Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Anya folyton olyan ruhákat vesz nekem,ami nekem nem tetszik.Előtte meg mondja,hogy nézzék szét és szóljak,h tetszik valami.Mindig találok valamit,de neki nem tetszik...Sose tetszik neki az amit én mutatók.Egyik sem k.rvás,kivágott meg halálfejes,szóval nem is értem.Mindig leszól,hogy nekem ne tetszen az ilyen még hogy formálni akarja az ízlésem O.o Na itt apum is beleszólt,hogy ő csak ne formálni semmit,majd a gyerek eldönti,hogy neki mi tetszik.

Szívesen mennék apával vásárolni,de ő nem szeret ruhákat nézegetni.Tiszta ideg lesz tőle és türelmetlen.(-Na haladjunk már !-Hozd amelyik tetszik és menjünk!) Inkább kinn ül a kocsiban vagy elmegy nézelődni más boltokba,csak nehogy ruhák közt legyen :D

Nélkülem is megveszi a ruhákat,amik nekem nem tetszenek.Még cipőt is !!! Nemhogy szólna,nem ő megy és megveszi nélkülem,mert egy a méretünk....Hát nem!Neki a 37-es cipő is jó,nekem még vagy 37.5 vagy 38-as cipő jó.Ebből is volt már baj,mert nekem nem volt jó a méret,de ő csak mondta a magáét.

Tavaly egy citromsárga meg egy narancs színű pólót hozott nekem,mert háát ez most a divat...(sehol sem volt divat,csak elolvasott pár hülye oldalt).Nagyon rondán állt,csodálkozott,hogy nem veszem fel vagy pulcsit vettem rá.Hozott már haza zöld,fehér kötött denevér szárnyú pulcsit is.Suliba jót röhögött mindenki,mert úgy néztem ki mint egy brokkoli:D

Pólókból mindig mintás (pillangó,baba,kutya,virág).Természetesen neki tetsző színekben.Hozott már szép ruhákat is,de nem sokat(kb.3db).

Gatya is ami neki tetszik.Most is hozott egy fehér halászgatyát,de nekem nagy és buggyos.Tudom,nem kell cuppania,de mindenhol buggyos!Mindenhol!Kihúzom magam,szépen állok,de még úgyis.Alapból az ő combja vastagabb mint az enyém .Nehezebb vagyok mint ő,de ő többnek látszik.

Igyekszem normálisan öltözködni a ruháimból,de így sem az igazi.Általában farmer,póló,pulcsi és valami cipő.Kicsit fiús vagyok,de senkit sem zavar.Engem nem ezek a pink meg élénk színű cuccok vonzanak,hanem inkább a sötétebbek.Nem halálfejes(egyébként engem nem zavarna)meg szegecses kabát.Nme öltözzön tiszta feketébe,de inkább mint pink babás pólóba járkálni 15 évesen...

Nem kell nekem drága ruha.Ezen is fel van anya háborodva,hogy hát az ár mindegy,mert hát a minőség...De nekem nem kell drága ruha,nem kell egy sima póló 6000ftért

Táskával is bajban vagyunk,mert neki nem tetszik az amit én néztem.Én egy fekete-fehér mintás iskolatáskát néztem ebayen,ő meg egy lila virágos valamit.Amit én néztem az mérföldekkel olcsóbb és jobban néz ki.De nem,mert olyan mitntha egy szekta tagja lennék.Ilyen :


[link]

Remélem jól látszódik :/

Szerintem jól néz ki,de szerinte nem,mert ez nem kislányos.

A hajamat is ő akarja mosni,ünneplőt is ő választja ki,néha még a ruháimat is akarja.Folyton bejön a szobámba,hogy ellenőrizgessen.Játszok ő meg belehajol és nézi a chatet,hogy kinek írsz ??? Én meg nézek rá ,mert végig lengyelek beszélgetnek,én meg nem tudok lengyelül,csak egy mondatot meg egy szót.Direkt bejön a szobámba sminkelni(van egy, nagy tükröm),pedig a fürdőszobában meg a hálószobában is van.Zenét hallgatok telefonon és közben játszom vagy olvasók esetleg zenét töltök és jön,hogy kinek írsz ???Láttam ám!!!

Én meg mondom neki,hogy nézze meg,nem írtam senkinek.Ő meg:Perszeeeee....mindig elkapcsolod ha jövök!

Egyszer felhívott a suliban,hogy hol vagyok ???Én meg ugye suliban voltam,de ő meg látott valakit aki hasonlított rám és a kitűnő otthon ülő lányáról azt feltételezte,hogy ellóg a suliból...

Most nyáron kijelentette,hogy csak fél órát gépezhetünk és tvzhetünk egész nap(összesen!!!).Ő még éjjel nappal nyomja a tabletjét...

Nem nagyon mehetek el otthonról.Nem is akarok már,mert minek ?Úgyis leszid valamiért,pedig nem kések,nem fiúzok.Fiúkról is olyanokat magyaráz,hogy nem kell,mert csak megbántanak meg szomorú leszek miattuk,szóval felejtsem el őket.Soha nem is gondoltam,hogy 15 évesen már barátot akarok...mintha kellenék valakinek :D

Ha meg leszbikus lennék,akkor még az lenne a baj.Suliban is meséltem pár dolgot egyik barátnőmnek.Ő csak annyit mondott,hogy kíváncsi lesz,ha lesz barátom :D


Ezek a dolgok még a legkisebb gondok anyámmal kapcsolatban.Szóval gondolhatják,hogy milyen....

