Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatosan azt kapom a...

Folyamatosan azt kapom a fejemre a szüleimtől h egész nyáron nem csinálok semmit. Mit várnak h a 40°C-ban majd kint csatangolok?

Figyelt kérdés
20 éves leszek. Nem vagyok egy nagy társasági lény soha nem is voltam. A barátaim akik vannak azokkal is csak néha néha tudok találkozni akkor is csak este fele inkább. Folyton a diákmelot mondják de nem értik meg h nem mehetek mert leérettségiztem nem vagyok diák már. Ebbe a melegben amugy sincs kedvem sehova se menni csak a szobámban lenni filmezgetni meg ilyenek. Házimunkát is megcsinálom. Nem tudom mit várnak tőlem? Egész nyáron ez megy majd h folyton szekálnak? Nem depressziós vagyok meg semmi. Szimplán nekem nincs pénzem nagy nyaralásokra se fesztiválokra. De egyszerűen nem értik meg a szüleim.. Mit tegyek most? 19/L

2017. júl. 8. 13:06
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
54%
Nyuszi, október 31-ig érvényes a diákod, addig bátran dolgozhatsz. Legalább ne hazug kifogással gyere.
2017. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Iskolalátogatási nem adnak már. Hiába van diákod akkor ha már elvégezted az iskolát.
2017. júl. 8. 13:09
 3/46 anonim ***** válasza:
38%
20 èvesen csak vagy mint a befőtt? Ez az elég szègyen. Van diàkod, azaz diàkmunkàra siman mehetnél. Nem irigylem a majdani pasidat, akinek el kell tartania tèged, hisz 40 fokban nem dolgozol, akkor gondolom hidegben sem, meg esőben sem. "Èrdekes"!
2017. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
59%
Akkor nem diàkmeló, de van rendes melò is. Elmehetsz dolgozni, csak akarnod kellene.
2017. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy már diák, ezek szerint már nem is leszel az. De akkor mit képzelsz, egész életedben anyádék fognak eltartani? Szerinted a többi ember nem dolgozik a 40 fokban?
2017. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, lehet pampogni, de látszik, hogy még csak utána sem mentél a diákmunka lehetőségének igazán. A legtöbb diákszövetkezetnél bőven elég az érvényes matricát megmutatni, nem kérnek iskolalátogatási igazolást. A matricád pedig, ahogy írják előttem, érvényes október 31-ig, addig simán diákmunkázhatsz. Te nem akarsz dolgozni, inkább ez az igazság.


Attól, hogy nem vagy társasági lény, és meleg van, még elég sok mindent lehetne csinálni. 19 éves vagy, nehogy már azzal teljen el két hónapod, hogy otthon döglesz, filmezel, és unatkozol. Ha már otthon ülsz, a szobádban, tanulj meg valami új dolgot, fejlődj! Oké, hogy megcsinálod a házimunkát, de pl. kipróbálhatnál dolgokat a konyhában is. És egyébként én sem vagyok nagy társasági lény, de senki ne mondja nekem, hogy 19 évesen egészséges, ha nincs egyetlen egy barátod sem és soha nem mész el szórakozni.

2017. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Három éve nem kell iskolalátogatási, kérsz jogszabályt is?
2017. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
62%

ennyi fogyatékost.:D


Szeptembertől úgy is megy suliba. Addig is had maradjon otthon. Mit bánt ez titeket. Nem kell minden egyes diáknak diákmunkára mennie..Ha neki jó így hogy nem megy nyaralni és nem is kér pénzt akkor mit zavar benneteket?

A szülei meg ne vállaljanak akkor gyereket ha zavarja hogy otthon van.


Ha majd elkezd dolgozni akkor 60 akárhány éves koráig dolgozni fog, nyár nélkül. Az ember miért ne használhatná ki amíg megteheti?


Én fősuli mellett diákmunkázok heti 2-3napot és nyáron is diákmunkázok, de egyáltalán nem vetem meg azokat akik otthon akarnak maradni és nem munkával töltik az időt.


A szülőkkel amúgy is csak a baj van ilyen téren. azt se tudják mit akarnak.


Nekem azt mondták hogy járjak el bulizni ne csak otthon a szobámban punnyadjak. Aztán mikor fesztiválra költök akkor azzal jönnek hogy minek költök ilyen felesleges dolgokra.


Azt mondták olvashatnék is nem csak a gép előtt legyek.

Mikor rájöttem milyen jó olvasni és 4-8e ftokért vettem könyvet akkor meg az volt a gond.


Kérdező inkább nyeld le a békát, csinálj házimunkát és szard le a szüleid.

2017. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Okj-s tanfolyamra járok majd szeptembertől. Eszem ágában sincs a szüleim nyakán lenni pláne h az elmúlt éveket végig meloztam szinte. Ebben az évben kivéve h az érettségim jó legyen. Jogositványt is elkezdtem ebben az évben a saját pénzemen. Egy vasat nem adnak a szüleim nekem és nem is kérek.
2017. júl. 8. 13:18
 10/46 anonim ***** válasza:
75%
A válaszom attól függ, mik a további terveid. Mert ha ősztől mondjuk nagy munkába, vagy tanulmányokba fogsz, akkor megértem, ha ezt a nyarat még pihenéssel szeretnéd tölteni. Ha viszont semmi ilyenről nincs szó, azért egy idő után én is megkérdeznélek, hogy ugyan meddig szeretnéd még, hogy én tartsalak el.
2017. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!