert nincs igazad. Ne vedd biztosra,hogy kapsz emelés felnőttként. Én gyerektartás már nincs, max rokontartás, a 25 évis csak irányadó, az első diploma megszerzéséig vagy első szakmáig (a bíró gyakorlat az,hogy ma már első szakmának veszik alapul az első diplomát)az is csak akkor ha nem Vagy rá érdemtelen stb. Ezzel az arccal mész a bíróságra tényleg sanszos, hogy csökkentés lesz az nem emelés. Kétszeresét tuti nem kapod meg, felnőtt ember Vagy lehet dolgozni. Más család, munka mellett rak le több diplomát, Neked sem fog a munka megártani.
2017. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
89%
Miért pont a kétszeresét? Eddig mennyit fizetett? Egy fősuli nem kerül a duplájába, mint egy gimnázium. Beszélj vele, vagy írj neki (mivel sokat van távol, mint ahogy tájékoztattál bennünket), és ha eddig rendszeresen fizetett, akkor ha nem is hivatalosan, de biztosan több pénzt küld. Bíróságot nem javaslom egyikőtöknek sem! De főleg neked nem.
2017. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
91%
Rokontartásért perelheted és az kevesebb, mint a gyerektartás, úgyhogy semmilyen jog nem áll melletted. Gondolom meg is dolgozik a pénzért, majd, ha te is dolgozol, megérted, hogy mi mennyi.
2017. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 A kérdező kommentje:

1. Nem Magyarországról vagyok.

2. azt se tudjátok mennyit ad, de azt tudjátok, hogy csokkenteni fogják xd komolyan?


Annyi jogász, meg ugyvéd van magyarországon, de mégis annyira elvagytok maradva az EU átlaghoz képest.. vajon miért?

Amúgy meg nyilvánvalóan beszéltem már ugyvéddel.. de ti biztos jobban tudjátok

2017. júl. 3. 18:32
 15/71 A kérdező kommentje:

#12 biztos igazad van, ha takarítani jársz be az egyetemre akkor biztos nem kerul 2x annyiba. Csak 80EU a szállás, és még enni nem is ettem, konyveim sincsenek még, ruha sincs.

Gimnáziumban szállás nem kell kaja 18EU/hó.

Biztos neked van igazad.. az észt már ne oszd, mert lassan szétosztod.

2017. júl. 3. 18:41
 16/71 anonim ***** válasza:
95%
Ha beszéltél ügyvéddel, miért itt érdeklődsz, hiányos kérdésre, rossz válasz jön. Elvagyunk lehet maradva, mégse mi zsaroljuk az apánkat pénzért.
2017. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:

én csak azt szerettem volna megtudni, hogy hogyan kellene neki elmondanom, úgy, hogy ne támadásnak vélje.

ti kezdtétek el az észt osztani.

2017. júl. 3. 18:43
 18/71 anonim ***** válasza:
79%

1. Miért nem írod le, hogy te nem Magyarországon élsz? Mivel a gyakori értelemszerűen magyaroknak szól, így legtöbbünk feltételezi, hogy Magyarországról írnak kérdést. A legtöbb tizenéves sokszor 12 évesek akik Nem Magyarországon élnek, valamiért a fő kérdésnél ki tudják írni, hogy "erdélyi vagyok" vagy "külföldön élek".. Te miért nem a főkérdésben írtad ki, így a végén nem kéne hisztiznek, hogy sokan félre értenek.

2. Ha nem Magyarországon élsz, akkor miért itt teszel fel jogi kérdést?? Hiszen minden országnak más a jogi szabályai. Ami Magyarországon érvényes, megszokott, az nem biztos, hogy Romániában is az. Így a kérdésednek semmi értelme, mert nem tudunk érdemben válaszolni

3. Ha annyira okoska vagy, hogy tudod, hogy apádat akár bírósági perrel is tudod fenyegetni, akkor minek ez a kérdés?? Menj a bíróságra, harcold ki a pénzt apádból.

Végül is csak a pénze kell nem igaz?


Végül: Ne csodálkozz ha mindenki letol, de aki ilyen ostobán teszi fel a kérdést, és utána meg hisztizik, mert mások elítélik a viselkedésedet, az nem is kap mást csak ellenszenves válaszokat.

további sok sikert

2017. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
100%
Azért megkérdezném, hogy apád is kint él e, a gyerektartás hol lett megállapítva, itthon vagy külföldön, mert apád ha kint dolgozik, nincs valami nagy fizetése, abból gondolom, hogy itthoni cégnél.
2017. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 A kérdező kommentje:

Szlovákiában élunk, amúgy apu már nyugdíjas, mivel rendor volt, és amellett még dolgozik. Így itt lett megállapítva.

Amúgy szerintem a kommentelok 90%a férfi. Nyilvánvalóan egy No/Anya nem lesz ellenem, hiszen o is tudja, hogy milyen nehéz egyedul felnevelni egy gyereket.

2017. júl. 3. 19:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!