Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le aput hogy...

Hogyan beszéljem le aput hogy a húgom ne kapjon egy új tabletet?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap apum megkapta az első nyugdíját és gondolta ránk a gyerekeire költi. Húgom 7 éves és neki egy tabletet szánt mert amit 3 éve kapott még anno 4 évesen azt már ripityára törte. Alapból is gépfüggő a gyerek és agresszív is a játékok miatt de ezt már túlzásnak tartom, hogy egy vadiúj modern tabletet kapjon... Senki más nem is használhatná csak ő és akkor amikor akarja... Valami tippek a lebeszéléshez? Nem akarom hogy jobban el legyen rontva

2017. júl. 26. 10:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%
Anyukáddal közösen találjátok ki, hogy milyen más ajándéknak örülne, aztán együtt mondjátok el apukádnak, hogy a tablet ebben a korban egyrészt korai, másrészt káros. Jobb pl egy játékbaba..
2017. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Jó ötlet egyes de nensoká indulunk a mediamarktba megvenni a kiszemelt 20k-s tabot és egyrészt anya magasrol letojja mit kap hugom és valamennyire támogatja ezt másrészt dolgozik most...
2017. júl. 26. 10:35
 3/38 anonim ***** válasza:
61%

Nem a játékok miatt agresszív.


Nem a te dolgod megítélni, mi helyes és mi nem, a testvéred nevelésével kapcsolatban.


Ha mindenképp segíteni akarsz, foglald le a húgod és játssz többet vele, hogy kevesebb időt töltsön a tablet előtt.

2017. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
49%

De gonosz vagy!

Arról is beszéljük le apukádat, hogy neked vegyen valamit?

2017. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van abban, amit írtál, csak egy a hiba: süt belőle az irigység.
2017. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sok itt a rosszindulatú kommentelő.

Nem értem apukádat sem. Anyudat sem, neki nincsen beleszólása? Még csak 7 éves és gépfüggő?

Biztos nem vennék a 7 éves gyerekemnek tabletet!!!!!!

2017. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem helyes, amikor a gyerekek már csak a géppel és a tablettel játszanak, valódi játékokat a kezükbe sem vesznek.

Nem azt mondom, hogy ne használhassa, igenis kell a mai világban, hogy értsen ezekhez, legalább felhasználó szinten. De én inkább vennék neki társasjátékot, barbie babákat , kifestőt stb.

Mindenki maga tudja. Ha apukád ezzel szeretné meglepni, akkor az ő dolga.

Én annyit kérnék tőle, hogy tartsanak mértéket, ne használhassa éjjel-nappal, hanem legyen rá kijelölve 1-2 óra naponta, amikor tabletezhet. Ennyi nem válna a kárára. De ha egész nap azt bújja, az már igen.

2017. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%

És te mit kapnál ?


Rátok akarja költeni,az ő pénze,ő dönti el,hogy mit vesz belőle!

2017. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%

Tudom mit érzel...

Én anno 13-14 évesen úgy sompolyogtam oda apámhoz, hogy netezhetek egy órát? LENT A NAPPALIBAN.

Míg az akkor még csak 3-4 éves tesóm már naphosszat a gép előtt ülhetett és nyomkodhatta. Azóta is ott ül előtte, már 14 éves. Nem lehet mozdítani. Hiába hívod, hogy gyere társasozzunk, menjünk el biciklizni, gyere menjünk el moziba (oda még csak-csak) vagy strandra, vagy gyere nyaralj nálam egy hetet addig sem otthon vagy, nem jön. Nem jön, mert nálam nincs gép, illetve nincsenek játékok a gépen, és amúgy is lassú.

De a szülőnek kényelmes,mert addig se kell vele foglalkozni, el van a gyerek, nincs láb alatt, nem ordít, nem foglalkoztatja a szülőt. Én is meg a húgom is hiába mondtuk folyton a szüleinknek hogy hahó ezt talán mégsem kéne, hogy amíg pl mi kapunk egy-egy könyvet karácsonyra, addig ő ps3-at meg 200 ezerért számítógépet stb... és nem is az értékkel van baj, mi már felnőttek vagyunk, bár akkor még otthon laktunk... de ebbe ne menjünk bele, soha de soha nem volt egyenlő az anyagi bánásmód hármunknak. Mindenesetre ott ül 14 évesen a gép előtt, nem csinál semmit, nem mozog nem sportol. Infó tagozatra szándékozik továbbmenni, de hát nem fog, mert nem is tanul, csak gépezik. A szülőnek tökmindegy.

Mi is mindig azt kaptuk, hogy a magunk dolgával törődjünk, majd ha lesz saját gyerekünk azt neveljük úgy ahogy akarjuk.

Szerintem törődj bele te is. Gondolom most kezdi a sulit, majd az nem lesz egy olyan jó világ... Ő is ki volt akadva, hogy infón word-ot kell használni meg paintet, és nem lehet fb-ozni, meg füzetbe kell írni xD

2017. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy mert nekem nem kell hisz van egy jó okostelefonom csak tudom hogy milyen amikor tabletezik és aggasztó mert éjjel nappal azt nyomja és nem kicsit hülyül meg tőle ;) jó köszönöm a válaszokat akkor nem szólok bele rontsák el ahogy akarják igaz csak én élek velük együtt és a nyavajgásával és üvöltözésével. Én csak egy fejhallgatót kapok ami 18 éves részemre nem ilyan gáz szerintem.
2017. júl. 26. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!