Mi a baja anyának?

Figyelt kérdés

Amikor az öcsémmel (szeptemberben lesz 12 éves) veszekszünk anya mindig velem kiabál. Nem érdekli hogy ki kezdi ha azt látja hogy veszekszünk rámkiabál hogy hagyjam abba. Az öcsémmel meg elkezd beszélgetni. Ráadásul anya mindig megbánt és csúnyánat mond rám. Meg azt mondja amikor megszeretném vele beszélni hogy min veszekedtünk meg miért akkor mondja hogy maradjak csöndben meg menjek onnan. Miért csinálja ezt anya?

A válaszokat előre is köszönöm.

14/l



2017. júl. 21. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ezt így egyéb dolgok ismeretének hiányában azért elég nehéz megmondani, látatlanban az ember hirtelen annyit mondana, hogy anyák fiúknak, apák lányoknak jobban "kedveznek", ahogy fordítva is ez igaz szokott lenni, hogy a fiúk anyásak a lányok pedig apásak. Egyszer ülj le anyukáddal igazán komoly hangvétellel és mondd el a problémád. Ne azt kérdezd, hogy min veszekedtek, hanem azt, hogy miért ilyen veled.
2017. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mert az öcséd a kis kedvenc, és rajtad vezeti le a stresszt, vagy úgy gondolja te vagy az idősebb és az okasabb, csak egy kicsit túlzásba viszi.
2017. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Én is sokszor így viselkedek a nagyobbik lányommal (néha a kisebbik lányommal). Belátom, hogy nem helyes, de elvárható, hogy a nagyobbnak legyen több esze, ne engedje, hogy piti dolgokból vita legyen.
2017. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
87%

"Szabadsag, egyenloseg, testveriseg!" Sosem letezett...

A szulo altalaban a kisebbet vedi a nagyobbal szemben, akar igazsagos, akar nem :(

2017. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nah, hat nalunk pont forditva volt....A batyammal mindig belem kotott, meg verekedtunk is, aztan ha mar fajt es hangosan sikitottam, vagy esetleg sirtam, akkor anyam mindig engem b...szott le, hogy mit kotkedek vele allandoan, meg maradjak csondbe meg stb...

Szerintem is az van, hogy ocsedet jobban szereti...de ezt persze egyik szulo sem mondja ki!

2017. júl. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

El kell mond anyudnak, hogy ezzel a mentalitással jó úton halad afelé, hogy megutáld öcsédet mint a $z@rt!


Addig is nézd levegőnek a kiscsávót. Ha szól hozzád ne válaszolj, ha segíteni kéne neki akkor "oldja meg, már nagyfiú".

2017. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 22. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:
En is a nagyobbnak szolok eloszor, mert jobban hallgat.
2017. júl. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!