Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális így a kapcsolattartás...

Normális így a kapcsolattartás apa-fiai közt?

Figyelt kérdés
Férjemmel külön élünk, velem vannak a gyerekek. Sosem tiltottam el tőlük, ha akarja hívni, bármikor lehet. Ha látni akarja őket, megbeszéljük. De kiakaszt, mikor egy-egy gondolatot meghallok válaszul a gyerekek szájából... Én új életet kezdtem új párral. De a volt férjem állandóan kikérdezik a fiaimat rólam és a páromról. Amikor szólok ezért neki, vagy letagadja, vagy támad, hogy én állítom ezt. Nem akarok vitát, nem akarok semmi rosszat ellene, csak, hogy hagyjon ki a kapcsolattartás alatt az érdeklődési köréből a páromat és engem. Mit tegyek, ha a szép szóból nem érti? Valaki járt már így?

2017. júl. 22. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a fiadnak, hogy az apjának ehhez már semmi köze és legyen szíves ő sem "pletykálkodni" erről.
2017. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem normális ha az apa érdeklődik az anya és a mostohaapa felől. Mégiscsak az apa gyerekeit nevelitek. Durva példa: Például ha gyermekbántalmazás van az egy-két kérdésből kiderül. Gondolom az apa azért veletek is kommunikál a gyerekekről.

Én nem akadnék ki ezen. Ez legyen a legnagyobb problémád az életben. Fordított helyzetben Te nem érdeklődnél?

2017. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arról biztos nem érdeklődnék, ki, mikor dolgozik. Meg, hogy mikorra tervezik az esküvőt. Úgy gondolom, minden olyan információ az apára tartozik, ami a gyerekekkel kapcsolatos, de abból semmi, ami "felnőtt" dolog. Bár, akkor én látom rosszul, ezek szerint...
2017. júl. 22. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, még idegenek is van, hogy hasonlókat kérdeznek. Mondd azt a gyerekeidnek, hogy mondják az Apjuknak: kérdezze meg Tőled.
2017. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt próbálom, de az édesapa kiszedi így is belőlük a felnőttekre vonatkozó dolgokat. Mintha nem is a gyerekeire, hanem az új kapcsolatra lenne jobban kíváncsi.
2017. júl. 22. 11:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. júl. 22. 11:11
 7/10 Argloss ***** válasza:
57%

Az, hogy mikor dolgoztok és mennyit az meghatározza, hogy mennyi időt töltötök a gyerekkel. Logikusnak tűnik, hogy tudni akarja, hogy mennyire megoldott a felügyelet.

Az új házasság egy meghatározó pont a gyermek számára is. (A régi család már sohasem lesz újra együtt)

Ha a szexuális életetekről kérdezne, akkor megérteném a felháborodásodat. (kivéve, ha a gyerek arról panaszkodik, hogy nem tud tőletek aludni stb.)


Szerintem kicsit gyerekesen állsz hozzá ehhez a dologhoz. Mivel ti vagytok többnyire a gyerekkel, így az életét is ti alakítjátok. Nem árt, ha tudja, hogy mi van veletek. Remélem nem a gyerekeket szekálod ezzel kapcsolatban.

2017. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En anyammal ugyan ez van, de meg nem talaltam megoldast a kerdestre, evek ota. Egyszeruen nem birja elviselni hs edesapamrol beszelek es szornyen rossz. Csak szoba hozom, meselem neki, hogy talalkoznek vele es mar is jon a lelki zsarolasokkal, meg hogy persze az apukadeknal es uldozesimanias modon, felhaborodik, ha barmit meselek rola neki, ha beszelgetek rola, hogy hogy dolgozik, vagy mi van vele. Mert hogy mar elvaltak es nem akarja, hogy tudjanak rola mi van vele, mert biztos visszaelnek vele, meg hogy jaj pletykalkodni fognak, o persze total leszarja apat, nagy ivben valojaban lehet h nem igy van de meg is igy tesz, egy normalus bekes szot nem tudnak valtani egymassal a gyerekes sertettseguk es fajdalmuk miatt, elfelejtik, hogy a gyereknek normalis esetben ket egeszseges szuleje van, akik nem csak beszelnek rola milyen jo emberek.
2017. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem írtad, hogy mekkorák a gyerekek, de 4-5 éves gyerekkel már meg lehet értetni, hogy vannak dolgok, amelyek nem tartoznak más emberre, így az apukára sem. Ezt kéne megpróbálni, mert az apuka valószínűleg nem fog leállni. Úgy látom, te vagy az aki elhagytad és ő nem dolgozta fel, talán ez megváltozik, ha összejön valakivel. Bár ki tudja...a férfiak képesek 30 évig nyekeregni egy válás miatt.
2017. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

nem igazán tudsz ellene semmit se tenni. majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek, jobban befogják a szájukat, amennyiben értelmesen megmagyarázod nekik, hogy apának azért nem mesélünk el családi dolgokat, mert apa még mindig nem tette túl magát a váláson, és jobb neki, ha nem adjátok alá a lovat, meg aztán már semmi köze anyuhoz.

vaaaagy, úgy ellened hergeli a kölyköket, hogy csak leshetsz.

2017. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!