Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya aggódik, hogy neten...

Anya aggódik, hogy neten szerzek ismerősöket, és beszélgetek velük, hogyan nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy, ha valaki szemét vagy túl személyeseket kérdez, letiltom, de ő mindig azt mondja, hogy mocsok világot élünk, és azt gondolja mindenki átver, megerőszakol, és olyan hülyének és naivnak gondol, hogy én ezt megengedem bárkinek is.

2017. júl. 30. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Érthető, hogy aggódik. Egy felnőtthöz képest te tényleg naiv vagy. Aki arra megy, az nagyon ért ahhoz, hogy hogyan kell valakit kihasználni.

Szerintem mesélj anyukádnak arról, hogy kikkel szoktál beszélgetni, és hogy milyen témákról. Akkor talán megnyugszik. Ha valami gyanús, fura, azt pedig mondd el anyukádnak.

Semmiképp se táplálj érzelmeket olyan emberek iránt, akiket csak netről ismersz.

2017. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem vagyok épp az érettség és a felelősségteljesség mintaképe, ami amúgy az valós viselkedésemen is látszik, de eddig még semmi bajom nem esett és senkinek sem engedtem, hogy kihasználjon, pedig már 2-3 éve chatelgetek idegenekkel.
2017. júl. 30. 22:21
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Ezt sosem értettem. Akivel személyesen találkozol, az veszélyesebb, hiszen tudja hol vagy, bármikor el tud rabolni stb. Viszont a neten, ha nem adsz ki semmilyen személyes információt és nem mész el találkákra, akkor mégis miért lennél veszélyben?
2017. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem én sem a dolgot, szinte semmit nem mondok el, ha olyat kérdez, amihez semmi köze, akkor le van tiltva.
2017. júl. 30. 22:28
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk magyarázd meg, hogy az interneten is ugyanazok az emberek vannak, mint akikkel nap mint nap, az utcán, a buszon, a boltban, stb. találkozunk. Az internet nem egy külön világ. A boltban, vagy az utcán sem erőszakolnak meg lépten-nyomon. Persze, némi óvatosság szükséges, de ez elmondható a való életről is. Sőt, mondjuk elmenni egy buliba, és ott ismerkedni jóval veszélyesebb, mint interneten. Előttem már kifejtették, hogy miért.

Az meg nem megoldás, hogy szigeteljük el magunkat, mert ilyen elven ki sem mozdulhatnánk otthonról, sőt, visszaköltözhetnénk a barlangokba, nehogy valakivel tlaálkozzunk, mert hátha megerőszakol...

2017. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Őt az zavarja, hogy nem tudja kivel beszélek, és, az, hogy az illető korombeli fiú, akkor az már 100%, hogy 50 éves pedofil.

Oké, hogy sokan esnek netes bűnözés áldozatává, de még többen vannak, akik meg nem.

2017. júl. 30. 22:32
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Nékem volna jó ötletem, Kérdező :) az volna a javaslatom, hogy hívd meg egyiküket magadhoz, akivel igen jóba leszel, és mutasd be a családodnak. Nem kell az összeset természetesen, deeeeeeee aki megérdemli. Nálam ez maximálisan bevált!
2017. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Én is agodnék az biztos mert neten bárki lehetsz.anyukádat nem tudod megnyugtatni mert sajna tudja halja hogy ilyen chetelős oldalak nem veszélytelenek te meg naiv vagy .
2017. júl. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

Ha esetleg kötsz egy olyan kompromisszumot, hogy egy álnevet használsz, és azon keresztül beszélgetsz?

De meghívás is jó ötlet. Bár a legjobb beszélgetőtársam ritkán élnek a közelünkben...

2017. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

A meghívás nem biztos, hogy jó ötlet.

Először az ilyen netes ismerősökkel beszélgess Skype-on, ott már egyértelműen kiderül, hogy ki is van a túloldalon.

Az első találkozást beszéld meg úgy, hogy egyik szülő is ott van.

Onnantól biztos, hogy megnyugszanak, ha látják, hogy nincs mitől félteni.

2017. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!