Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kb mennyi pénz kell, hogy...

Kb mennyi pénz kell, hogy valaki 18 évesen elköltözzön otthonról?

Figyelt kérdés
Nem bírom már itt tovább,gyülőlöm ezeket az embereket.Messze van még a tizennyolcadik,de addig gyüjtők rengeteget,dolgozok,csak ne keljjen itt élnem ha nem muszáj.Mindenki leszarja sőt bántja a másikat,engem pedig különösen és nekem ez így nem élet.Mennyi pénz kell körülbelül egy vidéki nyugati nagyvárosi albérlethez?
2017. júl. 22. 23:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
80%
Több százezer, ha albérletet veszel, de azért kell pénz karjára, ruhára lakbért fizetni stb
2017. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Én pont a hónap elején költöztem albérletbe. Egy két szobás lakás nagyobbik szobája az enyém, míg a másikban egy nő lakik. Szóval a húzós része nem a szoba lesz, hanem a fél rezsi. Szerintem emiatt havonta 50K-ba bele fog nekem kerülni. Ez nekem úgymond nem nagy összeg, mert 230.000 Ft a nettó havi keresetem pályakezdő diplomás szoftverfejlesztőként, de nyilván jobb lenne, ha kevesebbe kerülne. Emellett valamiből nem árt megélni sem.


Hozzá kell tenni, hogy én egy kicsit pazarló életmódot élek (mivel nem tudok főzni, így a költségem nagy része napi menüre megy el). Amíg koliban laktam fix havi 18.000 Ft-ért, 90.000-ből kijöttem. Ebből a 230K-ból nem ártana 100.000-et félretenni legalább. Kíváncsi leszek, hogy sikerülni fog-e.


23/F

2017. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
21/F. Havi 50 k szoba+rezsi, 70-100 k-t félreteszek havonta, emelett 30-40 k között költök kajára.
2017. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nem ilyen könnyű, ha nem tanulsz tovább semmi értelmes munkát nem fogsz kapni, és az albérlet drága bizony. Viszont lenne egy lehetőség. Kamionos jogsira össze gyűjtöd a pénzt, levizsgázol és elmész belföldi fuvarosnak, már itthon is egész jól keresnek, és a Kamionban élheted az életed. Ez is egy megoldás, de én továbbra se javaslom hogy abba hagyd a tanulás bármilyen szar is. Tanulj jól, vegyenek fel egyetemre, ott ösztöndíj, plusz diák melóból a kollégiumra futni fogja.
2017. júl. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Elírtam, abba ne hagyd***
2017. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Akkor ideje megtanulnod kihasználni a szüleidet.
2017. júl. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
18 évesen próbálj meg továbbtanulni más városba, és kollégiumba költözni. Addig akár dolgozhatsz is a tanulás mellett, így lesz pénzed, és kevesebbet leszel otthon.
2017. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Néhány tízezerrel már ellehet indulni, ha ennyire gáz otthon.

Persze, kezdetben csak nagyon szerény, puritán éltre számíthatsz.


Aztán, ha már jobba keresel kicsit gondolhatsz a komfortra is.


Ha önerőből akarsz tanulni és dolgoznod is kell egyszerre, akkor az élet habos oldala bizony nem egyik napról a másikra fog eljönni, de kitartással, akaraterővel szorgalommal, na meg összeszorított fogakkal legalább elmondhatod, hogy a magad ura vagy és nem függsz a családodtól.


Fontos, hogy sose add fel.


Az öngondoskodás mások szemében is tiszteletreméltó, ráadásul az önbecsülésedet is növeli.

2017. júl. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

alsóhangon 60 ezer egy szoba, plusz ugye két havi kaució ez 180 ezer plusz én hozzáadánék még 120 ezret ami két havi bérleti díj, ha nem tudnál rögtön elhelyezkedni így 300 ezer

rezsire nem árt félretenni szintén vagy 100 ezret(ez kb 3 havi rezsi társbérletben)


ételre, tisztítószerekre szintén nem árt ha van félretéve pár havi tartalékod, ez legyen 150 ezer


Én ezzel kalkulálva azt mondanám, legalább 7-800 ezer nem árt ha van a számládon. Persze ha már úgy mész hogy van munkád, akkor ez lehet kevesebb.

2017. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Győrben 35e/hó + rezsi egy átlag albérlet.

[link]

30-40 kaja ha meghúzod a dolgot, szóval 100e/hó elég rá, de nem ez csak létfenntartás.

2017. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!