Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felhívjam a szüleim és elmondj...

Felhívjam a szüleim és elmondjam nekik, hogy amíg nyaraltak addig bulit rendeztem és tönkrement apu tengeri akváriumat vagy várjak míg haza érnek?

Figyelt kérdés

Apum egyik hobbija az akvárium építés, meg ez a halas nyavaja. A lényeg, hogy amíg nem voltak itthon tartottam egy kis bulit, csak a legközelebbi barátokat hívtam meg és a parjsikat, így voltunk 10-en, az egyik spanom jobban beivott mint szokott és sikeresen összetörte az akváriumot, a víz kifolyt, a halak pedig elpusztultak, nem mertem egyből telefonálni, talán akkor párat meg lehetett volna menteni, de féltem a reakciótól. Most azon agyalok, hogy megmondjam e az igazat most, vagy várjam meg míg hazaérnek, szerintem jobb lenne azt tenni, hogy most mondom el és addigra lenyugszik míg hazaér, barátnőm viszont azt mondta, hogy így meg lehet, hogy a nyaralásukat is tönkre teszem.

Szerintetek mi lenne a helyes? Helyrehozni nem tudom, mert több mint százezer forint volt csak az akvárium, a halak össz értéke pedig még több.



2017. júl. 24. 13:12
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
*párjaikat
2017. júl. 24. 13:13
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várd meg míg hazajönnek. Ha tényleg annyira az a mindene tuti kiakadna. Legalabb erezzek jól magukat ha mar fizettek érte és ez a szabadságuk. Bosszankodhat szegény ha hazajön.
2017. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem mondanám el most.

Anno nálunk is volt hasonló, öcsémet egyedül hagyták otthon a szüleim, míg meglátogattak engem egy messzibb városban (ott tanultam), egyfajta nyaralás volt ez nekik, 5 nap.

Másfél nap után hívtak a szomszédok, hogy bizony kihívták a rendőrséget az öcsémre, hatalmas bulit tartott, nekem volt még otthon akváriumom, azt a barátai szépen tönkreb__szták, bocsánatot persze egyszer sem hallottunk, de úgy általában az egész lakást tönkrevágták a kis mocskok.

Legalább benned van bűntudat.

Na de lényeg a lényeg, rögtön hazaindultunk, 6 órás út volt, apám végig ordított az autóban, anyám sírt, én rettentő ideges voltam, mert vágtam, hogy az én szobámat, cuccaimat is összehugyozták-hányták.

Majdnem ütköztünk is, apám olyan idegbeteg volt.


Tanulság: majd mond el, ha hazaértek.

2017. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
88%

hűű hát jó nagy hülyeséget csináltál-ezzel a bulival! nem irigyellek!

biztos nagyon dühösek lesznek,ami érthető.

Én azt csinálnám,hogy akkor mondanám el amikor már az utolsó napot töltik,mert így nem rontanám el a nyaralást.viszont mire hazaérnek már legalább tudják.

viszont legyél nagyon nagyon megbánó..

Hány éves vagy?

2017. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd meg amíg hazajönnek. Ne rontsd el a nyaralásukat.

Remélem, azért legalább rendesen kitakarítottál és nincs semmi üvegszilánk és mindent kiszárítottál, ahova a víz folyt.

Mert az durva lenne, ha arra jönnének haza, hogy nemcsak oda az akvárium, de még a lakás is romokban van.

2017. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

1: Értem, lehet az lesz, bár még nem tudom, holnap az utolsó napjuk.


2: Átérzem a problémád, mi nem dúltauk fel az egész házat, csak a nappslit és a konyhát, de ami tönkrement az csak az akvárium, bár ez is pont elég.


3: Ez jó ötlet, lehet holnap este vagy holnapután reggel hívom őket, akkor márbúgy is vége lesz a nyaralásnak és lesz idő emészteni a történteket.

2017. júl. 24. 13:31
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Amikor haza értek. Nem tudom hol vannak és hogyan utaznak haza, de egyetlen utazás se Kellemes, ha ilyen hírt kapnak előtte. Remélem terved már van arra, hogy hogyan fogod megteriteni a kárt.
2017. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

3: Amúgy 18 vagyok.


5: Hát kb. rend van, még igyekszem kicsit kipofozni a dolgokat, de nagy baj nincs, bár azt nem tudom, hogy a parkettának, mennyire ártott meg a sok víz, illetve a szőnyeg is nedves kicsit. Szilánkok viszont nem maradtak.

2017. júl. 24. 13:35
 9/50 anonim ***** válasza:
77%

bár nem teljesen ugyanaz a szitu,de nálunk az történt hogy az öcsém 9éves volt amikor lerúgta labdával a csillárt. előtte persze 100szor elmondták neki hogy ne focizzon bent.aztán amikor megtörtén a baj,a tesóm nagyon sírt hogy most nagyon nagy baj van,és biztos ki fog kapni. ugyhogy én azt csináltam hogy felhivtam a munkahelyén és elmondtam hogy mi történ,és hogy nagyon szánja-bánja a dolgot. nyilván nagyon dühös volt az anyu..de mire délután hazaért,már tudta a dolgot és valamelyest lehiggadt.

szóval én azt gondolom lehet jobban jársz ha nem akkor szembesülnek vele mikor hazaérnek..de persze te ismered jobban őket

2017. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

szóval még a parketta is.. sajnos a sok víz nem tesz jót neki. lehet fel fog puposodni.

nem lennék a helyedben

2017. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!