Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, anyám az online...

Mit tegyek, anyám az online társkeresőkön?

Figyelt kérdés
Kis faluban él anyám apámmal, egy olyan helyen ahol mindenki ismer mindenkit. Valaki írt nekem, hogy anyám biztos csalja apámat, mert látták online. Először nem akartam elhinni, de gondoltam ránézek (be tudok lépni az e-mailjébe), és tényleg fent van. Amit viszont ott láttam, az aggaszt. Volt egy fazon aki google fordítós magyarral írt neki és pénzt akart kicsikarni ilyen-olyan indokkal. A másik Európápa szeretne jönni és meghívólevelet kérne. Az a baj, hogy anyám 60 éves és mindent elhisz amit mondanak neki. Itthon az arany ékszereit nézegette és kérdezgette, hogy hol lehetne ezeket eladni? (persze jött a kifogás, hogy ha kórházba kerülne és hirtelen kell a pénz, stb...) Persze mondhatjátok, hogy anyám felnőtt és ha félrelép, eladósítja magát vagy bűnözőknek segít az a saját dolga. Viszont a társkeresőn minden második kép olyan volt, hogy vagy anyám meg én/tesóm vagy csak én tesómmal/férjemmel. Ezek közt volt olyan kép is amit én sehova nem raktam ki, csak privátban küldtem át neki. Mit tegyek? Azokat a képeket letöröltem amin én vagyok, de privátban is küldözgeti ezeket az idegen férfiaknak. Szembesítés? Tagadni fog mindent.

2017. júl. 10. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Most bunkó leszek, de a saját érdekében én megváltoztatnám a jelszót a társkereső oldalon és a mailboxban is, és nem mondanám el neki az újat.
2017. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem tartozol tobb cinkossaggal anyad fele, mint amennyi oszinteseggel apad fele. Ugyanez forditva is igaz lenne.
2017. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
jó ötlet lehet a jelszócsere, viszont ezzel az a baj, hogy újra tud regisztrálni másik emaillel, feltéve ha tud csinálni.. meg előbb utóbb a gyerekeit nyaggatná vele, hogy csinálják meg..
2017. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan elmondhatod, hogy neked is úgy szóltak, és láttad, vagyis nem csak te tudod, hanem többen is.

És hogy joga van azt csinálni, amit akar, de te nem szeretnéd, ha olyan képek is lennének ott, amin te is rajta vagy, illetve a család többi tagja.

Hívd fel a figyelmét az internetes csalókra is. Vigyáznod kell rá, más nem teszi meg helyetted.

2017. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Én megmondanám anyámat. Nem nézném tétlenül, hogy a falu apámon röhög, mert anyám megalázza, lehet félre is dug. Anyámmal pedig minden kapcsolatot megszakítanék. Qrvákkal nem barátkozok, tartok kapcsolatot. Ha rokon, ha nem.
2017. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kötelességed elmondani édesanyádnak, hogy tudsz a dologról, mindent, amit ide leírtál, hogy neked is úgy szóltak. Kérdés, más nem tud-e belépni az e-mailjébe, és nem visszaélés áldozata lett-e. Mielőbb tisztázni kell a dolgot.
2017. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Eu egy nehéz téma. Tudom, mert átéltem hasonlót. Anyámnak (egyedülálló) küföldi, legtöbbször google fordítós arab oasik irogattak.... termeszetesen anyám odaig volt, es tetszett neki a dolog.... engem már nagyon zavart, ea beszéltem vele, mint felnött a felnöttel. Elmondtam a veszélyeket, mert tudom hogy tetszett neki a sok bók, és szép mondatok igy biztos nem látta a rosszat..... meg akkor sem amikor pénzt kértek, hogy ide utazhassanak hozzá... Egyszerűen csak üllj le vele beszélni. Nem kell ehhez sem a gyakori, semmi más, csak Te és Ő.

Másrészt a fényképek... írj a társkereső oldalnak, higy távolitsák el a fotót... vagy töröld le Te, ha már be tudsz lépni... aztán azt mondod biztos az oldal törölte....

2017. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha az én anyám csinálna ilyeneket, kinyomtatnék neki a netről erről szóló cikkeket, az orra alá tenném, és leordibálnám, hogy te ostoba p... hát nézz már a tükörbe, öreg vagy és ronda mint a bűn, hát legalább hülye ne legyél már b#szod. De mivel anyádnak férje is van, így megkérném apámat, hogy diszkréten verje már el, mint a lovat. Mondjuk az én anyám szép és sosem csinálna ilyet, de ha megtenné, kitagadnám az tuti.
2017. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Úgy általában nem avatkoznék bele. Ha ennyire nyíltan csinálja, akkor szerintem apukád is tudja. Vagy egyszerűen csak barátkozni akar, nem szeretőt keres.

Viszont! Ebben az esetben mindenképpen szólnék! Először is nagyon gáz, hogy rólatok is feltesz képeket.

Másodszor meg mindenképpen beszélni kell vele azért is, hogy nehogy lehúzzák pénzzel.

2017. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Én felháborodva mennék haza, hogy képzeld, anyu, most mondták, hogy láttak a társkeresőn, valaki ellopta a képeidet és a neveddel regisztrált, és feljelentést kell tenni, hát hogy képzelik, hogy egy házas 60 éves nő képeivel szórakoznak, hát nyilvánvaló, hogy nem 60évesen fogsz társkeresőre reisztrálni, mennyi eszük van... és közben letörölném az oldalát és a regisztrációját, így azt fogja gondolni, hogy jelentetted az oldalnak és azok törölték, meg talán el is szégyelli magát...
2017. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!