Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen anyukám? (Rövid...

Miért ilyen anyukám? (Rövid kérdés blablabla)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez számít-e valamit, de anyukám nem dolgozik munkahelyen, a felnőtt bátyáim dolgoznak kb. Napi 8 órát.


A házimunkát nagyrészt anya végzi. Most lehet gondoljátok, milyen elkényeztetett, lusta vagyok, de ha akármelyikünk is akar segíteni, ezeket hallani:

"Nem kell", "úgyse tudsz", "megcsinálom én", "ehhez úgyse értesz", "én gyorsabban kész vagyok", "hagyjad, nem kell"


Ha megkérdezem, mit csináljak, azt mondja, csak magam körül tartsam rendben a dolgokat.


De ha magamtól kezdek el valamit, akkor ha meglát, odajön segíteni.


Azt mondta, hogy a házimunka a nő feladata, ez így volt mindig, így a szokás, így kell, stb


Viszont ma is mondta, hogy egyedül kell mindent csinálnia, rá hárul minden, stb. De akkor miért nem engedi/akarja, hogy segítsek?


Azt, hogy egyedül főzzek nem engedi (vagy ha mégis, úgyis jönne segíteni, és a végén ő csinálná az egészet), ha meg segíteni akarok, maximum Kavargathatok, mint valami óvodás.


Tehát nem engedi, hogy segítsek, aztán meg panaszkodik.


L



2017. júl. 21. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Vannak ilyen mártirtípusok. Állj a sarkallja, legyél határozott Mondd, hogy neked is meg kell tanulni, hagyja.
2017. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Orbán Viktor :DD


Ne engedd hogy kivegye a kezedböl a seprűt, az edényt a fakanalat ...mond meg hogy ezt neked is meg kell egyszer tanulnod, nem csinálhatja mindig ő.

2017. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amikor mondom neki, hogy meg kéne tanulnom, azzal szokott jönni, hogy amikor férjhez ment, ő se tudott még főzni.
2017. júl. 21. 17:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg mosni se, stb.
2017. júl. 21. 17:41
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Amikor én csinálom ezt, akkor csak nyávogok és sajnáltatni akarom magam. Szerencsére nem sűrűn fordul elő, de szokott.
2017. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
"Igen anya, de én úgy akarok férjhezmenni hogy már tudok főzni meg takarítani rendesen! Meg neked is könnyebb lenne! Szívesen segítek neked itthon! Legalább abbahagynád a folyamatos rinyálást meg ugatást hogy mi mindent kell egyedül csinálnod. Ha pedig nem engeded hogy segítsek, akkor legalább KUSSOLJ!"
2017. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Élvezd ki a semmittevést, a nyávogást meg engedd el a füled mellett. Neki ez így jó.
2017. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Tipikus martiranya. Azert mondja, hogy ne segits, hogy utana a fejedhez vaghassa, hogy te nem segitettel.
2017. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
69%

Az én anyám ugyanilyen. Még az az "ő is úgy ment férjhez, hogy nem tudott főzni" mondat is stimmel :"D Meg persze a sértődés...

Kiskoromban még bőszen bennen volt a segíteni akarás, de mindig elküldött, azokkal a szövegekkel, amiket te is leírtal kedves Kérdező. Ha meg valamit magamtól megcsináltam amikor nem volt otthon (gondotam majd anikor hazajön a melóból mennyire örülni fog), ahelyett hogy megköszőnte volna, csak lefitymálta és ha volt rá lehetősége, akkor újra megcsinálta az adott feladatot. Hozzájön az is, hogy sksem voltam egy olyan tipikus "lányos lány", a nővérem viszont az ilyen típus királynője; emiatt is mindig megkaptam a beszólásokat.

Kisebb koromban ez iszonyat rosszul esett, évekig nagyon frusztrált, szörnyen meg akartam felelni anyámnak, de persze sosem sikerült :/

De manapság már elengedem a fülem mellett a "sirámokat", szóval szerintem te is csak ezt tudod tenni. Ne bánkódj miatta, mert nem veled van a baj! :)

2017. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Unfield?:D
2017. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!