Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb megoldás...

Mi lenne a legjobb megoldás ebben az esetben? (Összetett helyzet)

Figyelt kérdés

Jelenleg othhon vagyok apámmal és a húgommal (Ő 17 éves lesz vasárnap). Ma nagyon összevesztek azon, hogy a húgomat behívták tanúnak egy két évvel ezelőtti ügy miatt. Apa nem akarta hogy menjen, és anya sem, mert veszélyesnek tartják, hogy lássa a bűnöző. Apa írt egy kérvényt, hogy ne kelljen mennie. A húgom erre közölte vele, hogy hazudik, és csak azért nem akarja levinni, mert lusta hozzá. (Apa otthonról dolgozik valamennyit. De egész nap itthon van. A bolton kívül nem megy sehová, több mint egy éve. Minket szokott még furikázni.)

Apa erre kiakadt és üvölteni kezdett. A húgom beszaladt a mosdóra, de apa ment utána. A húgom a wc deszkán ült és apa meg üvöltött pár centire az arcától. Én ekkor értem le és megfogtam apa vállát. Erre velem is üvöltött és becsukta az ajtót és folytatta. Én rángattam és csapkodtam az ajtót és erre ő azt olyan erővel vágta ki és lökött meg, hogy nekiestem a falnak.

Valahogy sikerült szétszednem őket. A húgom dolgozni indult, apa meg boltba. Mondta, hogy hívjam majd fel, hogy mi kell. Mondtam, hogy nem akarok vele telefonálni, erre közölte, hogy jó, akkor nem eszik. (Ezt a barátomra mondta, aki holnap jön).

És most a csavarok:

-Anya a nagyinál van. Oda akarunk mi is menni a barátommal és megígértük neki, hogy apa levisz minket kocsival, és akkor őt meg hazahozza.

-Én nem lakom otthon, az egyetemi városunkban lakom a barátommal. 4 napja vagyok itthon.


Opciók, amikre gondoltam:

-Ha apa ma bocsánatot kér a fölösleges agresszióért, kibékülünk és minden marad a régiben.

-Ha nem akkor:

*A barátommal innen vonattal megyünk a nagyihoz.

*Egyedül visszamegyek az egyetemi városba és ott is maradok.


Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben. Nagyon ki vagyok borulva. :(


19/L


2017. júl. 13. 11:40
 1/5 Baláz$ válasza:

Ugyanugy csinalnek mindent, hivd ide a baratodat, csinalj majd ugy mintha nem tortent volna semmi

Ha ugy adja a helyzet akkor probald hulyenek nezni apadat es furan ranezni mintha nem ertened es ha nem akar adni barataodnak kajat ordibaljal vele teis azthiszed csak o tud?:)

Te ne menj oda bocsanatot kerni

En olyan ravertem volna apadra.. ezert a viselkedesert,anyukadat hivd fel

2017. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyukádat hívd fel, meséld el neki, mi történt.

Bocsánatkérést ne várj, mert nem fogsz kapni.

Cuccodat pakold össze és menj vissza az egyetemi városba.


Nem tudom, mennyire vagy önellátó, mennyire támaszkodsz anyagilag a szüleidre, de ha még függsz tőlük, akkor ezek után kitalálnám, hogyan tartom el magamat.

2017. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóval apád félti a húgod életét, de amaz lehazugozza, lelustázza, de még ő kérjen bocsánatot? A minimum egy atyai saller kellett volna! Te meg csapdosod az ajtót, mint egy idegbeteg. Az meg idegében kiba@sza az ajtót. Te meg neki esel a falnak és még ő kérjen bocsánatot. Szegény apád ilyen éretlen, empátia hiányos lányai vannak.. Amúgy azt nem mondtad, hogy mit üvöltözött... Amúgy maradj csak az egyetemi városban, amit biztosan az apád, meg az anyád fizet!
2017. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ja, még valamit elfelejtettem írni:

A nagyi azért fontos, mert a papa öngyilkos lett nemrég, és a mama figyelmét igyekszünk elterelni. Emiatt jó ötletnek tűnt az újdonság a barátom személyében, akit még nem ismer, de nagyon kíváncsi rá, hiszen egy éve együtt élünk. A mama izgatottan vár minket és nem akarok neki csalódást okozni.


Anyát felhívtam telefonon. Most beszélt apával, apa meg bocsánatot kért. De szerintem nem leszek vele nagyon kedves. Úgyis keveset leszek itthon a nyáron, ezen kívül még egy hetet, amit anyával fogok tölteni. És ennyi. Szerencsére.


Sajnos csak szeptembertől kapok diákhitelt. Ezen kívül anyáék fejenkét 15 000 ft-al támogatnak. De ennyi. Megpróbálok ösztöndíjat szerezni majd meg megoldani a teljes függetlenedést. Köszönöm a segítőkész válaszokat. Ha van még bármi tanácsotok, azt hálával és örömmel fogadnám. :)

2017. júl. 13. 12:11
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as, szerintem apa normálisan is elmondhatná neki és akkor még a húgom kérne bocsánatot. Érdekes, anya telefonon keresztül is megoldotta, és megbeszélte vele, miért van ez így.

Te nem voltál ott. Én féltettem a húgomat, csak annyit láttam, hogy üvölt vele, ő meg sír. Később tudtam meg az előzményeket. Mit tehettem volna? Nem hagyok senkit a sorsára!

2017. júl. 13. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!