Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogatják általában a...

Meddig támogatják általában a szülők a gyermekeiket?

Figyelt kérdés
Egyetemista 22 éves fiú vagyok. Szüleimnek nem tetszik, hogy még mindig tanulok, ők inkább azt szeretnék, ha már dolgoznék. Egyetem alatt nem tudok dolgozni járni, mert elég nehéz sulit választottam. Rengeteg a házi dolgozat, sokszor még éjfél után is azzal foglalkozom. Most a nyáron vállaltam munkát, de sajnos ez a munka nem tetszik a szüleimnek, mert nem sokat fizetnek. Nem találtam jobban fizetőt. Nem akarom abbahagyni az egyetemet, mert nagyon tetszik, de sajnos már nem akarnak anyagilag támogatni, főleg a tanulmányaimat nem. Szüleim mindketten dolgoznak,ötven év alattiak és egyetlen gyermekük vagyok. Mit tehetnék, hogy elfogadják, hogy be akarom fejezni az egyetemet, még két évem van. Ha sikerül, utána akár jó keresetem is lehetne. Próbáltam velük erről beszélni, de nekik csak a pénz fontos.

2017. júl. 25. 16:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem várhatod el tőlük hogy támogassanak. Ha nem akarsz iskola mellett dolgozni vegyél fel diákhitelt. Bár nem tudom melyik az a szak ami mellett nem lehet dolgozni. Én is nehéz szakon voltam, de mellette vállaltam bébiszitterkedést, így heti kb 8 óra munkával (heti két nap, napi négy óra)megkerestem havi 50 ezret. Ha többször vagy több időre kellett menni volt hogy 80at is.
2017. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Jó nem azt mondom hogy fiúként bébiszitterkedj, de vannak más lehetőségek is. Amúgy meg mit csináltál ennyi ideig? 22 évesen a legtöbb szakon már diplomáznál.
2017. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez szubjektív, szerintem kötelességük lenne, hiszen nem a gyerek akart mindenáron megszületni.

De pl. engem anyám (apám meghalt kiskoromban) soha nen támogatott anyagilag semmiben. 46 éves korában is max. 2 év munkaviszonya volt. Szóval az egyetem alatt is én támogattam Őt.


Viszont, hogy gondoloják a szüleid hogy megszakítsd a tanulmányaidat egyáltalán? Ha nincs pénz, akkor gondolom államin vagy. Ha befejeznéd, akkor vissza kell térítened, kivéve ha 6 félévesbe jársz és ez volt az első éved. De igazából azok mellett mind lehet diákmunkát vállalni szerintem. Milyen szakra jársz?

Mekibe sem tudnál 4 órát lenni naponta? Azzal is lehet olyan 100 nettót kapni havonata és nem nehéz. Szerintem támogatniuk kellene amúgy, na de ha Ők nem akarnak akkor nem fognak. Valamilyen ösztöndíjat is megcélozhatnál.

2017. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Hát ebben segíteni senki nem fog tudni. Én hiába írom, hogy a fiamat még 25 évesen is támogattam/támogatom ma is, mert nekem az a fontos, hogy az egyetemet jól elvégezze, hogy legyen egy jól fizető szakmája amit szeret is. Nekem eszembe sem jutott, hogy ne segítsek. De ez téged nem fog kisegíteni, ha a szüleid olyanok amilyenek. Amit tehetsz, hogy elmondod neki, hogy imádod az egyetemet, és abban látod a jövődet. Ha ez sem segít akkor azon kell agyalnod, hogy miképpen tudsz boldogulni egyedül is. Pl: Diákhitel, diákmunka..Mindig van megoldás,csak akarni kell.
2017. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

#1. Te elég ostovaságokat írsz.

22 évesen max. BSc-n diplomázhatna, illetve ahol nincs MSc azok eleve több diplomás szakok, csak akkor érnek valamit.

De különben sem mindenki 18 évesen kezdi az egyetemet. Nővérem 25 évesen kezdte az áok-t.

De akár halaszhat is valaki, lehet passzív valamiért. Vagy akár bukhat. És? Egyetemen az sem szégyen...

Valamint rengeteg olyan szak van ami mellett NEM LEHET dolgozni. Pl. Orvosi.

És egy fiú miért is ne mehetne babysitternek?!

2017. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez élethelyzet függő. Ha anyagilag megengedheti magának, akkor a szülő saját élete végéig támogathatja és támogatja is a gyerekét (akár anyagilag, akár másfajta segítség tekintetében). Ahol azonban felmerül az anyagiak kérdése, ott egymás között alaposan meg kell tárgyalni a dolgot, mert értelmetlen lenne a tanulmányokat abbahagyni a piszkos anyagiak miatt.
2017. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
3%

Érdekes, én ÁOK mellett is tudtam dolgozni...nem kell túlmisztifikálni.. jó, persze nem vizsgaidőszakban, de lehet.


És ha bukik akkor ne is várja el hogy támogassák a szülei, főleg hogy nem dolgozik mellette, nincs is ás dolga csak a tanulás.

2017. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Milyen érdekes, hogy pont az ÁOKt hozom példának és Te pont oda jártál... És áruld már el légyszí akkor, hogy mikor és hogy volt neked időd dolgozni, valamint hogy mit!

Egyszerűen az órák száma miatt ott nem lehet, az előadásokon is kötelező részt venni, figyelik. Nyáron is kötelező gyakorlat van.

Bukni pedig nem a világ. Van olyan ismerősöm aki 5 év alatt szerzett 3 éves egyetemen diplomát mégis előrébb tart mintha abbahagyta volna.

2017. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Aki tud egyetem mellett dolgozni, az gagyi szakra jár. Én ha nem órán voltam, akkor bent voltam a laborba gürizni, reggel elmentem, este hazamentem. Dolgozni csak nyáron tudtam, ahol szintén tanulnom kellett, ezért irodai munkát vállaltam, amit kb. 2 óra alatt megcsináltam minden nap, a többiben tanultam. Rengeteg ÁOK-s ismerősöm van, egyiknek sincs ideje tanulni, mert ezek nem habi szakok, kötelező bejárni órákra, gyakorlatokra stb.
2017. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként, ha valóban általános orvosi karra jártál, akkor miért írsz olyan hülyeségeket hogy 22 évesen diplomázni szoktak a legtöbben?
2017. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!