Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennek, amiert...

Rossz ember lennek, amiert nem tamogatom a szuleimet, hiaba kulfoldon elek?

Figyelt kérdés

Masok ugy lattak,hogy olyan jo fiatalkorom van, mint senkinek, en viszont rengeteget sirtam.

Eloszor is, tiszteletben tartom, hogy felneveltek a szuleimet,iskolaztattak,egyetemet tudtam elvegezni, viszont ez mind csak az volt, amit az emberek lattak.

Valojaban heti tobb alkalommal is sirva aludtam el, mert valamit nem ugy csinaltam, ahogy a szuleim elvartak tolem es napokig sot volt, hogy fel evig anyum hozzam se szolt. Rossz volt latni, hogy mas boldogan ossze-vissza kirandulgatott meg pizzazni jart, nekem ez se adatott meg, nem azert, mert nem volt keret ra,hanem azert, mert a szuleim azt szerettek, ha lattak a sok penzuket nap mint nap. Ami pedig a legrosszabb volt, mindig onbizalomhianyos voltam, mas akkor vett maganak ruhat, cipot amikor akart, mert adtak ra penzt a szulei, nekem szinte soha, ha nem tudtam diakmunkabol vagy isztondijbol osszepotolni, akkor nem vettem magamnak semmit.

Kinn dolgozom fel eve Nemetorszagban, de nem jon,hogy kuldjek haza penzt a szuleimnek tudva,hogy mindig a penz miatt veszekedtek velem. Mig masnak megvettek almai autojat, velem addig mindenen veszekedtek, morogtak.

Jovoheten megyek haza, de megmondom oszinten 100 euronal tobbet nem szeretnek ajandekra kolteni nekik. Fajnak azok a dolgok,amiket fiatalabban ateltem a szuleimmel, es az,hogy mindig az az erzesem volt, hogy a szuleim kornyezeteben nem lehetek boldog, es csak magamra szamithatok.

Rossz ember lennek ezert? Elitelendo ez reszemrol?


2017. júl. 8. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Én azon a féleményen vagyok, hogy nem tartozom semmivel a szüleimnek azért, amiért felneveltek. Ők döntöttek úgy, hogy megtartanak, megszülethetek, ezzel együtt elfogadták azt, hogy etetni, iskoláztatni és ruháztatni kell, ami pénz.

Szóval ha te ennél többet nem kaptál tőlük, csak azt ami alanyi jogon jár akkor szerintem nem tartozol semmivel. Elmondásod szerint nem volt jó kapcsolatotok, tehát ne most akarjanak majd jól kijönni veled, amikor már van önálló kereseted.

Egy pici ajándékot illik vinni, de nem kell rájuk sokat költeni.

Ahogy írtad, a szüleid nem élnek rosszul, úgyhogy nem is kell őket támogatni.

Ne érezd rosszul magad :)

2017. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Látom, megérkeztek a proli majmok, akiknél az a divat, hogy anyuka leellik, aztán 15 évesen kirakja az utcára őket.

Ne is hallgass rájuk, ezek nem emberek.

A te helyedben hallod, én nem is mennék haza. Ezekhez? Minek?! És miért kéne nekik pénzt adnod vagy ajándékot vinned? Hiszen tele vannak pénzzel, te viszont fiatal vagy, meg kell alapoznod az életed, hiszen tőlük úgysem várhatsz semmit. Nem vagy rossz emebr, sőt, nagyon is lelkiismeretes vagy. Mások a te korodban még mamahoteleznek és lenyúlják a szülőket, ahol csak lehet. Ne legyél buta, nem azért gürizel kint (gondolom nem épp a legegyszerűbb melőt végzed) hogy a tetű szüleid zsebét tömd, akik szülőként nagy nullák és leszerepeltek.

Ennyi.

2017. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

"Látom, megérkeztek a proli majmok, akiknél az a divat, hogy anyuka leellik, aztán 15 évesen kirakja az utcára őket.

Ne is hallgass rájuk, ezek nem emberek. "


Te drága, ez hol szerepelt? Hova rakták ki? Egyetemet végzett.

Amúgy meg megérkeztek a követelőző tinik.

2017. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

"Én azon a féleményen vagyok, hogy nem tartozom semmivel a szüleimnek azért, amiért felneveltek. Ők döntöttek úgy, hogy megtartanak, megszülethetek, ezzel együtt elfogadták azt, hogy etetni, iskoláztatni és ruháztatni kell, ami pénz.

