Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtattátok el...

Hogyan fogadtattátok el magatokat a párotok előző kapcsolatából született gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Páromnak előző házasságából van egy ötéves kislánya, akit imád. Hamarosan bemutat neki. Szeretnék vele jó viszonyban lenni, hogy pótanyukájának tekintsen, ha nálunk van. De eléggé félek, hogy hogyan fog viszonyulni hozzám. Őszintén szólva az exfeleségtől is félek, mert hatalmas szerelem volt annak idején
2017. júl. 7. 07:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező,


egyelőre teljesen felesleges, sőt inkább káros félned.


Próbáld egyszerűen gyerekként kezelni a gyereket, majd a visszajelzések alapján meglátod, lehetsz-e idővel pótanyja a kislánynak, vagy sem. Elsőre nem hiszem, h túl sok minden eldőlhetne. Csak akkor dőlhet el, ha teljesen negatív emléket hagytok egymásban, bár ennek a valószínűsége igen kicsi.

2017. júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

"hogy pótanyukájának tekintsen"


Szerintem ezt verd ki a fejedből, mert ez a hozzáállás, elvárás csak hátráltatja, hogy jó kapcsolat alakulhasson ki köztetek. Van anyja, tehát nincs szüksége pótanyukára (akkor sem, ha épp másokkal van).

2017. júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Nekem sehogy sem sikerült, egyszerűen zavart. Ráadásul láttam, hogy mennyit kell ráköltenie,amellett, hogy a gyerektartást is fizette és őszintén szólva ezt nem tudtam tolerálni.Átgondoktam, hogy ha együtt élnénk, a közös kasszából költsünk más gyerekére, amita sajátomra is költhetnénk. A gyerek miatt állandóan kapcsolatban kellett lennünk az exével,ami szintén nem volt ínyemre.Elég bizarr is volt azzal cseverészni akit előttem felcsinált a pasim és hogy a gyereke engem tekintsen pótanyának... Nem működött a kapcsolat, úgyhogy kiléptem belőle. Azóta csak gyermektelen férfiakkal ismerkedem, nem vagyok kíváncsi más gyerekére.
2017. júl. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Ne eroltesd, legyel kedves, de ne hagyd a fejedrenoni!
2017. júl. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#3, én a gyerekes nőkkel vagyok hasonlóan, nem hiányzik, hogy eleve 3. legyek egy kapcsolatban a gyereke után, ráadásul ott a gyerek többnyire állandóan jelen van, és folyamatosan alkalmazkodni kell hozzá.

Kérdező, a lényeg, hogy önmagad add, és legyél természetes, mellőzd az erőltetett jópofizást és görcsös megfelelni akarást, mert azt a gyerek is leveszi egy pillanat alatt, és nyilván eleve bizalmatlan lesz tőle - tudod, kicsi, de NEM hülye...

2017. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az én koromban így 30 fölött nem nagyon vannak gyermektelen férfiak. A páromat szeretem, elfogadom, hogy van gyereke, de a gyerektől félek. Nem akarok az anyja lenni, csak szeretnèm, ha kedvelnénk egymást
2017. júl. 7. 09:40
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ha félsz, az már eleve rossz kezdet, már egy házi kedvencnél is, nem hogy egy gyereknél. De szerencsére jól kezelhető probléma, próbáld megfogalmazni magadnak a félelmeidet, ez az első lépés.
2017. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A párod tud róla, hogy hogy érzel?
2017. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne félj, egy 5 éves gyerekkel nem nehéz jól kijönni. Elég kicsi még ahhoz, hogy elfogadjon, és megszeressen, elég ha kedves vagy vele, és érezze, hogy elfogadod, szereted.
2017. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél tolakodó, legyél simán jó fej. Inkább a barátja akarj lenni, mintsem pótanyukája. Játsz vele, néz vele mesét, menjetek el játszótérre, társasozzatok, de ne akard nevelni, azt hagyd meg a szüleire. Kb. ennyit kell csinálni.


Ja, és ne akarj csókolózni a pároddal a gyerek előtt, az nagyon kellemetlen. Legalábbis nekem az volt. :D

2017. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!