Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal szeretnem megnoveltetn...

Apámmal szeretnem megnoveltetni, a gyerek tartás díjat a kétszeresére, mivel főiskolára megyek. Hogy tudnám neki megmondani,? Nem szeretnék rögtön támadni indításként. Valakinek van valami tapasztalata, hogy hogyan kene megírnom neki?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
89%
Annak az országnak a törvényei vonatkoznak a rokontartásra, amelyikben a gyermektartást is megítélték. Ha Magyarországon ítélték meg anno, akkor tök mindegy most hol laksz (Magyar állampolgár Vagy elvileg attól még. )Itt esélyed nincs a duplára.
2017. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 A kérdező kommentje:
Szlovákiában ítélték meg. Amúgy meg a feminizmus idején nő meg nem vesztett családdal kapcsolatos pert.
2017. júl. 3. 19:04
 23/71 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,most olvastam, hogy közben írtad Szlovákia. Akkor az ottani törvények, valószínű más, minta magyar. Jogtár ott is nyilvános, szóval családjogot tudsz olvasni, biztos ott is vannak netes ingyenes jogsegélyek, vagy személyes, többre mész vele, mint itt kérdezni. Ha meg tényleg van ügyvéded, teljesen felesleges itt kérdezned a magyar törvényeket.
2017. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Te esetedben nem nőnek kell már nyerni szerintem ott sem, hanem mivel felnőtt Vagy, Neked Apukáddal szemben, Anyukádnak jogilag a dologhoz már sok köze nincs.
2017. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
Anyukám mivel az anyukám jogilag ott lehet, es papírokkal tudja bizonyítani az eltartasommal felmerülő költségeket. Pl. Biztosítás.
2017. júl. 3. 19:08
 26/71 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nekem címezted a kérdést: Honnan kellett volna tudnom, hogy nem Magyarországon élsz és hogy Szlovákiában 80 euró a mittudoménmid?!

Először fősuli volt, most már egyetem!

Jah, szívesen bejárok takarítani egyetemre, (másodállásban)!

2017. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:
Fosuli vagy egyetem ugyan az.. csak az egyiknek nagykbb a neve ennyi. Legalábbis nálunk
2017. júl. 3. 19:18
 28/71 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elmondom hogy en is szlovakiabol vagyok es hasonlo helyzet allt fenn abbol a szempontbol hogy apu fizette a gyerektartast. Mehetsz birosagra, hiaba nem fogjak megemeltetni nekem sem emeltek meg az egyetemi koltsegek miatt, mondvan, hogy halasszak egy evet, nem apamon kell eloskodjek, pert nem inditasz, csak kervenyezed. Ha apad nem akar ebben megallapodni, hogy tobbet fizessen, nyugodtan megteheti elarulom neked. Nem fognak egy fityinggel sem tobbet kicsikarni apadbol csak mert egyetemre mesz es nem, egyaltalan nem jar alanyi jogon tobb penz, csak mert egyetemre mesz. Beszelj apaddal ennyi, de a birosag ezzel az indokkal ki fog rohogni.
2017. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy a te eltartásodban milyen összegek merülnek fel, az nem mérvadó. Hasonló a jog ilyen szempontból ott is.
2017. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
83%

Már nem fog írni, mert nincs több érve.

Vagy kérdésben, vagy válaszban elkussol, amikor provokál másokat, most pl. a magyarságunkkal kapcsolatban. A többi nem ide tartozik. Ismerem a csajt itt, sajna mindig belebotlom. Egy 33 %-os kis senkiházi HP!

Bocs, nem tudtam magamban tartani, mert még mindig jóhiszeműen állunk a kérdésekhez többségében, aztán ez lesz belőle. Sunyi módon utólag mindenkit lepontoz.

2017. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!