Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal szeretnem megnoveltetn...

Apámmal szeretnem megnoveltetni, a gyerek tartás díjat a kétszeresére, mivel főiskolára megyek. Hogy tudnám neki megmondani,? Nem szeretnék rögtön támadni indításként. Valakinek van valami tapasztalata, hogy hogyan kene megírnom neki?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
Itt azt írja csak le, hogy tovább is fizet a szülő tartást, nem azt, hogy te pereskedhetsz a duplájáért. Ez Magyarországon is így van. Sehol nem írja, hogy kötelező téged eltartania, hanem, hogy fizetnie kell x tartást, jobb esetben a mostani gyerektartással megegyező összeget.
2017. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy azt felfogta valaki, hogy a kérdés az volt, h adhatná elő tapintatosan a kérését nem pedig az, hogy szerintetek jogilag megteheti-e? Lol.

Olyan meg senkinek se fordul meg a fejében persze h apuka jó szàndékból vidáman kipengeti az összeget és büszke a fiára amiért továbbtanul...

2017. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
100%
De, nekem eszembe jutott, csak ott elvetélt az ötlet, hogy a gyerek egy ügyvéddel fenyegeti peres eljárással akár. Azért ennyire elvakult apuka nincs.
2017. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
75%

Emeld meg a popsidat és dolgozz. Nyári munka, vagy valami kis egyszerű, amivel tudsz pénzt keresni. Arra nem gondoltál egyébként, hogy mivel az apád, alapból segített volna és nem egyből arra kellett volna gondolni hogy hogy perelj ki a saját szülődtől egy kis pénzt?

Csak hozzátenném, hogy több ismerősöm is kihagyott egy évet a fősuli/egyetem előtt, hogy dolgozzon és gyűjtögessen (pénztáros, diákmunkák, stb) Nem halnál bele, és könnyebb mint 18 évesen pereskedni :'D

2017. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
88%
Mondd csak, te kis szlovák köcsög, ha Magyarország olyannyira el van maradva, miért itt kérdezősködsz? Vagy nálatok a fejlett Szlovákiában még GYIK sincs?😂😂😂
2017. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:

Képzeld el dolgozok egész nyáron, jövőre pedig Amerikába tervezik menni dolgozni, ahova szinten meg kell fizetnem a jegyet.

Es en nem fenyegetőztem semmivel. Mar nagyon sokszor próbáltam megkérni apámat, hogy növelje meg a pénzt, de mivel nem volt ra hajlandó, ezért vettem elő az ügyvédes ügyet.

Azert tettem fel a kérdést, mert úgy gondoltam, hogy valaki tud olyan ötletet adni, amivel végen megtudom győzni apámat, de sajnos pár hasznos válaszon kívül, csak a gyk szennyese olvasta el a témát.

2017. júl. 4. 00:11
 57/71 A kérdező kommentje:
Jaj es magyar vagyok, magyar iskolába fogok járni. Attol meg Magyarország el van maradva, meg Szlovákiához képest is, ez sajnos tény. Itt nagyobb a minimálbér is, es kisebb az adó
2017. júl. 4. 00:18
 58/71 anonim ***** válasza:
58%
A szövegedből egyértelmű, hogy nemcsak a pénz motivál, hanem meg is akarod büntetni apádat, amiért félrekefélt. Eleinte együttéreztem veled, de oldalakon keresztül olvasva a hozzáállásodat lassan az az érzésem, ha ilyen gyerek várna otthon, én is félrekefélnék, hátha össze tudok hozni egy normálisat is...
2017. júl. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:
Akkor hagyott el, amikor kicsi voltam, ő tett Ilyenné. Amúgy meg tényleg.. valóban bosszút akarok azert, amiért ezt tette anyámmal
2017. júl. 4. 00:56
 60/71 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ne haragudj. De tényleg érződik, mennyire utálod, elhiszem, h jogosnak érzed, de neked is jobb lenne, ha túltennéd magad rajta. A gyűlölet sose annak szar, akit gyűlölünk.
2017. júl. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!