Egyébként nem állunk rosszul anyagilag és tud anya normális is lenni,de egyre ritkább :/

Inkább meg sem mutatok neki vagy el sem mondok dolgokat.Nem is mere elmondani,hogy pl.szeretem a rock zenét vagy hogy nézem a Lucifer nevű sorozatot vagy hogy tetszenek a szép festett hajak(igen ilyen sem merek elmondani,mert szerinte hülyeség) meg a sminkek,festett körmök.Semmibe veszi a véleményem,már nincs is semmiről véleményem.


Mit tudok tenni ?Miért ilyen anya ?


15l



2017. júl. 25. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Adogasd el az anyud álatl vett ruhákat a pénzből pedig vegyél másmilyet
2017. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%

már csak 3 évet kell kibírnod amugy nekem nem ilyen az anyukám de van olyan ember aki ugyanezt érzi mint te és ezellen nem tudsz semmit tenni még mindig azt hiszi 7 10 éves vagy mond meg neki hogy nem vagy mit mond akkor ? és milyen anyuka az aki egész nap nyomja a tabletet ?

Meg amúgy a gép tényleg rosszat tesz neked de azért 1-2 óra még nem baj.. szerintem azért ilyen mert még mindig azt hiszi hogy kicsi vagy 29/F

2017. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Elmondom én hogyan csinálom. Elmegyek, kinézem amit akarok, eltetetem a kasszán, majd otthon begyűjtöm apát, elmegyünk és 1perc alatt kész a vásárlás. Én örülök mert van új ruhám, apa örül mert hamar megvagyunk, mindenki boldog.
2017. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mostohám volt ugyanilyen.


Amint volt annyi pénzem, elköltöztem és felé sem nézek többé.

Kontrollmániás idióta.

2017. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyest atereztem. 15-evesen en is inkabb a sotet ruhakat valasztottam. Anyam meg sohase nyugodott ebbe bele. Mindig piros meg rozsaszin. Most egy piros dolgom sincs pont emiatt.


Valahogy el kell erned, hogy ne vasaroljon ruhat neked. Peldaul utald meg ha tetszik is nyilvanosan minden altala vasarolt ruhat.

Igy ugyan megbantodik de csak ravezeti idovel, hogy vedd meg te azt mire szukseged van

2017. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne zavarjon

Gyüjts pénzt és vásárolj/menj fodrászhoz egyedül

A gépezéssel/tv-vel meg annyit, hogy te is nyomd èjjel

ha meg a chatelesed kérdezi: azt mondod hogy egy fiúval, de semmi köze hogy kivel

az ilyennel nem lehet mit kezdeni, legyél kicsit öntörvényű, nem árt

2017. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet. Anyám ragaszkodott hozzá, hogy csak szürke és fekete, nálam négy mérettel nagyobb ruhát hordjak. Ha bármi jól állt volna, azt azonnal lehurrogta, mondván, hogy túl kövér vagyok hozzá (nem voltam az). Végül rájöttem, hogy az egész arra ment ki, hogy ne tetsszek senkinek, mindig maradjak az ő pici lánya, mindig csak vele legyek, csak őt szeressem.


Ülj le vele, és beszéld meg, hogy egy ideje úgy érzed, egyre szűkül a mozgástered, holott fordítva kellene lennie. Kamaszodsz, sőt, már kamasz vagy, és tudod, hogy ez neki nehéz, és hamarosan azzal kell szembenéznie, hogy a kislánya kirepül. De ez olyasmi, amit nem akadályozhat meg. Ez nem jelenti azt, hogy Te nem szereted őt, de már nem vagy egy öltöztetni-fürdetni való kisbaba.

2017. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy nem hagy kibontakozni és élni. Az írasodból arra következtetek, hogy te nem sok mindent tehetsz, úgyis megveszi ha hordod, ha nem. Viszont Apukád azért elbeszélgethetne vele, mert ha a szekrenyben fog porosodni amit vesz akkor feleslegesen szórja a pénzt. És az nagyon jó ötlet amit valaki írt, hogy elteteti és elmegy az Apukájával érte.
2017. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Nem igazán tudom eltetetni,mert nem nagyon mehetek el otthonról.Bár most hogy nyár van,talán elenged anya(vagy apának kell kiharcolni...megint...)

Most megyek gimibe,szóval lehet,hogy valakivel tudok majd menni vásárolni aki velem egykorú.Vagy megkérem pár régi barátomat,hogy jöjjenek el velem.

Nincs sok zsebpénzem (35.000 ft),de próbálom gyűjteni.A néha kapott zsebpénzemből mindig elraktam valamennyit + nagyimtól kaptam 20.000 forintot ballagásra.Most nem leszek menzás,szóval többet fogok kapni,így többet tudok eltenni :D


Lehet,hogy majd megpróbálok hisztizni kicsit :D vagy mindenre nemet mondok és csak a nekem tetsző ruhákat veszem majd fel.

2017. júl. 25. 16:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami fejlemeny? :)
2017. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!