Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért pofáznak bele mire...

Miért pofáznak bele mire költöm a saját megkereset pénzembe?

Figyelt kérdés

Több mint egy évet vártam arra, hogy egy országuti kerékpárt vegyek. Közben befejeztem az iskolát találtam munkát és a két kezemmel kerestem a pénzem, nem vertem el hülyességekre(cigi, pia, bulizás) tettem félre amennyit csak lehetet, most így van, mivel kell le akarom tenni a b,c jogsít, hogy kitörjek ebből az ördögi körből.


Szóval találtam egy megfelelő kerékpárt utaztam érte és megvettem aztán ahogy ma is nagyon örülők neki.


Apám Pesten dolgozik 3-4x annyit keres mint én, hazajött múlthéten már szúrós szemmel nézi a bringát a szobámban de nem merte megkérdezni, mert volt már sok vitánk a pénzköltésből kifolyólag. Aztán egy kellemes (ami ritka) beszélgetés közepette én hülye elmondtam neki mennyi volt 130ezer erre ő jóóóó isten annyiért motort veszel,,, de apa 270ezer most 220ezer akciósan ez a bringa... de nemm,,,, csak mondja a hülyességét. Bezzeg ő amennyi pénzt életében ellottózik + piál az semmi az rendben van.


Aztán anyám aki rentkívül alkoholista és idegbetek/kétszínű ma már munka után azt vágja a pofámba, hogy én utazgatok egy kerékpárért és szóróm a pénzt.


ő meg elpiálja az összes pénzét..


Szóval, most már megfogadtam többet az életben nem fogok a szüleimmel semmi pénzhez kapcsolodó tárgyról.

_________


Nálatok is ez a helyzet? Ha nem akkor Más?


2017. júl. 17. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Mennyit adsz a rezsibe, étkezésedre, ha van, lakbérre?

Miért kell neked ilyen drága kerékpár?

Nem annak van sok pénze, aki sokat keres. Hanem annak, aki okosan költi el és takarékoskodik.

2017. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Tudom, nem sok közöm van hozzá, de adsz bele a rezsibe, ha otthon laksz?

Ha nem, lehet azért háklisak erre.


Amúgy én a helyedben nem mondtam volna el, hogy mennyibe került.

Nálunk apánk volt ilyen, magának 120ezres szemüveg, de ha anyánk mert nekünk venni kicsit minőségibb, drágább cipőt, kiborult. Miután elköltöztem, már nem szólt bele nyilván.

2017. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nincs ilyen...

De lehet a bicót hagytam volna egy darabig, mert ha én igy laknék, mint Te, akkor nekem az első lenne az hogy húznék ebből a környezetből....

2017. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
"Miért kell neked ilyen drága kerékpár?" Tudod milyen ára van egy alap biciklinek? Ja tudom, van 15ezerért is, oké. Ezeket nagy bölcsességeket hagyjuk már.
2017. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Igazi irigy prosztó hozzáállás ez a "minek neked" dolog. Autót se vegyünk kényelmest meg erőst, jó a 1.1-es suzuki
2017. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Azert "pofaznak" bele, mert naluk "csovelsz", meg az o kajajukat "zabalod".


Majd ha a sajat labadra allsz, akkor nem lesz modjuk beleszolni.

2017. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%

"az én házam az én váram" tartja a mondás, és ezt sok fiatal nem veszi figyelembe hogy ha már keres ideje saját várat keresnie mert vége az ingyen-élések!


Nem értem mi a problémád, ha már melózol és olyan sz@r otthon akkor miért nem költözöl el?


Ha valahol nem jó lakni és nem is kötelező akkor normális ember nem lakik ott.


Persze ha egy fillért sem fizetsz a lakhatásért és még etetnek is neked meg csak szórakoztatásodra van kiadás akkor teljesen jogosan kérdezik meg, attól hogy apuci jól keres még pofátlanság ingyenélni a nyakán.


Volt egy ismerősöm aki hasonlóan volt, aztán igencsak sajnosul esett neki mikor külön-költözött és már nem volt a hobbijára annyi pénz, de belátta hogy valamit valamiért, felnőtt ember saját keresettel saját élettel.


Szóval itt nem az a megoldás hogy nem szólsz arról mire költesz és mennyit hanem az hogy ha már befejezted a sulit és melózol akkor szépen összeállsz valami ismerőssel és irány egy albérlet, fizeted magadnak a lakást a kaját és élsz ahogy jónak látod, szülői zaklatástól mentesen.

2017. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Egy normális kerékpár nem olcsó, sajnos, nekem két jó biciklim volt a gyerekbringát leszámítva, az egyik tönkrement idővel (már használtan jutottunk hozzá mi is), a másikat ellopták (zárt helyről). Szeretnék egy jót, de nehéz olyat találni, és nem tudok zsebből kifizetni egy drótszamarat, mert másra is kell a pénz. Nemrég láttam egy plakátot, kerékpárt reklámoztak rajta, akciósan (!) "CSAK" valami 100.000Ft fölött valamivel. Tudom, hogy ez sokaknak egy havi fizetése, de ez ennyi. Lehet, hogy amit 15 ezerért árul valaki, az pont az én eltűnt biciklim, amit valaki egykor ellopott...


Viszont tényleg lényeges kérdés, és ezt ne vedd bántásnak, hogy kell-e haza adnod, és ha igen, mennyit adsz?

2017. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

130 ezer az nem is sok.... Az enyém kevesebb volt, de állandóan költeni kell rá, többe van egy km rajta, mint az autónkkal... Lehet, hogy egy drága bicaj is kikészülne az utakon, de egy igazán drága bicaj sokszázezer :D


Nem tudom a családi dolgaidat, kérdező, így véleményt nem tudok alkotni, bár én mindenképpen arra hajlok, hogy megérdemled a bringát... Még ha 2 létmininimumból élnétek, megérteném, hogy mást várnak, de így... Nem hülyeségre költöd, hanem fontos hobbira, nem költöttél rá aránytalanul sokat s dolgoztál érte. Ez nekem teljesen korrektül hangzik, én inkább megdícsérnélek érte.

2017. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

# 9

De azért az is egy nagyon jó kérdés, amit itt már többen kérdeztek hogy belead-e a közösbe...


Mert ha van pofája csak a hobbira költeni de nem ad bele a rezsibe és még azon túl is mindent a szülők fizetnek az eléggé pofátlanság akárhogy is nézzük...


Emlékszem diákkoromban mikor kerestem 20-30E ft-ot akkor is odamentem édesanyámhoz és odaadtam neki 10E-t, csak úgy, pedig elverhettem volna a hobbimra de nem lett volna korrekt, azóta is mindig meglepem valami aprósággal, elvégre felnevelt és ennyit megérdemel,

még akkor is ha volt amikor igenis számon-kérte az anyagi helyzetem

vagy azt mondta hogy most inkább fontosabb dologra kell és erre vagy arra nem jut.

Húgom is ilyen egyébként, nem kell de akkor is belead a közösbe, nálunk ez neveltetés és jó-modor, ezzel is kicsit visszaadunk abból amit kaptunk.


Én szívesen meghallgatnám azért a szülők véleményét is,

csak mert ez elég egyoldalú ahogy láthatjuk...


Tele a fórum "gonosz szülők" témákkal, de olyan jó lenne egyszer a szülőket is ráereszteni, aztán megnézni ugyanezen kérdéseknek a szülői oldalát, biztosan sokan elgondolkodnának rajta hogy tényleg egy tipikus nyafogó tini savazza a szülőket hogy milyen rosszak, közben meg csak hiszti az egész... :)

2017. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!