Szóval ha te ennél többet nem kaptál tőlük, csak azt ami alanyi jogon jár akkor szerintem nem tartozol semmivel. "


Alanyi jogon jár?:-) Rendben, akkor vegyük így, tisztán jogi szempontból a dolgot: ugye tisztában vagy azzal, hogy a szülőknek is jár alanyi jogon tartás a gyereküktől, ha rászorulnak?


Kérdező: szíved joga, veszel-e ajándékot vagy sem. Mindenesetre amit leírtál, az úgy röhejes, ahogy van: egyetemet finanszíroztak neked, ami, jelzem, nem "jár alanyi jogon", ahogy a legdrágább butikokból öltözködés vagy álmaid autójának megvásárlása sem. Sokkal többet és hasznosabbat kaptál tőlük, amivel megalapozhatod az egzisztenciádat. Csodálkozom, hogy végeztél egyetemet, ha annyira sötét vagy, hogy ezt nem bírod belátni.

2017. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem, erre mondják, hogy ahol van pénz, ott nem feltétlenül van boldogság is.

Viszont a szüleid egy valamit jól csináltak veled kapcsolatban, hiszen megtanultad, hogy a pénznem fán terem, és mindenért rohadtul meg kell dolgozni, különben nincs. Megtanultad, mennyit kell dolgozni egy új ruháért, vagy bármi másért, ami megtetszett, nem igaz? Ezért az egyért hálás lehetsz nekik, mert rengetegen kerülnek ki úgy a világba, hogy minden a fenekük alá volt téve amivel semmi baj nincs, csak sajnos a jellemükön is meglátszik.


Tudod, én szegény családból jöttem, nagyszülőktől örökség = semmi, tágabb családi támogatás = semmi, csak mi voltunk egymásnak. Az én szüleim tanultak a körülöttük látott rossz példából.


Az egyetlen dolog, mit nem értek, miért tartja sok ember evidensnek, hogy a kisgyerek kirepül, a pénzt meg szépen adja haza? Nagyon sok családban divat ez, de nekem édesanyám mindig azt mondta, hogy előbb törné le a saját karját, mint hogy a gyerekétől egy fillért is elfogadjon (pedig mikor keresni kezdtem én ajánlottam fel mert elég rossz helyzetben voltak), inkább ő adna, amíg tud, csak ezt meg én nem akarom elfogadni, mert egész jól keresek.


Az lenne a normális, hogy éled a saját életed, úgy bánsz a kereseteddel, ahogy jól esik, ha hazajössz, ajándékot persze illik hozni, de azért ezen szerintem már smucigság spórolni (persze nem kell a csillagokat lehozni csak valami jelképes apróságot hoz az ember általában) meg kerek-perec közölni, hogy ennyit szánsz rá, ezt magadban rendezd le, ők amúgy se tudják, mi mennyi odakint.


Ami szerintem elítélendő, hogy elvárnák tőled, hogy add haza a pénzt, ha nincsenek anyagi gondjaik.

2017. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy rossz ember,de azon keseregni hogy nem kaptál autot,menő ruhákat stb szüleid pénzéből ,ostobaság kaptál mást tanulságott hogy a pénz nem terem csak ugy azért megkell dolgozni.

Én sem kaptam kocsit lakást,új ruhát de még biztatást sem semmihez 20 éveim elején szüleimtől,mégsem nyafogtam,igaz ez 20 éve volt .

2017. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
45%
Érdekesnek tartom, hogy aki azt írta hogy vannak végtaghiányos emberek, meg süketek, vakok, ennek tudatában nem szép dolog sajnáltatnod magad, amiért az a "szörnyűség" ért, hogy nem vettek neked autót, azt a választ törölték, aki meg önsajnálatra buzdít, az még zöld kezeket is kap.
2017. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Honnan kehet tudni, kik kap zold kezet? Amugy meg moderaltak azt a commentet?
2017. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
54%
A százalékról.
2017. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az érdekelne, hogy miért kellene támogatni őket? A leírás alapján nem nélkülöznek semmit. Azért, mert külföldön van valaki, nem kell automatikusan az otthon maradtakat pénzelni.
2017. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!