Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Molesztált volna az apám?

Molesztált volna az apám?

Figyelt kérdés

Elkezdtem pszichológushoz járni és a kiskori dolgokról beszélgettünk. Beugrott egy emlék,olyan 6 éves körül lehettem. Arra emlékszem,hogy alvásból keltem fel arra,hogy az apám a kezével megérintett alul és mintha "tanulmányozta volna". (Remélem értitek,de máshogy nem tudom leírni,annyira undorodok még a gondolattól is.) Aztán kiment a szobából,én pedig feküdtem tovább a kanapén,nem tudtam,hogy mit csinált,ilyen még soha nem történt azelőtt. De mivel nem gondoltam,hogy rosszat akar nekem,ezért nem vettem komolyan. Elmondtam anyának akkor és most így vissza nézve abban az időszakban váltak el. Elvileg alkoholista volt már apám,amikor ez történt,de nem emlékszem rá,hogy bármikor is láttam volna rajta. Most megkérdeztem erről anyát,de mérges lett és a fejemhez vágta,hogy miért kell a múltat feszegetni apával kapcsolatban. A pszichológussal jövő héten fogok beszélgetni megint,hátha vele tisztábban látom majd a dolgokat. Ti mit gondoltok erről,mi lehet ez a zavaros emlék? Úgy szégyellem magam! :((



A kérdés nem kamu,kérlek ezt ne vágjátok a fejemhez,mindent úgy írtam le,ahogyan emlékszem rá. 19l


2017. aug. 1. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ezért szokták fogdosni a gyerekeket, hiszen nem nagyon fogják fel, hogy amit vele tesznek, az rossz.. De ahogy telik az idő, illetve többször fordul elő, már tudja, hogy mi van..

Én sem tudtam, hogy mi történik velem 6 évesen.

2017. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne szégyelld magad, apukádnak kéne!


Sajnos nekem is vannak/voltak hasonló emlékeim, úgyhogy valószínű. Ne félj, a pszichológus majd segít feldolgozni. De ha esetleg szeretnéd, nyugodtan írj nekem!

16/L

2017. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Azért ezt kezeld óvatosan. Lehet hogy így történt, de nem te lennél az első akinél az amúgy jó szándékú pszichológus fals emlékeket hoz létre. Amerikában volt már ebből per is, ahol éppen egy hasonló gyerekkori molesztálásról bizonyították be, hogy ténylegesen nem történhetett meg.
2017. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
2017. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bátorságot kellett vennem és megkértem aput,hogy találkozzunk és beszélgessünk. Aztán felhoztam ezt,könnyes lett a szeme és csak azt mondogatta,hogy nagyon sajnálja és sosem akart bántani engem,de nem mondta ki,hogy igen,megtette. Aztán hirtelen mennie kellett. Most ezt mire véljem? Ezek szerint megtörtént,igaz? :(

2017. aug. 2. 14:05
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát ez eléggé beismerésnek hangzik.
2017. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teszel feljelentést? Nem tudom, milyen kapcsolatban vagy amúgy apáddal.
2017. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, őszintén, te mi a f @szról beszélsz? Jelentse fel az apját egy 13 éve történt félreérthető, esetleg meg sem történt eset miatt?

Tudod, egy feljelentéshez bizonyítékok is kellenek. Még ha meg is történt, se lenne bizonyíték ellene.

2017. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Te felnőtté váltál, gratulálok!

Nem szokványos, hogy egy fiatal, akivel illetlen dolgot tett a szülő, nyugodtan szembesíti őt a múlttal.


Én - ha csak egy érintés volt - nem ajánlom a feljelentést, mert azzal szerintem csak súlyosbítanád a bajt. Keresztény ember vagyok, és nekünk meg kell tudnunk bocsátani is, nem a bosszú motivál minket.

A büntetés Isten dolga, és ő meg is teszi, ebben biztos lehetsz.

Szóval, ennyiben látom én másként a dolgokat, mint egy pszichológus. Mindenesetre, a helyedben én már nem keresném az apám társaságát, elengedném őt, lényegében ez lenne a büntetése.

2018. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!